www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @668
Počítadlo


Spam poison

Zastrašovanie učiteľov je neprípustné

Slovensko potrebuje pridať

Milí priatelia,

dovoľte, aby som vás informoval o mojich aktivitách v poslednom období. Rozprával som sa so zástupcami štrajkujúcich učiteľov, diskutoval som s osobnosťami v regiónoch, v prezidentskom paláci som prijal aktívne občianske iniciatívy a v Škótsku som sa stretol s princom Charlesom, aby som si bližšie pozrel jeho projekt na pomoc nezamestnaným.

O chvíľu máme parlamentné voľby a chcel by som vás všetkých vyzvať, aby ste išli voliť. Voliť znamená prejaviť spoluzodpovednosť za našu krajinu. Nevoliť znamená nechať prepadnúť svoj hlas v prospech politickej strany, ktorú by ste si možno v parlamente ani neželali.

Prosím, zvážte to a pomôžte posunúť našu krajinu dopredu. Slovensko potrebuje pridať.

S úctou,
Andrej Kiska

Zastrašovanie učiteľov je neprípustné

28. januára 2016 som sa rozprával so zástupcami Iniciatívy slovenských učiteľov, ktorá organizuje štrajk, o ich požiadavkách a o tom, ako im môžem pomôcť.

Ako prezident nemám také právomoci, aby som mohol vyjednávať o jednotlivých požiadavkách tejto iniciatívy, alebo uzatvárať dohody. Môžem iba povedať svoje presvedčenie, že do školstva potrebujeme nielen investovať viac prostriedkov, ale že v ňom potrebujeme aj hlbšie zmeny. Preto si myslím, že dnes, zhruba 30 dní pred parlamentnými voľbami sú adresátom týchto požiadaviek všetky politické strany uchádzajúce sa o dôveru voličov.

Štrajk učiteľov je krajný krok, z ktorého nemá radosť nikto. Ani rodičia, ani samotní štrajkujúci učitelia. Ale medzi pedagógmi aj odborníkmi panuje významná zhoda na požiadavkách štrajkujúcich – v školstve máme dlhodobo nakopené a neriešené problémy.

Učitelia ma informovali aj o zastrašovaní, ktorému niektorí z nich čelia. V slobodnej demokratickej spoločnosti to považujem za neprípustné.

Protest učiteľov nie je len o platových požiadavkách. Ide o viac. Potrebujeme zásadné zmeny vzdelávania, ak si želáme úspešnú budúcnosť pre naše deti. Lebo je to predovšetkým o nich, o našich deťoch. O tom, čo naozaj užitočné sme pre ne ochotní urobiť. My všetci spolu s učiteľmi.

Slovensko potrebuje pridať

Som presvedčený o tom, že najmä teraz, v predvolebnom čase, je nutné povzbudzovať diskusiu o tom, kam Slovensko smeruje.

V krajských mestách Slovenska preto organizujem stretnutia s ľuďmi zo škôl, nemocníc, samospráv, s ľuďmi z kultúry, podnikateľmi aj so zástupcami mimovládnych organizácií.

28. januára 2016 sme diskutovali v Trnave, predtým v Bratislave, Košiciach, Prešove, Banskej Bystrici a Trenčíne. Na rade sú ešte Nitra a Žilina.

Ako krajina by sme si mali stanoviť jasné priority. Mali by sme nájsť zhodu a vôľu posunúť sa vpred. Osobne považujem za mimoriadne dôležité školstvo (predovšetkým základné školstvo), zdravotníctvo a súdnictvo.

Znie to ako kampaň? Áno, je to kampaň. Je to kampaň za to, aby ľudia išli voliť v čo najväčšom počte, a aby kládli sebe aj kandidátom otázky „ako konkrétne a dokedy presne“.

Hlavnou témou týchto volieb sa musí stať: Slovensko potrebuje pridať.

Ponúkajú riešenia problémov

Predvolebná kampaň by nemala byť len o výčitkách, čo sa nepodarilo, a všeobecných sľuboch. V stredu 27. januára 2016 som diskutoval s troma občianskymi iniciatívami, ktoré nielenže vyzývajú ľudí k aktivite a k záujmu o veci verejné, ale ponúkajú riešenia jednotlivých problémov v oblasti vzdelávania, právneho štátu a štátneho IT. Stretol som sa so zástupcami iniciatív: A dosť!, Slovensko.digital a Štrngám za zmenu.

Chcem oceniť prínos a príspevok týchto mimovládnych iniciatív, ale aj každého, kto sa snaží, aby boli politici nútení hovoriť o našich domácich problémoch jasne a otvorene. Aby povedali, kto, ako konkrétne a dokedy vie s konkrétnymi problémami pohnúť.

V Škótsku s Charlesom a našimi študentmi

Menej ako tretina z asi 100 slovenských študentov na univerzite v Glasgowe sa chce vrátiť po skončení školy na Slovensko. Toľkí zdvihli ruku, keď som sa ich v pondelok 25. januára 2016 na mojej prednáške v Škótsku pýtal na budúce plány.

Teší ma, že naši študenti získavajú vedomosti na najlepších svetových univerzitách a po škole pracujú vo svete. Vždy im však hovorím, aby nezabudli, kde sa narodili. Aby v budúcnosti pomohli našej krajine posunúť sa dopredu.

Bol som v Škótsku na pozvanie princa Charlesa. Ten neďaleko Glasgowa vybudoval rekvalifikačné centrum, ktoré už roky pomáha nezamestnaným. Cez jeho program prejde ročne 1 600 ľudí. Aj Slovensko trápi vysoká nezamestnanosť, preto som rád za každú inšpiráciu a skúsenosť s riešením tohto problému, hoci nie všetko je prenosné.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

KP SRKancelária prezidenta Slovenskej republiky
Hodžovo nám. 1
P. O. Box 128
810 00 Bratislava 1
Čerpané z: www.prezident.sk

KP SR, 01. 02. 2016 | Prečítané: 728 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kniha
24-01-20 * 01:46
 Re: Kniha
23-01-20 * 19:20
 Humanistická zbierka Protect Humanists At Risk
23-01-20 * 02:13
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom