www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @212
Počítadlo


Spam poison

ZOO BRATISLAVA predstavuje svoju prvú nulovú euro bankovku

Na bankovkách sú zobrazené typické zvieratá pre Slovensko

Bratislavská ZOO, ktorá ako jedna z prvých v Európe odchovala mláďatá rysa ostrovida a ktorá sa môže pochváliť aj mnohými ďalšími veľmi významnými chovateľskými úspechmi ešte v rámci bývalého Československa, ako napríklad umelý odchov leopardov škvrnitých a hyen pásavých, ale aj jedným výnimočným medzinárodným úspechom v rámci projektu na záchranu sahelo-saharských antilop, si pre svojich návštevníkov pripravuje novú atrakciu.

Je ňou súčasný suvenírový a zberateľský hit, tzv. nula euro souvenir bankovka. Od vzniku tohto konceptu si zberatelia aj cestovatelia veľmi obľúbili tematiku bankoviek ZOO s vyobrazením zvierat. V prevažnej väčšine sú však zobrazované exotické zvieratá.

V ZOO BRATISLAVA sa však rozhodli ísť v „domácom“ duchu a na bankovkách budú zobrazené aj pre Slovensko typické zvieratá.

Nula Euro Souvenir Zoologickej záhrady v Bratislave

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 720 × 393 bodov.

„Prvé vydanie nulových bankoviek sme sa rozhodli urobiť ‚európske‘ nakoľko všetky tri druhy zvierat môžete nájsť aj vo voľnej prírode na Slovensku a okolí. Patria medzi ohrozené a chránené druhy, ktorým sa snažíme pomôcť,“ hovorí Ing. Alexandra Podgórska, vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu ZOO BRATISLAVA.

Nula Euro Souvenir ZOO BRATISLAVY tak zobrazuje medveďa hnedého, zubra európskeho a trojicu dotvára vlk eurázijský. Všetky tri zvieratá máte možnosť vidieť naživo v ZOO BRATISLAVA.

Návštevníci si budú môcť tento unikátny suvenír zakúpiť za dve eurá už v sobotu 16. júna 2018 v ZOO shope, ktorý sa nachádza priamo v areáli ZOO BRATISLAVA. Vzhľadom na veľký záujem bude predaj limitovaný po tri kusy ku každej vstupenke a do predaja pôjde celých päťtisíc kusov z prvého nákladu. Euro souvenir bankovky si nebude možné vopred rezervovať ani objednať a nebude riešený ani zásielkový predaj.

Euro souvenir je identický ako pravá eurobankovka s jediným rozdielom, že nie je určený na platenie. Je vyrobený na 100% bavlnenom papieri používanom pri výrobe pravých euro bankoviek a obsahuje viacero ochranných prvkov známych z pravých bankoviek ako sú hologram, bezpečnostný pásik, vodotlač, mikrotext, sútlačová značka, dotyková zóna pre nevidiacich, UV ochranné prvky a ďalšie.

Koncept 0 euro souvenir pochádza z Francúzska, kde bol vytvorený v roku 2015 a jeho hlavným účelom je podpora turizmu a propagácia významných turistických lokalít Európy. Vďaka tomuto konceptu, ktorý v roku 2018 prišiel aj na Slovensko, sa môžu zaujímavé a významné lokality Slovenska zviditeľniť aj za hranicami našej krajiny, kde je už rozsiahla komunita zberateľov euro souvenirov a kam z každej edície putuje niekoľko stoviek až tisícok kusov aj zo slovenských vydaní.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ZOOZoologická záhrada Bratislava
– obecná príspevková organizácia
Zriaďovateľ: Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava
Vznik: 9. mája 1960
Čerpané zo: ZOO Bratislava

ZOO, 13. 06. 2018 | Prečítané: 224 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Teraz
11-12-18 * 10:08
 Darebák Semanco
11-12-18 * 07:29
 Satanistom v USA opäť ukradli
10-12-18 * 22:40
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore