www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @374
Počítadlo


Spam poison

Život a láska si vždy poradia

Autor: Ivan Gaľa

Asi ako väčšina ľudí na Slovensku aj ja sledujem dianie okolo blížiaceho sa referenda. Priznám sa, že celý ten humbug nesledujem cieľavedome, skôr viem len to, čo sa ku mne dostane úplnou náhodou.

Predsa však som neunikol viacerým rozhovorom na túto tému. Stále som však bol v pozícii počúvajúceho a premýšľajúceho, a nie toho kto hovorí a presviedča. Ako som tak počúval z podvedomia sa mi vynoril jeden skutočný príbeh, ktorý sa stal pred rokmi.

Boli dve ženy – lesby. Stretli sa, spoznali, zamilovali, začali spolu žiť v jednej domácnosti, vytvoril sa medzi nimi partnerský vzťah. Rozdiel bol „len“ v tom, že to bola láska dvoch ľudí rovnakého pohlavia, ktorí spolu nemôžu splodiť dieťa.

Keďže pre väčšinu ľudí je túžba po potomkovi prirodzená, ani tomuto páru sa nevyhla. Nuž a stala sa vám takáto vec… Tie dve sa dohodli, ktorá „ich“ dieťa vynosí. Umelé oplodnenie je zložitý proces. Preto tá čo mala otehotnieť zbalila chlapa a po krátkom čase otehotnela. V tej chvíli sa s ním rozišla, bez toho, aby mu povedala, že je tehotná.

Týmto spôsobom lesbický pár prišiel k dieťaťu. Kruté a bolestivé… Láska je asi raz taká. Kráča ruka v ruke so sklamaním a bolesťou. Nech nie som vyhlásený v sexe za prasáka a v láske za cynika, skončím príbeh šťastným koncom. Tá čo otehotnela, sa po pôrode priznala otcovi bábätka, že je to jeho dieťa. Celá vec sa skončila tým, že dieťa vyrastá prevažne so svojimi dvoma mamami a s otcom je bez problémov v kontakte. Rozhodne viac ako v rozvedených manželstvách s rozdelenými deťmi. Jednoducho neprežíva nič čo by mu akýmkoľvek spôsobom ubližovalo.

Nikoho nenútim, aby tomuto príbehu veril. Mňa to skôr prinútilo sa nad celým problémom zamyslieť prakticky a nie tzv. tradične. Okrem lesbických párov tvorených ženami, máme gej páry, tvorené mužmi. Muž otehotnieť nemôže ako je všeobecne známe. Takže nemôžu urobiť to, čo lesbický pár.

Nech mi však niekto skúsi vyhovoriť nasledovné riešenie… Lesby a gejovia dnes tvoria zorganizovanú, resp. už sa organizujúcu, komunitu ľudí. Dve lesby a dvaja gejovia sa v tejto komunite spoznali, ľudsky si vyhovujú, majú úprimné priateľské vzťahy a dôverujú si. Kto a akoemotikon im zabráni, že sa dohodnú na splodení detí??? To, že je nejaký človek gej alebo lesba, vôbec neznamená, že nedokáže mať po vyslovene fyzickej stránke pohlavný styk s opačným pohlavím. Respektíve pristúpia k umelému oplodneniu. O 9 mesiacov sa tak či onak narodia deti. Tak a máme tu dvoch gejov, dve lesby a dve deti. Každé z tých detí má mamu (žena), otca (muž) a k tomu ešte „strýka“ a „tetu“ a kamaráta či kamarátku.

Nech to dokončím. Čo zabráni, týmto dvom párom, aby medzi sebou formálne uzavreli manželstvo, kvôli rôznym právnym záležitostiam? Nič. Čo im zabráni, aby reálne ako gejovia a lesby žili spoločne so svojimi deťmi v jednej domácnosti, ako formálne dve rôzne rodiny? Zase nič. Je to tradičná, či netradičná rodina??? Neviem, nepovažujem to za podstatné.

Podstatné je to, že ľudská vynaliezavosť je nekonečná. Časom si poradí s každou prekážkou. To isté platí aj o úprimnej ľudskej láske, materinských a otcovských citoch, o túžbe a potrebe mať deti a starať sa o nich. Toto sú sily, ktoré si poradia so všetkými obmedzeniami.

Preto bez ohľadu na výsledok referenda si myslím, že nebude mať rozhodujúci vplyv na to, že raz gejovia a lesby budú mať a vychovávať vlastné deti. Život a láska už prekonali väčšie prekážky ako nejaké referendum.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

VZDOR – strana práce
– politická strana
Čerpané z:
vlastný zdroj, časopis VZDOR, ktorý vydáva VZDOR – strana práce

7. 2. 2015 sa uskutoční referendum. Zúčastníte sa ho?

Áno (Počet hlasov: 200)
(21.41 %)

Skôr áno ako nie (Počet hlasov: 36)
(3.85 %)

Skôr nie ako áno (Počet hlasov: 45)
(4.82 %)

Nie (Počet hlasov: 653)
(69.91 %)

Celkom hlasovalo: 934

VZDOR, 04. 02. 2015 | Prečítané: 1050 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (717 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (173 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1257
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Čítam
29-09-20 * 15:22
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore