www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovKníhkupectvo AlternatívaAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @055
Počítadlo


Spam poison

Zdravie bojovníkom a podpora pre projekty, ktoré zlepšujú život detí

„Balíček zdravia“ k Vianociam

Sedemročný Marek od svojich troch rokov žije s cukrovkou. Z Mareka vyrástol športový nadšenec. Hráva futbal, bicykel a rád chodieva na turistiku. Práve jeho aktívny životný štýl však môže viesť k hypoglykémii, zníženej hladine cukru. Rodičia ho aj v noci museli budiť a robiť kontrolné merania. Vďaka špeciálnemu senzoru, ktorý upozorňuje na krízové hodnoty, sa už Marek aj jeho rodičia môžu v noci pokojne vyspať.

Emka prišla na svet úplne zdravá. No v piatom týždni života utrpela fyzické zranenie, ktoré spôsobili jej rodičia, čo zanechalo trvalé následky na jej zdraví. Opatrovateľmi sa zo dňa na deň stali starí rodičia, ktorí bojujú o jej uzdravenie. Emka má dnes takmer štyri roky a absolvovala už viac ako 24 rehabilitačných pobytov. Jej stav sa postupne, malými krokmi, zlepšuje.

Tieto, ako aj ďalšie deti a dospelí získali podporu v grantovom programe Bojovníci za zdravie. Program pomáha poistencom Dôvery získať peniaze na zaplatenie zákroku, špeciálnej liečby, rehabilitácie alebo zdravotnej pomôcky, ktorú nie je možné uhradiť z verejného zdravotného poistenia.

„Balíček zdravia“ k Vianociam

Už druhýkrát v tomto roku pomôžeme zlepšiť zdravie a kvalitu života ďalším bojovníkom. Tentoraz sa na nové pomôcky, rehabilitácie, či zahraničné zákroky môže tešiť 122 poistencov Dôvery. Dokopy nám prišlo až 325 žiadostí o podporu. Z nich sme vybrali tie najnaliehavejšie prípady, ktorým lekári a špecialisti a následne garanti z Dôvery a Nadácie pre deti Slovenska prerozdelili sumu takmer 160 000 eur.

Vďaka grantu získa senzory na meranie glykémie napríklad aj 8-ročná Sofia z Bystričky, rehabilitačné cvičenia upevnia zdravie 2-ročnému Jakubovi z Banskej Bystrice alebo v zahraničí vyliečia zrak 52-ročnému Slavomírovi z Popradu.

Program Bojovníci za zdravie otvorila zdravotná poisťovňa Dôvera v roku 2012. Od roku 2016 v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska. Doteraz pomohol už takmer 640 deťom a dospelým celkovou sumou približne 757 253 eur.

Viac príbehov bojovníkov si môžete prečítať na webovej stránke www.bojovnicizazdravie.sk.

Pomáhame aj komunitám

Začiatkom decembra boli vyhlásené výsledky 5. ročníka grantového programu Dôvera. Z 57 žiadostí o grant získalo podporu v celkovej výške 14 000 eur 15 projektov. Medzi nimi napríklad aj projekt organizácie Svetielko nádeje z Banskej Bystrice s názvom Canisterapia pre rodiny v starostlivosti detského mobilného hospicu. Grant pomôže rodičom s chorým dieťaťom pokryť náklady na lieky a hospitalizáciu. Alebo projekt Radosť z pohybu Krízového strediska „SOS“ Hurbanovo pre deti, ktoré pochádzajú z disharmonického rodinného prostredia. V centre sa venujú zdraviu prospešným aktivitám.

Viac informácií a výsledky oboch grantových programov nájdete na stránke www.nds.sk alebo www.dovera.sk.

Pod čiarou

Nadácia pre deti Slovenska je mimovládna nezisková organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorej poslaním je podporovať mnohostranný rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka. Svoje poslanie realizuje viac ako 20 rokov realizáciou a podporou užitočných, kvalitných a zaujímavých projektov a programov, ktoré citlivo a tvorivo reagujú na potreby a problémy detí a mladých ľudí.

Grantový program Dôvera

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 3 000 × 2 025 bodov.

Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s. je najväčšia súkromná zdravotná poisťovňa na Slovensku, ktorá sa stará o zdravie viac ako 1,4 milióna poistencov. Okrem zabezpečovania zdravotnej starostlivosti pomáha a podporuje komunitu, v ktorej pôsobí a ľudí, ktorí potrebujú pomoc, radu, finančné zdroje či jej skúsenosti.

Rozvíja verejno-prospešné projekty, nadväzuje spoluprácu s rôznymi organizáciami a stojí po boku ľudí, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NDSNadácia pre deti Slovenska
– je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom, ktorí sa ocitnú v najrôznejších životných situáciách
Čerpané z: www.nds.sk

Nadácia pre deti Slovenska, 14. 12. 2017 | Prečítané: 150 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Zbierka na ochranu humanistov

Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie.

Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.

HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
„To, kto ti vládne, zistíš podľa toho, koho nesmieš kritizovať.“ Myslíte si, že Voltaire vyslovil túto myšlienku?

Áno (30 hl.)
 
Asi áno (7 hl.)
 
Asi nie (13 hl.)
 
Nie (49 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 99
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 A čo? Aký majú problém…
22-01-18 * 17:52
 Sobáše
22-01-18 * 17:05
 Čo je to duch?
22-01-18 * 08:44
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore