Kategórie
Politické správy

Týždňové novinky z diele SaS

16. týždeň.

Vláda spustila transakčné peklo. Živnostníci, pod­ni­ka­te­lia a zamestnávatelia dostávajú každý deň pocítiť, aká ne­kom­petentná skupina je pri moci. Hovoria o šetrení, no výdavky štátu raketovo rastú. A mnohé sú nielen zby­toč­né, ale až hlúpe, ba priam škodlivé. Transakčná daň za­siahne všetkých. Niektorých priamo, iných nepriamo.

Preto organizujeme stretnutie na Námestí SNP v Bra­tislave, kde vyjadríme jasný názor na transakčnú daň a spôsob, akým táto koalícia vládne. Veľmi radi sa s vami porozprávame.

Vidíme sa v utorok 15. 4. o 17.30 h na námestí SNP!

Za zrušenie transakčnej dane

Branislav Gröhling: Sme mafiánsky štát

Fico voličom nasľuboval lacné potraviny, poriadky s vlá­dou či poriadky s políciou, ktorá vyšetrovala korupciu. Napokon neurobili nič. Teraz Fico kritizuje Eštoka za to, že polícia neplní ich plány. Andrej Danko do toho útočí na Ficovu transakčnú daň, vláda sa háda, slovenská eko­no­mi­ka sa prepadá a Fico rieši len Čurillovcov. Lebo Fica nezaujíma Slovensko, ale len jeho osobné pomsty.

Mária Kolíková: Fico zneužíva moc

Zákon o mimovládnych organizáciách je iba snahou za­kryť zlyhania Ficovej vlády, vytvoriť nepriateľa a trestať aktívnych občanov. Tieto zákony sťažia prácu mi­mo­vlád­nych organizácií, ktoré často nahrádzajú nefunkčný štát. Zákon tiež uľahčuje rozpustenie mimovládok. Toto vní­ma­me ako šikanu štátu a trestanie aktívnych občanov či ne­po­hodlných združení, ktoré poukazujú na zlyhania vlády.

Rekonštrukcia domu za štáte peniaze

Alojz Hlina: Šéfku nájomného bývania treba odvolať

Za šéfku nájomného bývania vymenovali Evu Lisovú, Bödörovu susedu, ktorá bola dvakrát odsúdená za pod­vo­dy s realitami. SaS vyzýva vládu, aby šéfku agentúry od­vo­la­la. Vláda navyše chce úspory na dôchodky investovať aj do nájomného bývania, a preto je podľa SaS vedenie agentúry nedôveryhodné.

Vladimír Ledecký: Rozhádžu miliardu pod zástierkou Rómov

Ficova vláda ide minúť vyše 1 miliardy eur na projekty pre Rómov, ktoré Rómom v skutočnosti nepomôžu. Väč­ši­na z 1 miliardy ide na krátkodobé projekty. Iba 125 mi­li­ó­nov má ísť na infraštruktúru a dlhodobé investície, ktoré by mali byť prioritou. Vláda prerozdelila financie hmlisto a sama priznáva, že nemá konkrétnu predstavu, ako mi­nie 1 miliardu eur.


Autori: Komunikátori z SaS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *