www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @457
Počítadlo


Spam poison

Žiaci základných škôl sa opäť zapájali do odborných súťaží

Do 2. ročníka odborných súťaží sa zapojilo spolu 84 škôl

Mechatronika, stavebníctvo či farmárčenie – už druhý rok si žiaci základných škôl zmerali svoje sily v odboroch, ktoré sú dnes na pracovnom trhu žiadané. Súťaže sú pre nich motiváciou, aby sa pri výbere budúceho povolania rozhodli správne.

Mladší školáci súťažili po boku starších žiakov zo stredných odborných škôl. Tento nový typ súťaží prináša národný projekt Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca s talentmi, ktorý realizuje Štátny inštitút odborného vzdelávania.

Do 2. ročníka odborných súťaží sa zapojilo spolu 84 škôl a celkovo súťažilo 728 žiakov z celého Slovenska. Najväčší záujem mali žiaci o aktivitu „Škola mojej profesie“, svoje sily si však mohli merať aj v súťažiach „Stavebníctvo rukami našich žiakov“, „Mladý mechatronik“, „Mladý ekofarmár“, „Zenit“ a „Základoškolská odborná činnosť“.

Žiaci pracovali pod vedením učiteľa, najlepších vyberala odborná porota. Súťažné zadania mali teoretickú a praktickú časť a ich obsah vždy vychádzal zo štandardov predmetov fyzika, technika, biológia alebo chémia v rámci štátnych vzdelávacích programov pre základné školy.

Spomedzi škôl bola najaktívnejšia ZŠ na Hurbanovej ulici v Starej Turej, ktorú reprezentovalo spolu 23 žiakov. Najúspešnejšou školou 2. ročníka odborných súťaží bola ZŠ na Ulici G. Bethlena v Nových Zámkoch, ktorej žiaci sa stali víťazmi hneď v piatich súťažiach.

Cieľom národného projektu Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca s talentmi je pripraviť žiakov ZŠ na rozhodnutie o budúcom štúdiu či kariére s dôrazom na odbory, ktoré trh vyžaduje a kde žiak nájde svoje uplatnenie. Do projektu je zapojených celkovo 500 základných škôl zo 7 krajov SR (okrem Bratislavského kraja). Viac informácií nájdete na stránke projektu – www.zsodborne.sk.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 07. 08. 2015 | Prečítané: 1153 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore