www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @133
Počítadlo


Spam poison

Zvrátený kresťanský kardinál Duka

Považujem za nutné odkrývať túto falošnú kresťanskú ideológiu, lebo je zvrátená

Český kardinál Dominik Duka uverejnil na svojom blogu na Aktuálně.cz článok Zvrátená pokrokovosť a zabíjanie detí. V článku napísal:

„Na jednej strane je tu vymierajúci národ, sledujúci demografický pokles celej Európy, na druhej strane tu sú tisíce ľudí, ktorí by dieťa radi do rodiny privítali, ale žena z nejakých dôvodov nemôže otehotnieť. Podstupuje tak často zložité a finančne nákladné martýrium, len aby nejako dieťa na svet priviedla, pretože cíti materstvo ako niečo krásne a vzácne.“

Kde boli slovenskí dukisti, keď na Slovensku sa v Národnej rade SR pokúšali bigotní fanatici schváliť neľudský zákon, ktorý keby bol schválený, tak tie tisícky ľudí, ktorí by dieťa radi do rodiny privítali, ale žena z nejakých dôvodov by nemohla otehotnieť, a podstúpila by „zložité a finančne nákladné martýrium“ (citujem výrazy od Duku), tak (opakujem) by tie tisícky ľudí boli uväznené až na 12 rokov!!! Áno, toto mali v úmysle poslanci NR SR, a 19 poslancov hlasovalo za tento neľudský zákon!

Vyjadril sa aj k sexu. Človek, ktorý možno v živote nesúložil. Možno súložil pod nátlakom, keď „pobýval v kriminále“ (citujem vlastné slová Dominika Duku). Mnohí väzni, najmä pedofili majú extrémny strach z predstavy, že sa dostanú do väzenia, lebo tam ostatní väzni na nich vykonajú análny sex (do zadku). Ešte sa živil 20 rokov „pri lopate“ (opäť citujem jeho vlastný opis pracovnej činnosti), takže tam mal tiež možno nejaké príležitosti prísť k pohlavnému styku. OK, neberiem mu to, naopak, potešilo by ma, keby mal nejakú osobnú skúsenosť, lebo k sexu by sa mali vyjadrovať znalci, aspoň takí, čo to už skúsili, nie panici. A u katolíkov je taká obyčaj, že kňaz má žiť v celibáte, teda nemal by si užívať v sexe. Ideálny kňaz je panic, ale zasa panic je neznalý, takže by sa mal zdržať vyjadrovania o sexe druhých ľudí. Lebo nemá ani šajnu, aké je to príjemné. A Duka sa vyjadruje ako „znalec v sexe“:

„Iný transparent hlásal ‚Chránený sex nie je zločin‘. Nuž, v tomto pokojne s pisateľom súhlasím. Mnoho vecí a postojov nie sú zločinmi, ale neznamená, že sú v poriadku a správne. Nemám záujem pohoršovať sa a diskutovať na tému, ktorej sa tradične venuje obrovská pozornosť. Len by som rád upozornil, že otvorenosť sexu pre odovzdávanie života, sex, ktorý je obrazom vzájomnej lásky a obdarovania je niečo, čo patrí podľa učenia cirkvi do vzťahu muža a ženy v manželstve. Chránený sex sa tak môže stať ľahko výrazom sebectva, neochoty prijať deti, výrazom oddeľovania sexu od skutočnej lásky.“

Prečo by nemalo byť v poriadku mať pohlavný styk mimo manželstva? Dobre, keď si katolíci zaviedli taký extrém, nech si ho dodržujú. Ale nemôžu zakazovať pohlavný styk mimo manželstva nekatolíkom, doslova nečlenom ich náboženskej organizácie. Neviem, prečo by mali rozumní ľudia akceptovať jeho nerozumný názor, že „chránený sex nie je správny“. Naopak, je správny. Pretože keby boli ženy chránené, tak by napríklad pri znásilnení nejakým bigotným fanatikom nemuseli trpieť traumu, že porodia dieťa páchateľovi zločinu, a že to dieťa budú musieť odovzdať do detského domova, doslova sa ho zriecť po pôrode, len preto, lebo nie je rodička schopná vychovávať, pretože žije v kapitalistickom režime, ktorý si v roku 1989 vybojovali najmä kresťania. Aspoň kresťania sú ostentatívne hrdí na to, že sa im podarilo zlikvidovať predošlý režim. Nech Duka navštívi rôzne sociálne zariadenia, a pochopí, ako sa ťažko žije takým deťom. Áno, niektoré majú šťastie, a niektoré nie. Z niektorých sa neskôr stanú zločinci, narkomani, prostitútky, bezdomovci alebo žobráci.

Považujem za nutné odkrývať túto falošnú kresťanskú ideológiu, lebo je zvrátená, ak zastáva názor, že v poriadku (a že je správny) len pohlavný styk počas manželstva. Opakujem, takého extrémneho názoru sa môžu držať bigotní fanatici, ale v demokratickej spoločnosti, predovšetkým v sekularizovanej demokratickej spoločnosti, ich extrémne názory nemôžu bigotní fanatici pretláčať na všetkých občanov, i na nekatolíkov, nekresťanov, ľudí s nenáboženským spôsobom života. Nesmieme dopustiť, aby charakter sekulárnej spoločnosti určovali extrémisti ako Duka. Vzniká riziko, že stratíme demokraciu, a prebudíme sa v teokracii. Toto chcete, občania?

Aby to nebolo málo, Duka pritvrdil:

„Pokiaľ zabíjame nenarodené deti, trúfam si povedať, že to je väčší teror a hroznejšie nešťastie, než atentáty v ostatnom čase.“

Takže interrupcia je podľa neho väčší teror, než zločiny, ktoré pácha Islamský štát?

Keď budú z Poľska utekať ženy, teda emigrovať podobne ako emigrujú ľudia zo Sýrie, kvôli politickému režimu v Poľsku, aký tam nastane po schválení bigotných zákonov, tak budeme môcť hovoriť, že v Poľsku je štátny terorizmus podobný terorizmu Islamského štátu.

Počet interrupcií neustále z roka na rok klesá, a to vďaka osvete a lepšej dostupnosti spoľahlivej antikoncepcie. Nie preto, že ľudia viac čítajú biblické taľafatky. Vidím to tak, že čím menej bude na svete dukistov, tým menej bude aj interrupcií. Vidím úmeru medzi vzdelanosťou, osvetou, sexuálnou výchovou a poklesom interrupcií.

Mám oprávnený strach z extrémistov, či už takých dukistov alebo teroristov z Islamského štátu, lebo škodia vývoju zdravej sekulárnej demokratickej spoločnosti.

Len tolerujte kresťania a sympatizanti kresťanskej ideológie také zvrátené extrémistické názory, aké hlása Duka, a raz to oľutujete, ako dnes sa búria ženy (najmä katolíčky) v Poľsku, keď na protest demonštratívne vychádzajú z kostolov. Keby som bol kresťan, tak by som už nikdy v živote nevkročil do kostola. Ale ako sa o kresťanoch hovorí, sú slabí. Kardinál Korec kresťanov vystríha:

„Nedajte sa pomýliť prázdnymi ľuďmi!“

Nuž, kresťania, ak si myslíte, že vám dávam prázdne rady, ignorujte ma. Je to vaša voľba. Ale rozumní ľudia by sa nemali nechať učičíkať bigotnými fanatikmi (dukistami). Aby sa vám raz nestalo, že vo väzení budete premýšľať, či bolo správne, že ste súložili mimo manželstva, napríklad po rozvode, alebo ako vdovec a vdova.

Dominik Duka sa tiež vyjadril:

„…nariekajú po celej akcii stúpenci rôznych protiakcií nad tým, ako boli privítaní. Neberiem nikomu právo myslieť si, že išlo o ‚rodinné odpoludnie plné diskriminácie‘ a ‚zvrátenú pokrokovosť‘ (viac kritických hlasov taktiež tu a tu).“

Citujem ho, pretože si myslím, že ak bude málo kritických hlasov, tak sa zo zdravej sekulárnej demokratickej spoločnosti môže ľahko stať totalitná spoločnosť (teokracia, fašizmus…). Rád uvítam kritické hlasy. Využite diskusné fórum, napíšte článok, len nebuďte ticho! Nebojte sa! Nedajte sa zastrašiť bigotnými fanatikmi!

Kresťania, prestaňte mať chorobné nutkanie starať sa do života druhých ľudí, nechajte humanistov žiť svoje životy, a uvidíte, bude menej kritiky na vás. Keď môžu humanisti tolerovať tzv. náboženskú slobodu (už vaše náboženské názory počuť všade v masmédiách), tak sa naučte tolerovať aj iné životné štýly. To len vaša pýcha vás ničí, že si namýšľate, že vaša ideológia je práve tá správna, a ostatné považujete za zlé, doslova od diabla (lenže to je len váš blud, nás s týmto bludom neobťažujte). Prestaňte nás urážať so svojimi náboženskými predsudkami!

Pod čiarou

Vysvetlivka:

Dukista – kto má podobné uvažovanie ako Duka v citovaných Dukovych vyjadreniach, kto s jeho názormi sympatizuje alebo ich schvaľuje.

Archív:

Dominik Duka

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Súhlasíte, aby si ženy mohli dať umelo predčasne ukončiť svoje tehotenstvo bez zdravotných dôvodov?

Áno, podľa súčasného platného zákona (Počet hlasov: 151)
(58.08 %)

Áno, ale súhlasím aj s úpravami súčasného zákona (Počet hlasov: 20)
(7.69 %)

Nie, ale nemám vážne výhrady k súčasnému zákonu (Počet hlasov: 11)
(4.23 %)

Nie, ale súčasný zákon by sa mohol sprísniť (Počet hlasov: 19)
(7.31 %)

Nie, som za úplný zákaz interrupcií (Počet hlasov: 59)
(22.69 %)Celkom hlasovalo: 260
Súvisiace články:
Vývoj náboženstiev vo svete (20.09.2019)
Ostrý protest proti českému klerikovi Dominikovi Dukovi (10.08.2019)
Kresťania pálili knihy ako kedysi nacisti (19.04.2019)
Pápež František uráža ateistov (18.04.2019)
Katolícky kňaz Marek Orko Vácha a jeho primitívne názory na ateistov (20.01.2019)
Hľadám vzdelaného ateistu (06.01.2019)
Zákerný blud od eštebáka proti pápežovi Františkovi (26.12.2018)
Pápež František bozká Zlaté teľa (25.12.2018)
Ateista Chmelár radí kresťanom ohľadom osláv narodenia Ježiša Krista (20.12.2018)
Kňazov čaká preťať ďalší gordický uzol (02.12.2018)
Klerici netúžia po poklade v nebi (06.11.2018)
Máte slovo s Michaelou Jílkovou (07.10.2018)
Vedec a nositeľ Nobelovej ceny za fyziku Albert Einstein a jeho list židovskému filozofovi Erikovi Gutkindovi (04.10.2018)
Boh v predstave Jehovových svedkov (24.08.2018)
Pozor na trolla Egona (11.08.2018)
Zle vyšľachtený katolík mi venoval bulvárny článok (09.08.2018)
Klerik: „Nechceme počúvať rozprávky a mýty, chceme poznať pravdu…“ (08.07.2018)
Denník ateistu (18.06.2018)
Grygar by mal sám sebe udeliť anticenu Bludný balvan (02.04.2018)
Nevzdelaný biskup sa pýta z hlúposti (01.04.2018)
Ateizmus nie je pre mňa viera (15.01.2018)
Hitler nebol ateista (13.01.2018)
Dlhoročný ateista sa už necíti byť kresťanom (13.09.2017)
Náboženskí homosexuáli sú masochisti (10.08.2017)
Diskusné fórum „Bez boha“ je nedostupné (27.07.2017)
KBS číta e-zine Humanisti.sk (26.06.2017)
Budú orgány činné v trestnom konaní kriminalizovať aj autora plagátu k filmu Únos? (25.02.2017)
Bude Američanov chrániť boh? (27.01.2017)
Michal Havran a Josif Stalin (20.01.2017)
Keď sa ateisti modlia (02.01.2017)
Humanizmus nie je náboženstvo (18.12.2016)
Korene náboženského zla (12.12.2016)
Poslankyňa NR SR Natália Grausová požiadala poslancov a poslankyne, aby sa pomodlili modlitbu Otčenáš (15.09.2016)
Ďalší význam slova veriť (05.09.2016)
Prevládajúci svetonázor je „tam a potom“ (26.08.2016)
Blud: ateisti veria v niečo, len to nevedia definovať (31.07.2016)
Nadkonfesijná Matica v područí katolíckej konfesie kotlebistov? (24.05.2016)
Rodika má dar od boha (21.05.2016)
Pravý kresťan? (19.05.2016)
Katolícka bohoslužba za ateistu? (14.05.2016)
Katolícke Slovensko? Nezmysel! (13.05.2016)
Denník N je fašistický plátok (07.04.2016)
Agresívny Heretik (05.04.2016)
Eugen Korda je ukážkový typ ľudí, z akých vyrastajú nebezpeční teroristi (03.04.2016)
Kasarda má pomýlené názory o bohu, ktorého vyznáva (01.04.2016)
Pre nábožných: Chodíte sa spovedať? (05.03.2016)
Meno nerobí človeka (28.02.2016)
Matka Božia bola Rómka (14.02.2016)
Humanista Lemmy verzus Ježišov svedok Daniel (13.02.2016)
Je to hrôza. Keď sa to dnes deje moslimom, zajtra prídu na rad ateisti, alebo kto ďalší? (22.01.2016)
Dokedy sa chcete podriaďovať nacistom? (19.01.2016)
Ateista Sopóci sa hnevá, že kandiduje pastor (18.01.2016)
Petície za zákaz náboženstiev (16.01.2016)
Rebro alebo penis od Adama použil boh na stvorenie Evy? (01.01.2016)
Prijme Slovensko aj humanistických utečencov? (01.12.2015)
Prezident Václav Havel bol, alebo nebol ateista? (29.11.2015)
Prečo ateisti považujú kritikov satanistov za katolíkov? (21.11.2015)
Hrozí u kresťanov nárast bigotného fanatizmu? (15.11.2015)
Homo humanus verzus Homo religiosus (26.10.2015)
Zbraň s biblickým textom (04.09.2015)
Martin Jelen a jeho obsedantná predstava (19.08.2015)
Kňaz vyháňa diabla s vrtuľníkom (17.08.2015)
Ateistický bludár Kohout sa „umelecky“ predvádza (15.08.2015)
Hádanka (30.07.2015)
V ktorých krajinách sveta je ťažké byť humanistom? (29.07.2015)
Prezident FIFA Joseph Blatter verí iba v nebo (02.07.2015)
Michal Havran je teológ, ktorý zlyhal na celej čiare (27.05.2015)
Pácha zločiny boh? (22.05.2015)
Víťazstvo nad nacizmom nie je božím zázrakom (15.05.2015)
Ak zomrel boh-syn, zomrel zároveň aj boh-otec? (08.05.2015)
Nevzdelaný kňaz sa ešte nestretol s ateistom (06.05.2015)
Konformizmus nie je náboženstvo (25.04.2015)
Aj futbal nazývajú civilným náboženstvom? (24.04.2015)
Vatikánsky vodca blúzni, že spoločnosť ohrozuje ateizmus (21.04.2015)
Hanbíte sa za osvojenie myšlienok od druhých ľudí? (16.04.2015)
Boh má radšej pravoslávnych než katolíkov (12.04.2015)
Pravoslávna cirkev nie je dotovaná štátom? (09.04.2015)
Za vieru musí platiť! (07.04.2015)
Zožrali ho psy, a basta (06.04.2015)
Kresťania a Židia (06.04.2015)
Veria v jedného boha, len mu dávajú rôzne mená (04.04.2015)
Humanisti obvinení z vlastizrady? (28.03.2015)
Táraniny o posmrtnom živote (25.03.2015)
Wikipédia nemá chybu (13.03.2015)
Existujú ateisti, ktorí veria v nadprirodzené javy? (03.03.2015)
Vždy s bohom? (21.02.2015)
Sigmund Freud a Carl Gustav Jung o náboženstvách (16.02.2015)
Faux pas u Ateistov Českej republiky (07.02.2015)
Pápež František so satanistickým pozdravom? (17.01.2015)
ALE, ALE pán Hrubčo! (15.01.2015)
Názor kňaza: Život bez náboženskej ideológie ústi do zvieracieho spôsobu života (09.09.2014)
Porošenko je kresťan (30.05.2014)
Aby mal boh niečo spoločné s pravdou, musel by existovať (18.03.2014)
Antisemitizmus je chybný výraz (15.02.2014)
Pápež sa hlboko mýli! (15.09.2013)
Slabomyseľný boh (28.07.2013)
Z rozprávky do rozprávky (05.05.2013)
Nebojte sa byť iní! (30.04.2013)
Už v stredoveku boli humanisti (30.04.2013)
Humanista je non-supernaturalista (29.04.2013)
Citát od Richarda Dawkinsa či ľudová múdrosť? (14.04.2013)
Faux pas par excellence, svetský humanista (31.03.2013)
Rozdiel medzi humanizmom a ateizmom (30.03.2013)
Pápež Fero (29.03.2013)
Katolícky extrémizmus (28.03.2013)
Ateista, ktorý sa modlí (28.03.2013)
Ako to vidia humanisti (19.03.2013)
Humanisti a homosexuáli (24.02.2013)
Predstava jedného kňaza o ateistoch (23.02.2013)
Prečo si v Magnificate sedia na kábli (16.01.2013)
Keď svätí vraj oslovujú nielen kresťanov, ale aj iných (11.01.2013)
Keď bigotný fundamentalista má hokej v pojmoch (09.01.2013)
Slovensko potrebuje statočného, skúseného a nekresťanského prezidenta (09.01.2013)
Vatikán: Boh neexistuje, nie sú dôkazy (15.12.2012)
Humanisti ako slobodomurári (06.12.2012)
Pravým humanistom môže byť i bývalý pravý ateista (05.12.2012)
V „ateistickom“ Rusku je dominantný teizmus (05.12.2012)
Kruté obvinenie pre nevinné deti! (29.11.2012)
A vinník sa nájde! (21.11.2012)
Humanista nepotrebuje barličku ako kresťan (21.11.2012)
Kto je humanista? (15.11.2012)
Faux pas svetského humanistu (11.11.2012)
Humanizmus je nové rytierstvo (07.11.2012)
O mizantropovi (02.11.2012)
Nekultúrny ateizmus (29.10.2012)
Aké úlohy čakajú humanistov? (25.10.2012)
Kde sú slovenskí humanisti? (22.10.2012)
Humanista a bezbožník (19.10.2012)
Slnečný zázrak (15.10.2012)
Adam, Eva, rebro a tak? (07.10.2012)
Očami humanistu (05.10.2012)
Čas na zmenu! (29.09.2012)
Kresťan Bibliu číta (28.09.2012)
Poznáte meno Kainovej ženy? (17.09.2012)
Humanisti a veriaci (07.09.2012)
Humanizmus je prirodzený (12.08.2012)
Humanisti a filantropi (27.07.2012)
Humanistický svetonázor (24.06.2012)
O živote tu a teraz (08.06.2012)
Humanizmus a teizmus (19.06.2011)

Ján Parada, 11. 04. 2016 | Prečítané: 1267 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore