www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @466
Počítadlo


Spam poison

Zamestnanci mestskej časti Petržalka sa budú riadiť etickým kódexom

Petržalka v týchto dňoch prijala Etický kódex zamestnanca mestskej časti

Ide o záväzný dokument pre všetkých pracovníkov miestneho úradu, rozpočtových a príspevkových organizácií a podnikov mestskej časti.

Súčasní predstavitelia petržalskej samosprávy považujú Etický kódex zamestnanca mestskej časti za jeden zo zásadných pilierov neustáleho posilňovania dôvery u širokej verejnosti ako aj partnerských subjektov. Kódex stanovuje pravidlá správania sa, konania a rozhodovania jednotlivých zamestnancov mestskej časti na všetkých pracovných úrovniach a stupňoch riadenia, pričom konkretizuje ich práva a povinnosti tak, aby pri svojej práci – pri plnení zverených úloh a rozhodovaní mali na zreteli verejný záujem, ktorý prináša majetkový alebo iný prospech všetkým občanom alebo väčšine občanov, odbornosť, otvorenosť a efektívnosť. Takéto pravidlá eliminujú možnosť korupcie a klientelizmu a prehlbujú otvorený vzťah samosprávy a jej obyvateľov.

Transparentnosť, ústretovosť a korektnosť – to sú hodnoty, o ktoré sa kedykoľvek môžeme oprieť a ktoré od nás občan právom očakáva. Práve preto považujem za veľmi dôležité definovať jasné pravidlá pre nestranný výkon verejnej správy na úrovni mestskej časti,“ vysvetlil dôležitosť etického kódexu zamestnancov starosta Petržalky Vladimír Bajan a prirovnal ho k športovým pravidlám, keď dodal, že aj hráč potrebuje mať mantinely alebo vyznačené čiary, aby vedel, na akom ihrisku sa pohybuje, čo je fair, či už neurobil prešľap alebo niekoho nevyfauloval.

Verím, že uplatňovanie kódexu v praxi bude obojstranne prospešné – tak pre zamestnancov ako aj občanov – a prispeje k stále otvorenejšiemu a najmä partnerskému vzťahu medzi obyvateľom a úradníkom,“ vyjadril presvedčenie starosta.

Prijatie Etického kódexu zamestnanca, ktorý pripravili a pripomienkovali pracovníci petržalského miestneho úradu, je naplnením jednej z úloh projektu Transparentná Petržalka, ktorý schválilo petržalské miestne zastupiteľstvo vlani v máji. Súčasťou tohto projektu v oblasti etiky je okrem Etického kódexu zamestnanca a iných cieľov aj prijatie Etického kódexu volených predstaviteľov mestskej časti, t. j. poslancov miestneho zastupiteľstva. Ten je v súčasnosti v pripomienkovom konaní.

Na kontrolu dodržiavania pravidiel mestská časť zavádza aj systém riešenia sťažností na porušenie Etického kódexu. Fyzické a právnické osoby ho môžu nahlásiť elektronicky na emailovej adrese kodex@petrzalka.sk. Podrobnosti o Transparentnej Petržalke sa záujemcovia dozvedia na webovej stránke mestskej časti www.petrzalka.sk.

Pripravila: Mária Grebeňová-Laczová
tlačová tajomníčka
Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Petržalka

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Miestny úrad Mestskej časti Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17
852 12 Bratislava
Čerpané z: www.petrzalka.sk

Petržalka, 13. 02. 2013 | Prečítané: 1733 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore