www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @228
Počítadlo


Spam poison

ZELENÝ SVET 2012

Súťažná prehliadka výtvarnej tvorivosti detí a mládeže

17. ročník medzinárodnej súťaže výtvarnej tvorivosti detí a mládeže, ktorá sa koná pri príležitosti Medzinárodného festivalu filmov o životnom prostredí ENVIROFILM 2012.

Súťaž sa koná pod patronátom Slovenskej komisie pre UNESCO, Európskej environmentálnej agentúry a v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku.

Poslanie súťaže:

Vštepovať deťom vzťah k prírode, životnému prostrediu formou budovania návykov a zručností v umeleckom prejave. Práce by mali mať tvorivý a motivačný charakter, ktorý by prezentoval vzťah detí k životu a k prírode.

Téma roku 2012: Moja stopa na tejto planéte

Či žijeme v Európe alebo v Amerike, v meste alebo na dedine, či chodíme do školy alebo do práce, naše životy dennodenne závisia od prírodných zdrojov, ktoré nám poskytuje Zem. Každý z nás za sebou zanecháva menšiu alebo väčšiu stopu na životnom prostredí – svoju ekologickú stopu!

Môžeme si ju predstaviť ako časť zemského povrchu, ktorý potrebujeme na zabezpečenie všetkého, čo denne spotrebúvame (voda, potraviny, oblečenie, elektrina, teplo, výrobky a zariadenia) a na zneškodnenie odpadu, ktorý pritom vytvárame. Čím väčšia je naša stopa, tým väčší je aj náš vplyv na planétu.

Máme iba jednu Zem, z ktorej zásob dnes čerpá približne 7 miliárd ľudí. Niektorí si však na jej prírodné zdroje nárokujú viac ako iní. Keby každý človek na svete žil ako priemerný Američan, ľudstvo by potrebovalo nie jednu ale až 4,5 planét. Keby každý žil rovnako ako my, Slováci, potrebovali by sme 2,3 takých planét.

Preto sa zamyslime a položme si otázku: ako vyzerá moja stopa na tejto planéte?! Čím ovplyvňuje životné prostredie – pozitívne alebo negatívne? Je férová voči ostatným obyvateľom Zeme? Pokúsme sa ju zachytiť štetcom, objektívom fotoaparátu či okom kamery a zároveň spraviť aspoň malý krôčik smerom k jej zmenšeniu.

Organizácia súťaže a jej priebeh:

Miesto konania: Banská Bystrica Múzeum SNP a Mestská Radnica
Termín výstavy: máj 2012
Odborný garant: Miroslav Cipár
Termín uzávierky: 16. marec 2012
Vyhlasovateľ: Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky
Organizátor: Slovenská agentúra životného prostredia, Envirofilm, n. o.

Súťažná prehliadka výtvarnej tvorivosti detí a mládeže nemá predchádzajúce kolá. Práce treba poslať s vyplnenou záväznou prihláškou priamo na adresu Slovenskej agentúry životného prostredia do Banskej Bystrice poštou alebo priniesť osobne najneskôr do 16. marca 2012.

Súťažné kategórie:

1. Kresba, maľba, grafika a kombinované techniky

A) Základné školy
deti do 10 rokov
deti od 11 do 15 rokov

B) Základné umelecké školy
I. cyklus (do 15 rokov)
deti do 10 rokov
deti od 11 do 15 rokov
II. cyklus (od 15 rokov)

C) Špeciálne školy
deti do 10 rokov
deti od 11 do 15 rokov

D) Materské školy

2. Detský animovaný film

A) Základné školy
B) Základné umelecké školy
C) Stredné školy

3. Čiernobiela a farebná fotografia

A) Základné školy
B) Základné umelecké školy
C) Stredné školy

Technické podmienky:

V kategórii kresba, maľba, grafika a kombinované techniky nesmú byť práce rolované a prehýbané. Neposielajte práce priestorové a trojrozmerné, zasklené ani zarámované. Na zadnej strane musí byť meno autora, vek, adresa bydliska a školy, názov diela, rok vzniku (najviac 1 rok staré), meno pedagóga, ak práca vznikla v inom zariadení, adresa odosielajúcej organizácie. Pečiatku školy/organizácie nedávajte na zadnú stranu výkresov, pretože ich znehodnocujú. Formát maximálne do veľkosti A0, výtvarná technika je neobmedzená. V prípade pastelových farieb je potrebné pastel zafixovať. Výkresy neposielajte na CD nosičoch. V kategórii animovaný film zasielajte práce na nosičoch Betacam, miniDV, DVcam, DVD a vyplňte priloženú prihlášku. Práce, ktoré nebudú robené technikou animácie, budú zo súťaže vyradené (PowerPoint prezentácie).

V kategórii čiernobiela a farebná fotografia je do súťaže možné prihlásiť autorské klasické fotografie a digitálne fotografie v maximálnom počte 5 kusov, minimálny rozmer 13 × 18 cm, maximálny rozmer 30 × 40 cm. Zo súťaže budú vylúčené fotografie, ktoré boli ocenené v iných súťažiach, fotografie so sporným autorstvom a fotografie, ktoré sa svojím obsahom priečia základným princípom morálky a pravidlám etiky.

Na fotografiách musia byť zo zadnej strany dôsledne vyplnené nasledujúce údaje: meno autora, adresa, vek, názov snímky, e-mail, tel. číslo, ak práca vznikla v školskom alebo inom zariadení, adresa odosielajúcej organizácie a meno pedagóga. Pečiatku školy/organizácie nedávajte na zadnú stranu fotografií, pretože ich znehodnocujú. Fotografie neposielajte na CD nosičoch.

Klasické fotografie

Do súťaže možno posielať farebné i čiernobiele snímky. Minimálny rozmer súťažnej fotografie je 13 × 18 cm, maximálny rozmer je 30 × 40 cm. Fotografie posielajte do súťaže bez paspárt a rámikov. Spolu so súťažnými snímkami NEPOSIELAJTE negatívy.

Digitálne fotografie

Digitálne fotografie, ktoré chcete zaradiť do fotosúťaže musíte poslať buď ako klasickú fotografiu vyhotovenú na fotocitlivom materiály alebo vytlačenú na atramentovej tlačiarni na fotografickom papieri pre atramentové tlačiarne, v minimálnom formáte 13 × 18 cm a maximálnom formáte 30 × 40 cm.

Zaslané práce musia spĺňať požadované technické podmienky (formát, kvalita, nosič).

Súťažné práce bez riadne vyplnených údajov alebo doručené po termíne uzávierky nebudú zaradené do súťaže!

Práce sa autorom nevracajú! Zaslaním práce autor súhlasí s jej ďalším nekomerčným využitím. Víťazné práce budú vystavené na internetovej galérii Zeleného sveta v rámci informačného portálu www.envirofilm.sk. Na súťažnej výstave prác Zeleného sveta počas festivalu Envirofilm sa predstaví približne 1 000 najúspešnejších detských autorov. Niektoré práce budú zarámované a vyzdobia priestory Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky, Slovenskej agentúry životného prostredia, nemocníc a škôl.

Ceny:

Hlavná cena súťaže Zelený svet, udeľuje Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku
Ceny v každej súťažnej kategórii
Cena Environmentálnej nadácie Christine B. Parksovej, USA, štát Florida
Cena Európskej environmentálnej agentúry v Kodani
Cena poroty
Cena rádia Regina

Súťažné práce posielajte na adresu:

Slovenská agentúra životného prostredia
Tajovského 28
975 90 Banská Bystrica
Slovenská republika

Stiahni súborPrihláška ZS.rtf

Ing. Veronika Kováčiková
Tel.: +421 48 4374181
e-mail: veronika.kovacikova@sazp.sk, envirofilm@sazp.sk

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP)
– je odbornou organizáciou Ministerstva životného prostredia SR s celoslovenskou pôsobnosťou zameranou na starostlivosť o životné prostredie a tvorbu krajiny v súlade so zásadami trvalo udržateľného rozvoja
Čerpané z: www.envirofilm.sk

SAŽP, 14. 01. 2012 | Prečítané: 2145 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:46
 Re: Tomáš Profant
06-08-20 * 18:14
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:14
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore