www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @884
Počítadlo


Spam poison

Život je krátky

Nová kniha Lucie Piussi je o nachádzaní stratených pokladov

Lucia Piussi – Život je krátkyDovoľujeme si vás pozvať na prezentáciu knihy Lucie Piusii Život je krátky, ktorý sa uskutoční v klube U Očka na Karpatskej 3 v Bratislave 1. júna o 20.00 h. Program zabezpečia Pišta Vandal, Živé kvety a špeciálni hostia.

Tešíme sa na vás.

Lucia Piussi (1971) je textárka a frontmanka skupiny Živé kvety. Patrila medzi zásadných členov divadla Stoka od jeho začiatkov až do jeho zbúrania. Po románovom debute Láska je sliepka (2011) prichádza so zbierkou poviedok Život je krátky.

Kniha ôsmych príbehov je výberom z tvorby za viac ako desať rokov. Prozaické texty sú plné osudových stretnutí, umierajúcich lások a rodiacich sa vzťahov, sú to poklady zahalené cigaretovým dymom. Vystupujú v nich umelci, bitkári, krčmoví básnici, géniovia, blázni, štetky, svätci i zatratenci. Jej postavy kričia dovnútra, prežívajú naozajstnú bolesť, vášnivo milujú, intenzívne nenávidia. Sú to ľudia z mäsa a kostí. Svoje dni prežívajú v očakávaní lepších časov, ktoré prídu.

Svet poviedok Lucie Piussi je skutočný. Nájdeme v ňom známe miesta, ale aj zabudnuté zákutia zrovnané so zemou. Ak vás oslovuje kafkovská Praha, Bratislavu Lucie Piussi budete milovať.

V knihe Život je krátky nie je všetko. Je to výsek z prežitého. Je to záznam pádov, zakopnutí, omylov a malých víťazstiev. Piussi nepodlieza čitateľovi, nerobí kompromisy a nehrá sa na šťastné konce. Vojnu vedie po svojom a robí to dobre. Jej rozprávačský talent je nezameniteľný, je jej hlavnou zbraňou. Knihu autorka venovala „Stoke, našej matke a všetkým, čo ju milovali“.

Život môžeme prežiť hocako, ale je príliš krátky na to, aby sme ho zahodili! Aj o tom je najnovšia kniha Lucie Piussi!

Lucia PiussiLucia Piussi sa narodila v Bratislave v roku 1971. Vyštudovala scenáristiku na VŠMU, pracovala v divadle Stoka ako herečka i upratovačka. Je spoluautorkou takmer všetkých divadelných hier Stoky. Spieva vlastné texty v Kapele Živé kvety. V roku 2011 vydala románový debut Láska je sliepka.

Úryvok z poviedky LUXUSNÁ ŽENA ZA PÁR ŠUPOV

… Neviem prečo, ale vždy ma niečo ženie, vždy som ten idiot, čo chce otráviť vzduch nejakou ťažkou, pravdivou historkou, ktorá sa ani nedá uniesť. Načo to robím?

Ale Silvia je zvedavá jak opica. Teraz, aj keby som sklapla, vypáči to zo mňa. Už to má na jazyku, už pozerá uprene a trochu vystrašene, oči doširoka a už sa ma aj pýta: „Čo? Prečo? Čo sa tam stalo?“ A tak otváram ústa a slová zo mňa len tak letia, vety ako mraky, slová ako kamene, popisujem Silvii, ako začal celý ten horor, keď Jane oznámili, že dieťa sa nebezpečne posunulo smerom nadol a že mala čakať, lebo že to je znak spontánneho potratu, ale nemusí byť, hovorím to a v duchu vidím Janu, ako mi to všetko popisuje v reštike v Hosteli, ubitá, dva dni nato, vidím jej tvár a vidím aj celú tú scénu, ako vo filme, ako čaká pred tou hroznou ambulanciou a stále ešte dúfa, klame si, že ju to ani moc nebolí, aby mala nádej, a keď ju zavolajú dnu do ordinácie, keď do nej strčia to „sono“, či ako sa to volá, aby videli, či to dieťa ešte žije, tá hrôzostrašná lekárka nepovie nič, len zavolá bližšie študentov, všetci obkolesia ten televízor, kde je všetko vidno a táto hrozná doktorka vraví: „Vidíte, ako ten plod padol, toto je krásny príklad spontánneho potratu, ktorý práve, práve, prebehol, áno, pozrite sa bližšie.“ …

Kniha sa dá kúpiť od 1. júna v predajnej sieti Panta Rhei, Artforum a v každom dobrom kníhkupectve, alebo prostredníctvom sms (+421 904 006 270) a e-mailu zivotjekratky.objednavka@gmail.com (cez facebook Limericku).

Lucia Piussi – Život je krátkyautor: Lucia Piussi
názov: Život je krátky
počet strán: 222
väzba: tvrdá
jazyk: slovenský
ISBN: 978 – 80 – 970157 – 6 – 3
rok vydania: 2012
vydavateľstvo: Limerick
cena: 12 €

Rozhovor s Luciou Piussi o knihe.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Vydavateľstvo Limerick
– vzniklo v roku 2004. Vydáva pôvodnú slovenskú poéziu a prózu, ale aj rozprávky. Prevádzkujú ho hudobníci zo známych undergroundových skupín Vandali a ČAD (Pišta Vandal, Valér Tornád, Basia Noiseovna). Medzi ich najznámejšie knižné počiny patrí knižka pre deti Havinkovo hovienko (2008), ktorá bola bestsellerom. Nová stránka www.limerick.sk s internetovým obchodom sa pripravuje.
Čerpané z: vlastný zdroj

Limerick, 01. 06. 2012 | Prečítané: 2926 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (17 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 69
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore