www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @930
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Zoznam poslancov vo VÚC

Zoznam poslancov do zastupiteľstiev v krajoch podľa obvodov vo volebnom období rokov 2009 – 2013.

Banskobystrický kraj
Počet poslancov: 49

Obvod Banská Bystrica:
Peter Bielik (ĽS-HZDS, SMER)
Ján Chladný (KDH, SDKÚ-DS)
Peter Lačný (KDH, SDKÚ-DS)
Ľubica Laššáková (ĽS-HZDS, SMER)
Viera Marková (KDH, SDKÚ-DS)
Peter Mečiar (ĽS-HZDS, SMER)
Ján Šulaj (ĽS-HZDS, SMER)
Ladislav Topoľský (ĽS-HZDS, SMER)

Obvod Banská Štiavnica:
Marian Zimmermann (ĽS-HZDS, SMER)

Obvod Brezno:
Pavel Belko (ĽS-HZDS, SMER)
Jaroslav Demian (ĽS-HZDS, SMER)
Dušan Švantner (HZD, SNS)
Jozef Tokár (ĽS-HZDS, SMER)
Eva Wolframová (HZD, SNS)

Obvod Detva:
Roman Malatinec (ĽS-HZDS, SMER)
Miroslav Suja (MOST-HÍD, SZ)
Ján Šufliarský (nezávislý)

Obvod Krupina:
Rudolf Gabryš (ĽS-HZDS, SMER)
Radoslav Vazan (nezávislý)

Obvod Lučenec:
Branislav Hámorník (ĽS-HZDS, SMER)
Péter Csúsz (SMK-MKP)
Péter György (SMK-MKP)
Milan Spodniak (ĽS-HZDS, SMER)
Zsuzsanna Szvorák (SMK-MKP)

Obvod Poltár:
Ján Chromek (HZD, SNS)
Pavel Olšiak (KDH, SDKÚ-DS)

Obvod Revúca:
Eva Cireňová (nezávislá)
Anna Szögedi (SMK-MKP)
Ján Šeševička (ĽS-HZDS, SMER)

Obvod Rimavská Sobota:
František Auxt (SMK-MKP)
Michal Bagačka (ĽS-HZDS, SMER)
Zoltán Bán (SMK-MKP)
Peter Juhász (nezávislý)
Peter Mináč (ĽS-HZDS, SMER)
Pavel Struhár (ĽS-HZDS, SMER)

Obvod Veľký Krtíš:
László Jámbor (SMK-MKP)
Ondrej Kollár (ĽS-HZDS, SMER)
Mirko Trojčák (nezávislý)

Obvod Zvolen:
Milan Čarnoky (ĽS-HZDS, SMER)
Juraj Družbacký (ĽS-HZDS, SMER)
Jozef Ježík (ĽS-HZDS, SMER)
Stanislav Koreň (ĽS-HZDS, SMER)
Jozef Mikuš (KDH, SDKÚ-DS)

Obvod Žarnovica:
Kamil Danko (ĽS-HZDS, SMER)
Ján Havran (ĽS-HZDS, SMER)

Obvod Žiar nad Hronom:
Ivan Černaj (KDH, SDKÚ-DS)
Vladimír Flimer (ĽS-HZDS, SMER)
Božena Kováčová (ĽS-HZDS, SMER)
Ladislav Kukolík (ĽS-HZDS, SMER)


Bratislavský kraj
Počet poslancov: 44

Bratislava – obvod č. 1 (MČ Staré Mesto):
Martin Borguľa (HZD, ĽS-HZDS, SMER, SZS)
Ondrej Dostál (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)
Magdaléna Vášáryová (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)

Bratislava – obvod č. 2 (MČ Ružinov, Vrakuňa):
Monika Flašíková – Beňová (HZD, ĽS-HZDS, SMER, SZS)
Slavomír Drozd (HZD, ĽS-HZDS, SMER, SZS)
Ivo Nesrovnal (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)
Dušan Pekár (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)
Zuzana Schwartzová (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)
František Stano (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)

Bratislava – obvod č. 3 (MČ Podunajské Biskupice):
Alžbeta Ožvaldová (MOST-HÍD)
Olívia Falanga Wurster (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)

Bratislava – obvod č. 4 (MČ Nové Mesto):
Ružena Apalovičová (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)
Richard Frimmel (HZD, ĽS-HZDS, SMER, SZS)
Rudolf Kusý (nezávislý)

Bratislava – obvod č. 5 (MČ Rača, Vajnory):
Anna Zemanová (Sloboda a Solidarita)
Ján Zvonár (HZD, ĽS-HZDS, SMER, SZS)

Bratislava – obvod č. 6 (MČ Karlova Ves, Devín, Devínska Nová Ves):
Martin Berta (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)
Peter Dubček (HZD, ĽS-HZDS, SMER, SZS)
Iveta Hanulíková (HZD, ĽS-HZDS, SMER, SZS)
Branislav Záhradník (OK)

Bratislava – obvod č. 7 (MČ Dúbravka, Lamač, Záhorská Bystrica):
Peter Šramko (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)
Milan Trstenský (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)
Martin Zaťovič (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)

Bratislava – obvod č. 8 (MČ Petržalka, Čunovo, Jarovce, Rusovce):
Milan Ftáčnik (HZD, ĽS-HZDS, SMER, SZS)
Peter Guttman (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)
Viera Kimerlingová (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)
Peter Mach (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)
Karol Pastor (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)
Iveta Plšeková (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)
Ladislav Snopko (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)
František Šebej (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)

Bratislava – obvod č. 9 (obce okresu Malacky: Gajary, Jakubov, Kostolište, Láb, Malacky, Malé Leváre, Plavecký Štvrtok, Studienka, Suchohrad, Veľké Leváre, Záhorie, Záhorská Ves, Závod):
Ladislav Balla (HZD, ĽS-HZDS, SMER, SZS)
Marián Haramia (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)
Jozef Ondrejka (HZD, ĽS-HZDS, SMER, SZS)

Bratislava – obvod č. 10 (obce okresu Malacky: Jablonové, Kuchyňa, Lozorno, Pernek, Plavecké Podhradie, Plavecký Mikuláš, Rohožník, Sološnica):
Vladimír Mikuš (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)

Bratislava – obvod č. 11 (obce okresu Malacky: Marianka, Stupava, Vysoká pri Morave, Zohor):
Pavel Slezák (HZD, ĽS-HZDS, SMER, SZS)

Bratislava – obvod č. 12 (obce okresu Pezinok: Limbach, Pezinok, Slovenský Grob, Svätý Jur, Viničné):
René Bílik (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)
Oliver Solga (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)

Bratislava – obvod č. 13 (obce okresu Pezinok: Modra, Šenkvice, Vinosady):
Peter Fitz (HZD, ĽS-HZDS, SMER, SZS)

Bratislava – obvod č. 14 (obce okresu Pezinok: Báhoň, Budmerice, Častá, Doľany, Dubová, Jablonec, Píla, Štefanová, Vištuk):
Miroslav Baxa (HZD, ĽS-HZDS, SMER, SZS)

Bratislava – obvod č. 15 (mesto Senec):
Gabriella Németh (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)

Bratislava – obvod č. 16 (obce okresu Senec: Blatné, Boldog, Čataj, Hrubá Borša, Hrubý Šúr, Hurbanova Ves, Igram, Kaplna, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Nová Dedinka, Nový Svet, Reca, Tureň, Veľký Biel):
Ladislav Gujber (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)

Bratislava – obvod č. 17 (obce okresu Senec: Bernolákovo, Chorvátsky Grob, Ivanka pri Dunaji, Malinovo, Zálesie):
Ľubomír Poór (HZD, ĽS-HZDS, SMER, SZS)

Bratislava – obvod č. 18 (obce okresu Senec: Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Kalinkovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Rovinka, Tomášov, Vlky):
István Pomichal (KDH, OKS, SDKÚ-DS, SMK-MKP)


Košický kraj
Počet poslancov: 57

Obvod Gelnica:
Antonín Cicoň (SMER)
Kamil Műnnich (HZD, SF, S.O.S.)

Obvod Košice I:
Ľubica Blaškovičová (nezávislá)
Jozef Burian (SMER)
Ladislav Lazar (SMER)
Ján Süli (SDKÚ-DS, KDS, OKS, DS)
Marek Vargovčák (SDKÚ-DS, KDS, OKS, DS)

Obvod Košice II:
Rudolf Bauer (SDKÚ-DS, KDS, OKS, DS)
Marta Budišová (SMER)
Mária Grüllingová (SMER)
Alfonz Halenár (nezávislá)
Pavol Mutafov (SMER)
Viliam Novotný (SDKÚ-DS, KDS, OKS, DS)

Obvod Košice III:
Jozef Andrejčák (SMER)
Eva Antónyová (nezávislá)

Obvod Košice IV:
Boris Farkašovský (SMER)
Milan Géci (SMER)
Jaroslav Hlinka (nezávislý)
Anna Jenčová (ĽS-HZDS, SZS)

Obvod Košice – okolie:
Viliam Bačo (SMER)
Ján Kokarda (nezávislý)
Jozef Konkoly (SMER)
František Petro (SMER)
Milan Rabatin (SDKÚ-DS, KDS, OKS, DS)
Michal Rečka (SMER)
Tomáš Suchý (SDKÚ-DS, KDS, OKS, DS)
Ľubomír Šimko (nezávislý)

Obvod Michalovce:
Emil Ďurovčík (SMER)
Valéria Eľková (ĽS-HZDS, SZS)
František Farkaš (nezávislý)
Jozef Makohus (SMER)
Ján Mihalečko (nezávislý)
Martin Pado (SDKÚ-DS, KDS, OKS, DS)
Ľubica Rošková (SMER)
Viliam Záhorčák (SMER)

Obvod Rožňava:
Ján Babič (SMER)
Štefan Bašták (SMER)
Karol Horník (SMER)
Gejza Milko (ĽS-HZDS, SZS)
Ján Szöllös (SMK-MKP)

Obvod Sobrance:
Štefan Džurina (ĽS-HZDS, SZS)
Štefan Staško (HZD, SF, S.O.S.)

Obvod Spišská Nová Ves:
Pavol Bečarik (nezávislý)
Juraj Beňa (SMER)
Lea Grečková (SMER)
Marián Hojstrič (SDKÚ-DS, KDS, OKS, DS)
Michal Komara (nezávislý)
Miroslav Semeš (SMER)
Ján Volný (SMER)

Obvod Trebišov:
Štefan Duč (nezávislý)
Csaba Furik (SMK-MKP)
Ivan Hrdlík (nezávislý)
József Kopasz (SMK-MKP)
Alžbeta Mátéová (nezávislá)
Jana Mondiková (SMER)
Gejza Sačko (SMK-MKP)
Juraj Sobek (SMER)


Nitriansky kraj
Počet poslancov: 54

Obvod Komárno:
László Basternák (SMK-MKP)
József Bölcs (SMK-MKP)
Csaba Fehér (SMK-MKP)
Csaba Földes (SMK-MKP)
Béla Halász (SMK-MKP)
Árpád Horváth (SMK-MKP)
Anton Marek (nezávislý)
Olga Szabó (SMK-MKP)

Obvod Levice:
Ľubica Burdová (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Ladislav Kollár (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Imrich Králik (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Dušan Mésároš (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Štefan Mišák (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Ivan Murín (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Emília Nichtová (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Igor Varga (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Miloš Zaujec (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)

Obvod Nitra:
Vladislav Borík (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Viliam Búcora (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Zoltán Daniš (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Jozef Dvonč (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Lýdia Forrová (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Juraj Horváth (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Renáta Kolenčíková (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Pavol Meňky (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Katarína Miškovičová (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Marián Radošovský (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Ondrej Ščurka (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Tibor Tóth (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Ján Vančo (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)

Obvod Nové Zámky:
Helena Bohátová (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Peter Hudák (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Andrej Huršan (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Ladislav Marenčák (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Tibor Matuška (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Igor Sádovský (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Richard Schwarz (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Karol Suchan (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)

Obvod Šaľa:
Martin Alföldi (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Gyula Borsányi (SMK-MKP)
František Botka (SMK-MKP)
Štefan Jancsó (SMK-MKP)

Obvod Štúrovo:
László Fekete (SMK-MKP)
Imrich Hugyivár (SMK-MKP)
Flórián Jávorka (SMK-MKP)

Obvod Topoľčany:
Peter Baláž (nezávislý)
Karol Gerhát (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Pavol Goga (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Ján Paulík (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Juraj Soboňa (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Jozef Vančo (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)

Obvod Zlaté Moravce:
Marián Kéry (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Vladimír Klučiar (SMER, SDKÚ-DS, ĽS-HZDS, KDH)
Serafína Ostrihoňová (nezávislá)


Prešovský kraj
Počet poslancov: 62

Obvod Bardejov:
Pavol Ceľuch (nezávislý)
Jozef Halecký (SMER, ĽS-HZDS)
Boris Hanuščak (SMER, ĽS-HZDS)
Andrej Havrilla (SMER, ĽS-HZDS)
Ján Paľa (KDH, SDKÚ-DS)
Pavol Tarcala (KDH, SDKÚ-DS)

Obvod Humenné:
Ján Ferko (SMER, ĽS-HZDS)
Tibor Focko (SMER, ĽS-HZDS)
Ivan Hopta (ÚSVIT)
Vladimír Kostilník (nezávislý)
Jana Vaľová (SMER, ĽS-HZDS)

Obvod Kežmarok:
Štefan Bieľak (SMER, ĽS-HZDS)
Jozef Harabin (SMER, ĽS-HZDS)
Miroslav Perignáth (KDH, SDKÚ-DS)
Pavol Slovík (SF, ND, SZ, LIGA)
Cyril Václav (KDH, SDKÚ-DS)

Obvod Levoča:
Miroslav Čurilla (KDH, SDKÚ-DS)
Vladimír Ledecký (SMER, ĽS-HZDS)
Milan Majerský (KDH, SDKÚ-DS)

Obvod Medzilaborce:
Ivan Solej (nezávislý)

Obvod Poprad:
Rudolf Abrahám (SMER, ĽS-HZDS)
Milan Baran (KDH, SDKÚ-DS)
Anton Danko (SMER, ĽS-HZDS)
Alžbeta Havrančíková (SMER, ĽS-HZDS)
Stanislav Kubaský (KDH, SDKÚ-DS)
Štefan Kubík (KDH, SDKÚ-DS)
Jozef Mezovský (KDH, SDKÚ-DS)
Michal Sýkora (nezávislý)

Obvod Prešov:
Miroslav Benko (SMER, ĽS-HZDS)
Mária Čížiková (KDH, SDKÚ-DS)
Anton Gašpár (KDH, SDKÚ-DS)
Juraj Hurný (KDH, SDKÚ-DS)
Emil Chlapeček (SMER, ĽS-HZDS)
Stanislav Kahanec (KDH, SDKÚ-DS)
Jozef Kičura (SMER, ĽS-HZDS)
Mikuláš Komanický (SMER, ĽS-HZDS)
Štefan Kužma (KDH, SDKÚ-DS)
Róbert Oros (KDH, SDKÚ-DS)
Andrea Turčanová (KDH, SDKÚ-DS)
Zdenko Velecký (KDH, SDKÚ-DS)

Obvod Sabinov:
Miroslav Čekan (SMER, ĽS-HZDS)
Milan Gaľa (KDH, SDKÚ-DS)
Peter Molčan (SMER, ĽS-HZDS)
Eduard Vokál (KDH, SDKÚ-DS)

Obvod Snina:
Jaroslav Regec (KDH, SDKÚ-DS)
Jozef Savka (HZD)
Nadežda Sirková (SMER, ĽS-HZDS)

Obvod Stará Ľubovňa:
Anna Aftanasová (nezávislá)
Peter Bizovský (SMER, ĽS-HZDS)
František Orlovský (KDH, SDKÚ-DS)
Peter Sokol (SMER, ĽS-HZDS)

Obvod Stropkov:
Milan Bzdil (nezávislý)
Peter Obrimčák (SMER, ĽS-HZDS)

Obvod Svidník:
Milan Cocuľa (SMER, ĽS-HZDS)
Ján Holodňák (KDH, SDKÚ-DS)
Peter Pilip (SF, ND, SZ, LIGA)

Obvod Vranov nad Topľou:
Miroslav Daňo (SRK)
Marek Fedor (KDH, SDKÚ-DS)
Juraj Kuročka (SMER, ĽS-HZDS)
Tomáš Lešo (SMER, ĽS-HZDS)
Marek Molčan (KDH, SDKÚ-DS)
Ján Ragan (SMER, ĽS-HZDS)


Trenčiansky kraj
Počet poslancov: 45

Obvod Bánovce nad Bebravou:
Peter Bulík (SMER, ĽS-HZDS)
Richard Makýš (SMER, ĽS-HZDS)
Zuzana Máčeková (nezávislá)

Obvod Ilava:
Eva Bočincová (SDKÚ-DS, KDH)
Viliam Cíbik (nezávislý)
Rastislav Čepák (SMER, ĽS-HZDS)
Juraj Hort (SDKÚ-DS, KDH)
Miroslav Staník (nezávislý)

Obvod Myjava:
Henrich Gašparík (SMER, ĽS-HZDS)
Pavel Halabrín (nezávislý)

Obvod Nové Mesto nad Váhom:
Dušan Bublavý (SMER, ĽS-HZDS)
Noman Ehsan (SMER, ĽS-HZDS)
Juraj Gavač (SDKÚ-DS, KDH)
Anna Halinárová (SMER, ĽS-HZDS)
Jozef Trstenský (SMER, ĽS-HZDS)

Obvod Partizánske:
Jozef Božik (SMER, ĽS-HZDS)
Mária Janíková (SMER, ĽS-HZDS)
Iveta Randziaková (SMER, ĽS-HZDS)
Slavka Súlovská (SDKÚ-DS, KDH)

Obvod Považská Bystrica:
Miroslav Adame (nezávislý)
Karol Janas (SMER, ĽS-HZDS)
Pavol Jurčík (nezávislý)
Táňa Kňažková (nezávislá)
Viera Zboranová (nezávislá)

Obvod Prievidza:
Ján Cipov (SMER, ĽS-HZDS)
Vojtech Čičmanec (SMER, ĽS-HZDS)
Milan Dérer (SDKÚ-DS, KDH)
Štefan Gaman (SMER, ĽS-HZDS)
Ladislav Gerlich (nezávislý)
Katarína Macháčková (nezávislá)
Štefan Mjartan (SMER, ĽS-HZDS)
Eleonóra Porubcová (SDKÚ-DS, KDH)
Jozef Stopka (SMER, ĽS-HZDS)
František Tám (SMER, ĽS-HZDS)

Obvod Púchov:
Miloš Pagáč (SMER, ĽS-HZDS)
Milan Panáček (SMER, ĽS-HZDS)
Ľuboš Savara (SMER, ĽS-HZDS)

Obvod Trenčín:
Milan Berec (SMER, ĽS-HZDS)
Jozef Habánik (SMER, ĽS-HZDS)
Ján Kanaba (SMER, ĽS-HZDS)
Ján Krátky (SDKÚ-DS, KDH)
Pavol Krištof (SMER, ĽS-HZDS)
Marián Kvasnička (SDKÚ-DS, KDH)
Ladislav Pavlík (SMER, ĽS-HZDS)
Anna Vitteková (SMER, ĽS-HZDS)


Trnavský kraj
Počet poslancov: 40

Obvod Dunajská Streda:
László Bacsó (SMK-MKP)
Iván Fenes (SMK-MKP)
Zoltán Hájos (SMK-MKP)
Pál Keszegh (SMK-MKP)
József Kvarda (SMK-MKP)
Attila Lázok (SMK-MKP)
Dénes Miklós (SMK-MKP)
Ágnes Óváry (SMK-MKP)

Obvod Galanta:
József Berényi (SMK-MKP)
László Biró (SMK-MKP)
Gábor Gál (MOST-HÍD)
Slávka Kramárová (SMER, SNS, ĽS-HZDS, HZD)
László Pék (SMK-MKP)
Ľuboš Šúry (SMER, SNS, ĽS-HZDS, HZD)
Vladimír Vranovič (SMER, SNS, ĽS-HZDS, HZD)

Obvod Hlohovec:
Ján Dlhopolček (SMER, SNS, ĽS-HZDS, HZD)
Milan Domaracký (nezávislý)
Peter Dvoran (KDH, SDKÚ-DS)

Obvod Piešťany:
Jozef Bolješik (KDH, SDKÚ-DS)
Ivan Borovský (SMER, SNS, ĽS-HZDS, HZD)
Katarína Cibulková (KDH, SDKÚ-DS)
Remo Cicutto (nezávislý)
Peter Ottinger (KDH, SDKÚ-DS)

Obvod Senica:
Ferdinand Beňa (nezávislý)
Jozef Hladík (KDH, SDKÚ-DS)
Štefan Mikula (KDH, SDKÚ-DS
Ľubomír Parízek (nezávislý)
Radovan Prstek (SMER, SNS, ĽS-HZDS, HZD)

Obvod Skalica:
Zdenko Čambal (ND)
Jozef Hazlinger (nezávislý)
Stanislav Chovanec (nezávislý)

Obvod Trnava:
Ľubomír Antal (SMER, SNS, ĽS-HZDS, HZD)
Štefan Bošnák (KDH, SDKÚ-DS)
Vladimír Butko (KDH, SDKÚ-DS)
Augustín Hambálek (SMER, SNS, ĽS-HZDS, HZD)
Bohumil Chmelík (KDH, SDKÚ-DS)
Jozef Klokner (KDH, SDKÚ-DS)
Štefan Krištofík (SMER, SNS, ĽS-HZDS, HZD)
Gabriel Pavelek (KDH, SDKÚ-DS)
Eva Zatková (SMER, SNS, ĽS-HZDS, HZD)


Žilinský kraj
Počet poslancov: 57

Obvod Bytča:
Miroslav Minárčik (nezávislý)
Peter Weber (KDH, SDKÚ-DS, OKS)

Obvod Čadca:
Anna Belousovová (SNS)
Jozef Grapa (HZD, SF, SZ)
Milan Gura (KDH, SDKÚ-DS, OKS)
Jozef Kanaba (SMER, ĽS-HZDS)
Marián Masnica (SMER, ĽS-HZDS)
Ján Podmanický (SMER, ĽS-HZDS)
Andrea Šimurdová (SMER, ĽS-HZDS)
Jozef Vražel (SMER, ĽS-HZDS)

Obvod Dolný Kubín:
Ivan Budiak (nezávislý)
Metod Kulich (nezávislý)
Ján Neznámy (SMER, ĽS-HZDS)

Obvod Kysucké Nové Mesto:
Vladimír Macášek (SMER, ĽS-HZDS)
Dušan Mičian (nezávislý)
Jana Svrčková (nezávislá)

Obvod Liptovský Mikuláš:
Ladislav Andreanský (SMER, ĽS-HZDS)
Ján Blcháč (SMER, ĽS-HZDS)
Jozef Repaský (KDH, SDKÚ-DS, OKS)
Alexander Slafkovský (KDH, SDKÚ-DS, OKS)
Branislav Tréger (nezávislý)
Marian Vojtík (SMER, ĽS-HZDS)

Obvod Martin:
Katarína Adamicová (KDH, SDKÚ-DS, OKS)
Zdeno Kozák (SMER, ĽS-HZDS)
Alexander Lilge (SMER, ĽS-HZDS)
Miroslav Mazúr (nezávislý)
Jozef Országh (SMER, ĽS-HZDS)
Peter Vons (nezávislý)
František Výrostko (nezávislý)
Imrich Žigo (KDH, SDKÚ-DS, OKS)

Obvod Námestovo:
Viera Mazúrová (SMER, ĽS-HZDS)
František Poleta (nezávislý)
Jozef Straka (KDH, SDKÚ-DS, OKS)
Ján Škombár (KDH, SDKÚ-DS, OKS)
Milan Vrábeľ (nezávislý)

Obvod Ružomberok:
Stanislav Bella (KDH, SDKÚ-DS, OKS)
Peter Caban (KDH, SDKÚ-DS, OKS)
Milan Frič (SNS)
Dušan Lauko (SNS)
Michal Slašťan (KDH, SDKÚ-DS, OKS)

Obvod Turčianske Teplice:
Milan Litva (SMER, ĽS-HZDS)

Obvod Tvrdošín:
Vojtech Koleják (KDH, SDKÚ-DS, OKS)
Rudolf Piták (SMER, ĽS-HZDS)
Ivan Šaško (SNS)

Obvod Žilina:
Branislav Bačík (SMER, ĽS-HZDS)
Ľubomír Bažík (KDH, SDKÚ-DS, OKS)
Peter Dobeš (KDH, SDKÚ-DS, OKS)
Robert Ficek (SMER, ĽS-HZDS)
Mária Gašicová (KDH, SDKÚ-DS, OKS)
Ivan Chaban (KDH, SDKÚ-DS, OKS)
Igor Choma (SMER, ĽS-HZDS)
Pavel Pavlásek (KDH, SDKÚ-DS, OKS)
Juraj Popluhár (SMER, ĽS-HZDS)
Ján Slota (SNS)
Andrej Sočuvka (KDH, SDKÚ-DS, OKS)
Jozef Štrba (SMER, ĽS-HZDS)
Štefan Zelník (SNS)

Podrobné štatistické údaje nájdete na stránkach Štatistického úradu SR.

Svoj názor k danej téme môžete vyjadriť v diskusnom fóre.

Ján Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
Štatistický úrad Slovenskej republiky

Súvisiace články:
Reakcia strany Sloboda a Solidarita na zavádzajúce vyhlásenia premiéra Roberta Fica (11.11.2017)
Obrovské ďakujeme našim voličom (08.11.2017)
Vyhralo sebavedomé Slovensko (05.11.2017)
Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2017 (05.11.2017)
Poďme v sobotu voliť (01.11.2017)
V župných voľbách ide o veľa, chceme ich férový priebeh (27.10.2017)
PRAVICA: Po 16 rokoch nastal v nitrianskej župe čas na zmenu (10.10.2017)
Kresťan volí komunistu (04.10.2017)
Vyhlásenie podpredsedu vlády SR a podpredsedu strany SMER – sociálna demokracia Petra Pellegriniho k voľbám do VÚC v Banskobystrickom kraji (29.09.2017)
V Trenčianskom kraji sa politikárči, úrad musí vidieť v občanovi klienta (27.09.2017)
Z komunistických strán je dôsledná len strana ÚSVIT (23.09.2017)
V Banskobystrickom kraji sa zachováme zodpovedne (07.09.2017)
To úplne najlepšie, čo by sa mohlo stať občanom Banskobystrického kraja, je to, že by Marian Kotleba v týchto voľbách ani nekandidoval (28.08.2017)
V monitorovacom výbore, ktorý bol na začiatku škandálu s eurofondmi, sedeli aj zástupcovia žúp (19.08.2017)
SaS má v župe veľké plány, nové športoviská a električku cez celú Petržalku (01.07.2017)
Spájame sily pre Banskobystrický kraj (29.06.2017)
Zoznam predsedov samosprávnych krajov (24.11.2013)
Zoznam kandidátov na predsedu VÚC (17.10.2013)
Zoznam predsedov samosprávnych krajov (29.11.2009)
Voľby predsedu samosprávnych krajov (17.11.2009)
Drobnosti z volieb do VÚC (17.11.2009)
Zoznam kandidátov na predsedu VÚC (07.10.2009)

Ján Parada, 17. 11. 2009 | Prečítané: 6397 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Cituj ho!
17-11-17 * 22:01
 Re: Prezident – najväčší korupčník v štáte
17-11-17 * 21:29
 Re: Preto
17-11-17 * 12:26
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore