www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @293
Počítadlo


Spam poison

Začali sa práce na projekte Wi-Fi pre Teba

Sme o krok bližšie k bezplatnému internetu na verejných miestach

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) spúšťa vytváranie databázy odborných hodnotiteľov pre projekty na zavedenie Wi-Fi zdarma pre občanov v rôznych verejných priestoroch po celom Slovensku. Záujemcovia o hodnotenie takýchto projektov sa môžu prihlásiť do 29. marca.

Wi-Fi pre Teba je národnou nadstavbou pripravovaného európskeho projektu Wifi4EU, prostredníctvom ktorého je možné získať finančné prostriedky z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII) na vytvorenie prístupu k bezplatnému internetu.

„V európskom projekte nebude pre Slovensko až tak veľa peňazí, pretože balík bude rozdelený medzi všetkých 27 krajín. Na Slovensku môže byť úspešných možno 15 – 20 obcí. Preto pripravujeme Wi-Fi pre Teba, kde môže dotáciu získať až niekoľko stoviek subjektov,“ uviedol vicepremiér Peter Pellegrini.

Dodal, že je jeho prioritou zabezpečiť všetkým občanom možnosť prístupu k internetu bez ohľadu na to, z akej oblasti či sociálnej skupiny pochádzajú a či si to môžu dovoliť vo svojej domácnosti.

„Bezplatná Wi-Fi umožní aj v malých obciach napríklad študentom, ktorí si nemôžu platiť veľký dátový paušál, aby sa na verejných miestach pripojili so svojím smartfónom či s tabletom. Budú sa tak môcť napríklad pripraviť do školy,“ uzavrel.

Aktuálna výzva na výber odborných hodnotiteľov

ÚPVII vyhlásil výzvu na výber odborných hodnotiteľov žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku (NFP) v rámci Prioritnej osi 7 Informačná spoločnosť, OPII. Pôjde o projekty budovania Wi-Fi v rámci špecifického cieľa 7.1: Zvýšenie pokrytia širokopásmovým internetom (sieťami novej generácie).

Od uchádzačov sa okrem iného očakáva znalosť predpisov a legislatívy v oblasti IT a informačnej bezpečnosti a znalosť programových dokumentov OPII a Národnej koncepcie informatizácie verejnej správy. Musia mať skúsenosti so zavádzaním širokopásmového internetu z komerčnej alebo akademickej oblasti, ako aj minimálne 5-ročné skúsenosti s fixnými a rádiovými širokopásmovými technológiami. Vítané sú skúsenosti v oblasti hodnotenia žiadostí o NFP z eurofondov a znalosť anglického jazyka.

Bližšie informácie a podmienky výzvy: Výzvy na výber odborných hodnotiteľov žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného píspevku v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra pre prioritnú os 7 Informačná spoločnosť.

Pozri: P. Pellegrini: Obce a mestá budú môcť získať zdroje na bezplatné Wi-Fi zóny.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakÚrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu
– úrad sa podieľa na tvorbe a uskutočňovaní jednotnej štátnej politiky v oblasti využívania finančných prostriedkov z fondov Európskej únie, ako aj v oblasti informatizácie spoločnosti a investícií
Čerpané z: www.vicepremier.gov.sk

ÚPVII, 02. 03. 2018 | Prečítané: 83 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Hodina Zeme
Zhasnite 24. 3. 2018 o 20.30.
Hodina Zeme 2018
Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ale
18-03-18 * 11:23
 Ale
18-03-18 * 08:27
 Fico
18-03-18 * 08:25
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore