www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @929
Počítadlo

Spam poison
Spam poison

Zoznam kandidátov na predsedu VÚC

Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2009

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Pavol Paška vyhlásil 2. júla 2009 termín konania volieb do orgánov samosprávnych krajov. Predsedu a poslancov budeme voliť 14. novembra, v prípade potreby bude druhé kolo 28. novembra.

Banskobystrický samosprávny krajBanskobystrický samosprávny kraj

Kandidáti na predsedu:

1. Igor Danihel (nezávislý)
2. Pavel Chovanec (Úsvit)
3. Marián Kotleba (nezávislý)
4. Vladimír Maňka (SMER – sociálna demokracia, Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko)
5. Jozef Mikuš (Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Konzervatívni demokrati Slovenska, Sloboda a Solidarita)
6. Milan Murgaš (nezávislý)
7. Emil Samko (Rómska iniciatíva Slovenska)
8. Jozef Sásik (Slovenská ľudová strana)
9. Jozef Šimko (Hnutie za demokraciu, Slovenská národná strana)


Bratislavský samosprávny krajBratislavský samosprávny kraj

Kandidáti na predsedu:

1. Vladimír Bajan (nezávislý)
2. Róbert Beňo (Most – Híd)
3. Mária Bertóková (Rómska iniciatíva Slovenska)
4. Pavol Frešo (Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Kresťanskodemokratické hnutie, Strana maďarskej koalície – Magyar Koalíció Pártja, Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita)
5. Martin Halás (Strana demokratickej ľavice)
6. Juraj Janošovský (Úsvit)
7. Zdenko Marton (Komunistická strana Slovenska)
8. Jaroslav Paška (Slovenská národná strana)
9. Peter Pilinský (Strana zelených)
10. Miloslav Šimkovič (Európska demokratická strana)
11. Branislav Záhradník (nezávislý)


Košický samosprávny krajKošický samosprávny kraj

Kandidáti na predsedu:

1. Jozef Červeňák (Rómska iniciatíva Slovenska)
2. Peter Jacko (Agrárna strana vidieka)
3. Stanislav Lábaj (Strana demokratickej ľavice)
4. Jozef Plachý (Strana regiónov Slovenska)
5. Ján Slabý (Slovenská národná strana)
6. Ján Süli (Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Kresťanskodemokratické hnutie, Sloboda a Solidarita, Konzervatívni demokrati Slovenska, Občianska konzervatívna strana, Demokratická strana)
7. Zdenko Trebuľa (SMER – sociálna demokracia, Strana maďarskej koalície – Magyar Koalíció Pártja, Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko, Slobodné Fórum, Most – Híd, LIGA občiansko-liberálna strana, Strana občianskej solidarity, Hnutie za demokraciu)
8. Michal Vajda (Úsvit)


Nitriansky samosprávny krajNitriansky samosprávny kraj

Kandidáti na predsedu:

1. Milan Belica (SMER – sociálna demokracia, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Kresťanskodemokratické hnutie)
2. Ágnes Biró (Strana maďarskej koalície – Magyar Koalíció Pártja)
3. Vladimír Karvay (Európska demokratická strana)
4. Viliam Mokráň (Kresťanská ľudová strana)
5. Imrich Okenka (nezávislý s podporou ĽS-HZDS)


Prešovský samosprávny krajPrešovský samosprávny kraj

Kandidáti na predsedu:

1. Ján Bajus (Demokratická únia Slovenska)
2. Ján Blaščák (nezávislý)
3. Pavol Hagyari (Slobodné Fórum, Nová demokracia, Strana zelených, LIGA občiansko-liberálna strana)
4. Ján Hudacký (Kresťanskodemokratické hnutie, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a Solidarita)
5. Peter Chudík (SMER – sociálna demokracia, Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko, Hnutie za demokraciu, Strana zelených Slovenska)
6. Ľuba Kráľová (nezávislá)
7. Milan Kručay (Most – Híd)
8. Kvetoslava Supuková (nezávislá)
9. Fedor Šandor (Úsvit)
10. Radoslav Ščuka (Rómska iniciatíva Slovenska)


Trenčiansky samosprávny krajTrenčiansky samosprávny kraj

Kandidáti na predsedu:

1. Jozef Čambalík (Kresťanská ľudová strana)
2. Lenka Ďurechová (Úsvit)
3. Martin Fedor (Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Sloboda a Solidarita)
4. Juraj Liška (nezávislý)
5. Miloš Radosa (LIGA občiansko-liberálna strana, Slobodné Fórum, Strana zelených)
6. Pavol Sedláček (Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko, SMER – sociálna demokracia)


Trnavský samosprávny krajTrnavský samosprávny kraj

Kandidáti na predsedu:

1. Gábor Gál (Most – Híd)
2. Miroslav Jureňa (Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko, Agrárna strana vidieka, Strana demokratickej ľavice)
3. Tibor Mikuš (nezávislý s podporou SMERu, SNS a SZ)
4. Gabriel Pavelek (Kresťanskodemokratické hnutie, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Sloboda a solidarita, Občianska konzervatívna strana, MISIA 21 – Hnutie kresťanskej solidariity)


Žilinský samosprávny krajŽilinský samosprávny kraj

Kandidáti na predsedu:

1. Juraj Blanár (SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko, Hnutie za demokraciu, Strana zelených, Slobodné Fórum)
2. Štefan Brestovský (Agrárna strana vidieka)
3. Pavel Pavlásek (Kresťanskodemokratické hnutie, Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana, Občianska konzervatívna strana)
4. Jozef Tarčák (nezávislý)

Svoj názor k danej téme môžete vyjadriť v diskusnom fóre.

Ján Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Súvisiace články:
Reakcia strany Sloboda a Solidarita na zavádzajúce vyhlásenia premiéra Roberta Fica (11.11.2017)
Obrovské ďakujeme našim voličom (08.11.2017)
Vyhralo sebavedomé Slovensko (05.11.2017)
Voľby do orgánov samosprávnych krajov 2017 (05.11.2017)
Poďme v sobotu voliť (01.11.2017)
V župných voľbách ide o veľa, chceme ich férový priebeh (27.10.2017)
PRAVICA: Po 16 rokoch nastal v nitrianskej župe čas na zmenu (10.10.2017)
Kresťan volí komunistu (04.10.2017)
Vyhlásenie podpredsedu vlády SR a podpredsedu strany SMER – sociálna demokracia Petra Pellegriniho k voľbám do VÚC v Banskobystrickom kraji (29.09.2017)
V Trenčianskom kraji sa politikárči, úrad musí vidieť v občanovi klienta (27.09.2017)
Z komunistických strán je dôsledná len strana ÚSVIT (23.09.2017)
V Banskobystrickom kraji sa zachováme zodpovedne (07.09.2017)
To úplne najlepšie, čo by sa mohlo stať občanom Banskobystrického kraja, je to, že by Marian Kotleba v týchto voľbách ani nekandidoval (28.08.2017)
V monitorovacom výbore, ktorý bol na začiatku škandálu s eurofondmi, sedeli aj zástupcovia žúp (19.08.2017)
SaS má v župe veľké plány, nové športoviská a električku cez celú Petržalku (01.07.2017)
Spájame sily pre Banskobystrický kraj (29.06.2017)
Zoznam predsedov samosprávnych krajov (24.11.2013)
Zoznam kandidátov na predsedu VÚC (17.10.2013)
Zoznam predsedov samosprávnych krajov (29.11.2009)
Voľby predsedu samosprávnych krajov (17.11.2009)
Zoznam poslancov vo VÚC (17.11.2009)
Drobnosti z volieb do VÚC (17.11.2009)

Ján Parada, 07. 10. 2009 | Prečítané: 7479 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Cituj ho!
17-11-17 * 22:01
 Re: Prezident – najväčší korupčník v štáte
17-11-17 * 21:29
 Re: Preto
17-11-17 * 12:26
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore