www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @187
Počítadlo


Spam poison

Žlté vesty na Slovensku

Podporujem protest, ktorý sa uskutočnil 12. decembra 2018 o 12.00 h pred prezidentským palácom v žltých vestách

Oprava 15. 12. 2018: Článok obsahuje chyby. 12. 12. 2018 som nepoznal podrobnosti ohľadom protestu so žltými vestami. Za túto nedôslednosť sa ospravedlňujem. V dodatku [1] nižšie vysvetľujem dôvod.

Ešte dokedy?

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 800 × 450 bodov.

Protest je zameraný na neúmerné zvyšovanie cien za elektrickú energiu, proti zvyšovaniu cien plynu, cien vody a cien potravín.

Najdôležitejší protest spočíva v odpore proti zvyšovaniu platov poslancov.

Protest 12. 12. 2018

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 6 300 × 1 350 bodov.

Možno s tým prezident nemá nič priamo spoločné, ale ako sledujem jeho pokrytecké konanie ohľadom demisie Lajčáka, tak je dôvodné podozrenie, že hrá špinavú politickú hru so slovenskou oligarchiou.

Kde sú teraz tí takzvaní „slušní ľudia“ z hnutia „Za slušné Slovensko“? Keď chuligáni boli naštvaní na vtedajšieho predsedu vlády Roberta Fica, tak dokázali byť až takí „slušní“, že sa snažili ničiť cudzí majetok, presnejšie vstupnú bránu pred Úradom vlády SR.

Zdroj video záznamu: Dav pred Úradom vlády SR a článok Herec SR Andrej Kiska sa politike nerozumie.

Prečo teraz takto neskáču po bráne pred prezidentským palácom? Lebo sú pajáci! Také bábky, bábkoherci a bábkoherečky. Hudobná skupina Metallica vydala v roku 1986 album Master of Puppets. Myslím, že správanie občanov z tzv. hnutia s pochybnými pohnútkami je v tomto albume vynikajúco vykreslené. Teraz im chýba niekto, kto by ťahal šnúrky proti prezidentovi. Ale taký sa nenájde, lebo sa vedia nájsť len proti Ficovi. Kiska im nevadí. Naopak! Žiaľ. Kiska by mal podľa môjho názoru byť odsúdený za vlastizradu, pretože porušil najvyšší zákon, Ústavu Slovenskej republiky, keď nerešpektoval Ústavu SR o prijatí demisie ministra Lajčáka. Na Slovensku máme 150 poslancov, ktorí by mali mať aspoň raz v živote čestný charakter, a mali by podľa Ústavy SR pracovať na odvolaní prezidenta. Koľko z tých 150 je zbabelcov? 150? To sa nenájdu odvážni poslanci, ktorí budú konať?

Na odvolanie a na podanie obžaloby na prezidenta stačí súhlas troch pätín.

Ústava Slovenskej republiky:

„Čl. 84
(4) …na prijatie uznesenia o ľudovom hlasovaní o odvolaní prezidenta Slovenskej republiky, na podanie obžaloby na prezidenta… je potrebný súhlas aspoň trojpätinovej väčšiny všetkých poslancov.

Čl. 89
(2) Predseda Národnej rady Slovenskej republiky
e) vyhlasuje ľudové hlasovanie o odvolaní prezidenta…“

Načo čakáte, dámy a páni z Národnej rady Slovenskej republiky? Čakáte, kým sa dostanete do politického hrobu? Kým voliči pochopia, že volili zle, a už vám nedajú volebné hlasy?

A k občanom mám tiež výhradu. Máte to, čo ste volili. Ak budete naďalej voliť tak, ako doteraz, nesťažujte sa na iných. Sťažujte sa len na vlastnú hlúposť, že ako volíte. Keď budete voliť mafiánov, zločincov, skorumpovaných kariérnych karieristov, tak sa vám aj potom odmenia v podobe vášho životného marazmu. Ako si navaríte, tak budete jesť. Alebo vás politici zoderú z kože!

Pod čiarou

[1] Dodatok 15. 12. 2018:

Nepoznám pozadie, bližšie okolnosti ohľadom aktivít so žltými vestami na Slovensku. V zásade podporujem takéto protesty so žltými vestami ako sa to deje vo Francúzsku. Ale tak to v živote chodí, že niekedy sa nedá predpovedať, odhadnúť vývoj, lebo na začiatku nejakej akcie nemusíte poznať dôkladne ľudí, ktorí to organizujú.

Napríklad až dnes som sa dozvedel, že Hnutie Žlté Vesty Slovensko sa dištancuje od protestu, ktorý sa konal 12. 12. 2018. OK. Neviem o všetkom. 12. 12. 2018 o 14.35 h napísali:

„Pripomíname, že s dnešnou akciou s počtom ľudí 10 nič nemáme! Upozorňovali sme organizátora na nezmyselnosť akcie! Vzhľadom k politickému pozadiu pána Ruhiga (nič proti jeho osobe) sme sa rozhodli nepodporiť tento protest a tiež odmietnuť spájanie sa s kýmkoľvek, kto má politickú minulosť, či pozadie!!!“

Predtým 10. 12. napísali:

„Akcia na 12. 12. je iniciatíva pána Ruhiga, čiže vaše otázky posielajte jemu. S týmto podujatím nič nemáme…“

Archív:

Hnutie Žlté Vesty Slovensko

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Má prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska vaše sympatie?

áno (Počet hlasov: 118)
(31.05 %)

viac áno ako nie (Počet hlasov: 58)
(15.26 %)

viac nie ako áno (Počet hlasov: 53)
(13.95 %)

nie (Počet hlasov: 151)
(39.74 %)Celkom hlasovalo: 380

Ján Parada, 12. 12. 2018 | Prečítané: 450 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore