www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @618
Počítadlo


Spam poison

Zmeňme spolu piatok 13. na lepší deň

Deň narcisov 2018

Deň, kedy si pripíname žltý kvietok narcisu na oblečenie ako symbol spolupatričnosti s ľuďmi bojujúcimi s rakovinou, pripadol tento rok na aprílový piatok – trinásteho. To, že piatok 13-teho nemusí byť nešťastný, chceme dokázať spolu s vami. V období, kedy si viac ako inokedy želáme dôstojný život na Slovensku a piatky venujeme boju za lepšie zajtrajšky, prosíme vás o podporu aj „nášho narcisového“ piatka, počas ktorého sa už 22. rok uskutoční tradičná verejno-prospešná finančná zbierka – Deň narcisov, a ktorý chceme zmeniť spolu s vami na lepší deň…

Deň narcisov 2018

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 670 × 300 bodov.

Na Slovensku pribudne každoročne 34 000 ľudí s diagnózou rakovina. Liga proti rakovine už 28 rokov pomáha onkologickým pacientom. Môžeme tak robiť i vďaka tradičným „narcisovým“ piatkom. Jedným z nich je i piatok 13-teho, kedy sa v uliciach miest a obcí po celej krajine bude nachádzať takmer 16 000 dobrovoľníkov, ktorí vám za ľubovoľný finančný príspevok pripnú symbol nádeje a prejavu solidarity – narcis.

V roku 2017 sa vďaka dobrovoľníkom – žiakom a študentom, skautom, členom pobočiek Ligy proti rakovine, členom iných organizácií a občianskych združení či súkromným firmám vyzbieralo v uliciach 942 856,39 €. Čistý výnos (914 635,23 €) sme počas uplynulého roka použili na zastrešenie a realizáciu psychosociálnych projektov pre onkologických pacientov, na podporu výskumu, nemocničných a zdravotníckych zariadení, no v neposlednom rade aj na podporu informovanosti o prevencii a zdravom životnom štýle (www.dennarcisov.sk, www.lpr.sk).

Deň narcisov 2018

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 200 × 627 bodov.

Ako pomôcť?

  • Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničiek dobrovoľníkov v deň konania Dňa narcisov – 13. apríla 2018.
  • Zaslaním prázdnej SMS na číslo 848 v hodnote 3 € v sieti všetkých mobilných operátorov (Orange, Telekom, O2, Štvorka) – v termíne od 3. 4. do 20. 4. 2018.
  • Zaslaním ľubovoľnej sumy na číslo účtu zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454 (IBAN: SK0909000000005454545454) – v termíne od 3. 4. do 20. 4. 2018.
  • Online platbou cez darcovský portál LPR.darujme.sk – v termíne od 3. 4. do 20. 4. 2018.
  • Získaním virtuálneho narcisu cez www.zlavadna.sk – v termíne od 13. 4. do 20. 4. 2018.

Ako rozpoznať dobrovoľníka?

Sme hrdí na všetky generácie dobrovoľníkov, ktorí každoročne venujú svoj čas a nasadenie pre správnu vec. V roku 2018 sú pre nich platné tieto identifikačné znaky:

  • Tyrkysovo-modré tričko s logom Ligy proti rakovine na chrbte, ktoré bude mať oblečené dobrovoľník.
  • Identifikátor dobrovoľníka umiestnený na ľavej strane prednej časti trička, obsahujúci nápis „DOBROVOĽNÍK DN 2018“ a číslo dobrovoľníka.
  • Narcisy – symbol zbierky na rozdávanie za dobrovoľný príspevok – budú žltej farby s jemným oranžovým stredom so zeleným papierovým štítkom, na ktorom je napísané „22.ročník“ a rok „2018“.
  • Papierová pokladnička tmavožltej farby s bielo-modrou potlačou opatrená textom – Deň narcisov, 13. 4. 2018, #chcempomahat, a číslom registrácie zbierky, vydaným Ministerstvom vnútra SR. Každá pokladnička bude prelepená modrými ochrannými nálepkami so žltým nápisom Deň narcisov. Okrem toho sa na každej pokladničke nachádza logo Ligy proti rakovine a číslo pokladničky.

Foto:

Tyrkysovo-modré tričko s logom Ligy proti rakovine na chrbte

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 620 × 931 bodov.

Papierová pokladnička tmavožltej farby

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 690 × 460 bodov.

Identifikátor dobrovoľníka

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 605 × 403 bodov.

ikonaV prípade, ak by ste natrafili na jednotlivcov či skupiny, ktoré robia zbierky v mene Ligy proti rakovine, no nerozpoznáte u nich platné identifikačné znaky, kontaktujte prosím sekretariát Ligy proti rakovine na telefónnom čísle 02/5292 1735 alebo priamo mestskú políciu vo vašom meste.

Ako bude použitý výnos zo Dňa narcisov?

Finančné prostriedky vyzbierané počas Dňa narcisov použijeme na realizáciu dlhoročných psychosociálnych projektov, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám. K ním patria: bezplatná Onkoporadňa, Sieť psychológov – bezplatné poradenstvo, Rodinná týždňovka, Relaxačné pobyty pre pacientov, Ubytovacie zariadenia pre rodičov detí liečených na rakovinu, Jednorazový finančný príspevok v hmotnej núdzi a pod. Z výnosu Dňa narcisov pravidelne podporujeme aj aktivity v oblasti prevencie a informovanosti verejnosti o predchádzaní onkologickým ochoreniam. V neposlednom rade prispievame na nevyhnutné materiálne a prístrojové vybavenie nemocničným, zdravotníckym zariadeniam, paliatívnym oddeleniam, hospicom; finančne podporujeme i menšie občianske združenia či výskum v oblasti onkológie.

Komunikačná kampaň Dňa narcisov

Každoročne pripravujeme ku Dňu narcisov informačnú kampaň, prostredníctvom ktorej informujeme ľudí, na čo slúži Deň narcisov, ako môžu zbierku podporiť a ako sa využívajú financie získané zo zbierky. Každý rok prichádzame s posolstvom Dňa narcisov tak, aby zarezonovalo a zaujalo zaujímavou myšlienkou. Vzhľadom na to, že tento rok pripadol Deň narcisov na piatok 13-teho, ktorý je spojený s poverami o nešťastí, chceme všetkých ľudí vyzvať a motivovať, aby sme spoločne zmenili tento deň na lepší, a to práve prostredníctvom Dňa narcisov.

Tvárou hlavného kampaňového spotu je náš dlhoročný priateľ a podporovateľ, herec Ján Gallovič. K nemu sa pridali aj ďalšie známe slovenské osobnosti, ktoré chcú spoločne s nami zmeniť piatok 13-teho na lepší deň, ako napríklad Lujza Schrameková, Juraj Kemka, Robo Jakab, Lukáš Latinák, Marián Miezga, Matej Tóth, Milan „Junior“ Zimnýkoval, Marcel Forgáč, Patrik Herman a ďalší, za čo im srdečne ďakujeme.

Zdroj video záznamu: Liga proti rakovine.

ikonaVideá a foto s osobnosťami nájdete na FB: www.facebook.com/ligaprotirakovine.

Sprievodné aktivity

Narcisové behy 2018 na východnom Slovensku

Aj tento rok budú súčasťou Dňa narcisov športové podujatia. Narcisové behy v spolupráci s komunitou športovcov Active life sa uskutočnia v piatok 13. apríla v Košiciach a v sobotu 14. apríla v Prešove. Ide už o štvrtý ročník tohto charitatívneho nesúťažného behu na podporu aktivít Ligy proti rakovine. Krátku nenáročnú trať zvládnu aj nebežci či rodiny s deťmi. Pre všetkých zúčastnených bude pripravený zaujímavý štartovací balíček a tombola.

„Virtuálny narcis“ cez portál ZľavaDňa

Počas Dňa narcisov, 13. apríla 2018, bude možnosť využiť aj netradičný spôsob získania narcisu, prostredníctvom portálu www.zlavadna.sk, vďaka čomu môžu zbierku Deň narcisov podporiť aj ľudia, ktorí nemajú možnosť stretnúť dobrovoľníkov v uliciach. Z pohodlia domova či pracoviska môžete získať „virtuálny narcis“, v hodnote 1 €. I keď si tento narcis nebudete môcť pripnúť na odev, spríjemniť deň vám môže aj na monitore počítača.

„Narcisová Tour“ po Slovensku so Sajfom

Počas Dňa narcisov – 13. apríla – budete mať možnosť vo vybraných mestách v rámci Slovenska stretnúť automobil označený logom Ligy proti rakovine, Fun rádia a Hopin Taxi. Tvár Fun radia – Sajfa – vám osobne pripne narcis a budete mať možnosť prispieť mu do pokladničky. Vo Fun radiu vám budú od rána podávať informácie, v ktorom meste a na ktorom mieste sa Sajfa – pre tento deň dobrovoľník Ligy proti rakovine – nachádza. Sajfa vyráža na celodennú „narcisovú tour“ naprieč Slovenskom v ranných hodinách, o jeho pohybe budete pravidelne informovaní vo vysielaní. Okrem narcisu môžete od neho získať limitovanú edíciu „narcisových“ ponožiek, ktoré špeciálne pre Deň narcisov vyrobila slovenská značka Fusakle. Heslo na získanie ponožiek sa tiež dozviete v piatkovom vysielaní Fun rádia.

Deň narcisov v Bratislave

Počas Dňa narcisov sa v uliciach Bratislavy bude pohybovať takmer 2 000 dobrovoľníkov. Väčšinu z nich tvoria žiaci a študenti, pridajú sa i skauti, členovia rôznych záujmových združení a klubov. Už tretí rok bude Liga proti rakovine v Bratislave spolupracovať s aplikáciou Hopin taxi, ktorá označí svoje vybrané taxíky vlajkami so symbolom Dňa narcisov. Zákazníci tak budú presne vedieť, v ktorom taxíku môžu získať symbolický umelý kvietok narcisu a leták s informáciou, ako môžu prispieť a ako sa využívajú financie získané zbierkou.

Bezplatná Onkoporadňa počas Dňa narcisov

V piatok 13-teho bude zabezpečená bezplatná poradenská služba v rozšírených hodinách. Na odborníkov – psychológ, onkológovia, sociálno-právny poradca, výživový poradca – sa môžete obrátiť v čase od 7.00 – do 22.00 h. Rozpis služieb jednotlivých odborností nájdete na www.lpr.sk/onkoporadna.

Fragile Bratislava Narcis Tour

Tradíciou sa stáva už aj spolupráca s a cappella zoskupením Fragile, ktorí už tretí rok organizujú koncertné turné pod názvom Fragile Bratislava Narcis Tour, počas ktorého odohrajú v Bratislave 11 koncertov. Počas Dňa narcisov – 13. apríla, sa uskutoční koncert v Kultúrnom dome v Dúbravke. Vstupenky je možné zakúpiť v sieti Ticketportal, prípadne v jednotlivých KD.

Deň narcisov sa koná jediný deň v roku. Je však výnimočný svojím rozsahom a prínosom, pretože jeho výnos umožňuje realizovať projekty a aktivity v prospech pacientov i zdravej populácie počas celého roka. A to vďaka vám všetkým – našim prispievateľom, dobrovoľníkom, partnerom, vám všetkým, ktorý nám už 22. rok pomôžete zmeniť tento jediný deň v roku na lepší…

Ďakujeme vám.emotikon

Foto:

Dobrovoľníci (Bratislava 7. 4. 2017)Dobrovoľníci (Bratislava 7. 4. 2017)Dobrovoľníčky (Bratislava 7. 4. 2017)
Dobrovoľníčky pred Onkologickým ústavom sv. AlžbetyDobrovoľníčky (Onkologický ústav sv. Alžbety)Darca (Onkologický ústav sv. Alžbety)
Počítanie peňazí v Lige proti rakovinePočítanie peňazí v Lige proti rakovinePočítanie peňazí v Lige proti rakovine

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

LPRLiga proti rakovine
– bola založená 19. januára 1990 v Bratislave a v tom istom roku bola prijatá za člena Európskej asociácie Líg proti rakovine (ECL) a za člena Medzinárodnej únie proti rakovine (UICC) so sídlom v Ženeve
– ako nezávislá charitatívna nezisková organizácia registrovaná na Slovensku podľa zákona č. 83/1990 Zb. o združovaní občanov – občianske združenie – pokračuje vo svojej práci po rozdelení ČSFR pod názvom Liga proti rakovine SR (LPR SR) s neprerušeným členstvom v ECL a UICC
Čerpané z: Liga proti rakovine

Súvisiace články:
OnkOlympiáda 2018 (31.10.2018)
22. ročník Dňa narcisov – prvé výsledky z Bratislavy a Košíc (19.04.2018)
Podporte aj vy Svetový deň proti rakovine a nezabúdajte na prevenciu (01.02.2018)
Vianočný punč (07.12.2017)
Týždeň Ligy proti rakovine (23.10.2017)
24 hodín pre Ligu proti rakovine (23.08.2017)
JUSTWOMAN BY DIVA'S (13.07.2017)
Pomôžte nám aj vy získať Cenu verejnosti Nadácie Orange (13.05.2017)
7. 4. odložíme jeden narcis aj pre vás (05.04.2017)
Liga proti rakovine Slovenskej republiky – PF 2017 (22.12.2016)
11. apríl v znamení narcisu s posolstvom spolupatričnosti a chuťou pomôcť… (08.04.2014)
Žiť na 100 percent… (05.03.2014)
4. február – Svetový deň proti rakovine búra mýty a predsudky o tomto ochorení (30.01.2014)
Oficiálny výsledok zbierky Dňa narcisov za Bratislavu a Košice (17.04.2013)
17. ročník Dňa narcisov – prvé výsledky zbierky z Bratislavy a Košíc (13.04.2013)
4. ročník Koncertu vďaky (04.04.2013)
Prečo byť dobrovoľníkom (04.04.2013)
Prijmite kvietok nádeje… 12. apríla 2013 (04.04.2013)
Dve percentá z Vašej dane dokážu veľa… (04.03.2013)
Svetový deň proti rakovine (30.01.2013)
LáskyPlný Rok 2013 (18.12.2012)
III. Fórum onkologických pacientov (17.12.2012)
III. Fórum onkologických pacientov (11.12.2012)
Vianočný punč pre Ligu proti rakovine (27.11.2012)
Prvý detský mobilný hospic na východe Slovenska (12.11.2012)
Prevencia u žien – „Predíďme chorobe spoločne!“ (11.10.2012)
Letné mesiace budú aj tento rok patriť táborom pre detských onkologických pacientov (09.07.2012)
Liga proti rakovine kladie dôraz na prevenciu (14.06.2012)
Na prvý turnus relaxačných týždňoviek nastúpilo 60 pacientov (22.05.2012)
Deň narcisov 2012 (16.05.2012)
Relaxačné týždňovky Ligy proti rakovine sa tešia záujmu pacientov (25.04.2012)
16. ročník Dňa narcisov (18.04.2012)
16. ročník Dňa narcisov (14.04.2012)
LPR obdržala hodnotný šperk (13.04.2012)
Koncert vďaky (29.03.2012)
13. apríla môže pomôcť každý (29.03.2012)
Svetový deň proti rakovine (02.02.2012)
Kontrola tabakizmu dnes a zajtra (13.10.2011)
Neodfajčite im detstvo! (13.10.2011)
Srdečná vďaka (27.07.2011)
Ako spoznáte dobrovoľníka (15.04.2011)

Liga proti rakovine, 10. 04. 2018 | Prečítané: 701 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (18 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 70
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore