www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Zomrel humanista, filozof a pedagóg Milan Valach

(1956 – 2013)

Milan Valach

Hnutie za Priamu Demokraciu s poľutovaním oznamuje, že v sobotu 18. mája v odpoludňajších hodinách náhle zomrel, vo veku 57 rokov, hovorca HzPD Milan Valach. Členovia hnutia zároveň vyjadrujú hlbokú sústrasť jeho rodine.

„Milan bol pre nás kamarátom, zásadovým človekom, studnicou vedomostí a morálnou oporou. Ako filozof nám zdôrazňoval, že je potrebné o všetkom pochybovať. Napriek tomu sa cítil vždy poslom dobrých správ a veril, že existuje možnosť, ako posunúť vývoj spoločnosti k väčšej slobode všetkých ľudí. Preto založil pred 11 rokmi i naše hnutie,“ uvádza mediálny koordinátor HzPD Ladislav Štítkovec.

PhDr. Milan Valach, PhD. vyučoval na Katedre občianskej výchovy Pedagogickej fakulty Masarykovej univerzity v Brne, kde prednášal filozofiu a etiku. Vo svojej vedeckej činnosti sa zaoberal dejinami a teóriou totality, morálnymi rozpormi modernej spoločnosti a environmentálnou etikou. Je autorom kníh „Češi v neklidné době“ (Česi v nepokojnej dobe), „Marxova filozofie dějin“ (Marxova filozofia dejín), „Svět na předělu“ (Svet na rozhraní) a spoluautorom publikácie „Přímá demokracie pro Českou republiku“ (Priama demokracia pre Českú republiku). Od založenia Hnutia za Priamu Demokraciu bol jeho hovorcom.

Za všetkých tu ešte uvádzame bezprostrednú reakciu našej členky Dany Lučivňákovej:

„Milan je nenahraditeľná osobnosť, či už odbornými znalosťami, nasadením pre vec priamej demokracie a slobody človeka a taktiež svojimi ľudskými vlastnosťami. Je mi hrozne, pretože sme prišli o priateľa, ktorý nestrácal nádej a snažil sa aktívne o nápravu marazmu, v ktorom sa nachádzame. A robil to tak dobre, že nás inšpiroval k nasledovaniu a mal rešpekt i u svojich názorových protivníkov.“

Milan Valach zostane navždy v našich srdciach a jeho myšlienky budú vždy hnacím motorom pre našu ďalšiu prácu. Náš kamarát by s tým určite súhlasil.

Za HzPD Ladislav Štítkovec

Osobné stránky Milana Valacha: www.valach.info a www.muni.cz

Videá na TV HzPD: www.youtube.com

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Hnutie za priamu demokraciu
– našim cieľom je spoločnosť slobodných a solidárnych občanov, založená na ich vzájomnej rovnosti, spolupráci a pomoci potrebným
Čerpané z: www.hzpd.cz

HzPD, 21. 05. 2013 | Prečítané: 1995 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Najmenší muž
18-01-20 * 01:55
 Re: Ženy neplačú
15-01-20 * 10:40
 RE: Klimatické zmeny
14-01-20 * 16:46
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @910