www.humanisti.sk
Súťažná osemsmerovka
Použite svoje 2 % z dane zmysluplne
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @396
Počítadlo


Spam poison

Zelené školy majú týždeň Zeme

Dni zelených škôl sú jedinečnou príležitosťou pre školské komunity

Zelená školaTento týždeň (23. – 27. apríla) sa bude na školách poukazovať na environmentálne a etické problémy v textilnom priemysle a pretvárať staré oblečenie na nové, diskutovať o „zero waste“ životnom štýle zameranom na minimalizáciu odpadu, žiaci zorganizujú piknik s lokálnymi a sezónnymi potravinami, budú šiť plátenné tašky a vrecká ako súčasť kampane za alternatívu voči „igelitkám“.

Deň Zeme oslavujeme každoročne rovnako na celom svete, a to 22. apríla. Školy zapojené do medzinárodného programu Zelená škola však neslávia tento významný deň iba v tento dátum, ale rovno celý týždeň od 23. do 27. apríla 2018. Počas týchto Dní Zelených škôl sa žiaci a učitelia venujú netradičným a užitočným aktivitám s prepojením na environmentálnu výchovu. Aktivity sú určené mnohokrát nie len žiakom a učiteľom škôl, ale aj rodičom a širšej verejnosti. Zoznam všetkých škôl, na ktorých sa aktivity v rámci Dní Zelených škôl uskutočnia, nájdete v prílohe [1]. V prípade záujmu o návštevu niektorej z nich, nás prosíme kontaktujte.

„Dni zelených škôl sú jedinečnou príležitosťou pre školské komunity, aby sa otvorili verejnosti a ukázali, že žiť zodpovedne voči životnému prostrediu nie je len jednorazová záležitosť, ale životná filozofia, ktorú je dôležité rozvíjať už od útleho veku,“ hovorí Juraj Oravec, manažér programu Zelená škola.

Deti a mladí ľudia po celom Slovensku sú motivovaní aktivizovať sa v témach ochrany životného prostredia. Dôkazom je pripravovaná kampaň zameraná na ochranu ovzdušia a klimatické zmeny v spolupráci s obcou, budovanie úkrytov pre hmyz a prijatie opatrení na jeho ochranu, vysádzanie a starostlivosť o zeleň v školských areáloch s dôrazom na využívanie krajových odrôd a zachovávanie ich genofondu, ako aj monitorovanie čiernych skládok.

Príloha:

Stiahni súborZoznam zapojených škôl (súbor je vo formáte XLSX a má 27 kB).

Kontakt:

Dorota Martincová
ikonatel.: 0915 851 972
ikonae-mail: martincova@zivica.sk

Živica – inšpirujeme k zmene

Foto:

AutobusHmyzí hotel

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ŽivicaCentrum environmentálnej a etickej výchovy Živica
Živica je mimovládna nezisková organizácia, ktorá inšpiruje k zmene. Venujeme sa vzdelávaniu, ekoporadenstvu a ponúkame priestor na hľadanie seba samého. Nájdete nás v Bratislave, Zvolene a vo Vzdelávacom centre Zaježová.
Chceme pomáhať tvoriť svet, v ktorom je každý človek inšpirovaný k hľadaniu vlastnej prirodzenosti. Veríme, že príroda vie ľudí mnohému naučiť. Problémy životného prostredia sú výzvou k tomu, aby sme svoju pozornosť obrátili dovnútra nás samých.
Čerpané z: www.zivica.sk

CEEV Živica, 24. 04. 2018 | Prečítané: 233 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Darvinizmus verzus kreacionizmus. Myslíte si, že ktorá teória alebo názor je bližšie k pravde, prípadne pravdivejší? Prípadne, ktorému názoru viac veríte?


Celkom hlasovalo: 11
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore