www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @639
Počítadlo


Spam poison

Žiaci so špeciálnymi potrebami tvoria tvrdé jadro dlhodobo nezamestnaných

Národný projekt KomposyT

Žiaci so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, ktorých je podľa odborných zdrojov približne 10 % z celej populácie detí, majú v mnohých prípadoch problém zamestnať sa, nakoľko spoločnosť preferuje čo najvýkonnejších, bezproblémových či komunikatívnych mladých ľudí. Aj tento problém chce riešiť Národný projekt KomposyT, ktorý realizuje Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie.

Do projektu sa zapojilo 12 500 detí a približne 500 rodičov, odbornú pomoc môžu ešte stále využiť ďalší záujemcovia. Do centier poradenstva a 1 200 základných škôl prináša KomposyT digitalizované psychodiagnostické testy, dotazníky a metodiky. Psychológovia, špeciálni pedagógovia a výchovní poradcovia ich následne môžu využívať v poradenskom procese so žiakmi s poruchami učenia, správania, zdravotným znevýhodnením, s nadaním či sociálnou znevýhodnenosťou.

V praxi sa stáva, že napríklad rodičia žiaka s poruchou učenia preferujú, aby ich dieťa študovalo na škole, ktorá si vyžaduje zvýšené nároky na teoretické štúdium, čítanie, písomnú prípravu. Poradca na základe komplexnej diagnostiky poskytne rodičom aj žiakom informácie, odborné poradenstvo a zorientuje ich vo svete povolaní, ktoré sú pre žiaka vhodnejšie a bude v nich aj úspešnejší a spokojnejší.

Vďaka digitalizácii vybraných pomôcok a informácií v systéme KomposyT môžu medzi sebou registrovaní odborníci komunikovať na vyššej úrovni. Okrem diagnostiky poskytuje záujemcom odborné vzdelávanie, možnosť prihlásiť sa na výcviky či upozorňuje na aktuálnu odbornú literatúru. Systém nenahrádza testovanie formou potrebných klasických diagnostických postupov, tieto v praxi zostávajú zachované.

Pod čiarou

Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie je rezortným vedeckovýskumným pracoviskom pre komplexné skúmanie psychického vývinu a osobnostného rozvoja detí v norme i patológii. Realizuje výskumné projekty na národnej i medzinárodnej úrovni. Odporúčania a návrhy, vyplývajúce zo zovšeobecnení výsledkov dosiahnutých vedecko-výskumnou činnosťou predkladá ústav štátnym orgánom a ďalším inštitúciám, v kompetencii ktorých je starostlivosť o deti.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 18. 08. 2015 | Prečítané: 337 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kniha
24-01-20 * 01:46
 Re: Kniha
23-01-20 * 19:20
 Humanistická zbierka Protect Humanists At Risk
23-01-20 * 02:13
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom