www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @129
Počítadlo


Spam poison

Zabudnutý košický rodák príde do Košíc

Večer slova a hudby

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach

kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja

vás pozýva v rámci cyklu

Rendez-vous s francúzskou poéziou na

Večer slova a hudby

Les jeux charmants…

s Jánom Štrasserom

Účinkujú: Peter Vilhan a Peter Orgován

Kedy: 27. september 2012 o 17.00

Kde: Verejná knižnica Jána Bocatia

Hudobný salón, Hlavná 48, Košice

Málokto vie, že rodným mestom známeho slovenského básnika, textára a publicistu Jána Štrassera sú Košice. Na tejto skutočnosti nie je nič mimoriadne. Zvláštne však je, že jeho čitatelia doposiaľ nemali príležitosť stretnúť sa s ním v Košiciach na literárnej besede alebo autorskom čítaní. O to výnimočnejší preto bude poetický večer, ktorý pripravila Verejná knižnica Jána Bocatia na 27. septembra 2012 o 17.00 vo svojom Hudobnom salóne (Hlavná ul. 48), kde sa Ján Štrasser predstaví predovšetkým ako básnik.

Podujatie sa uskutoční v rámci už etablovaného cyklu Rendez-vous s francúzskou poéziou, s podporou EHMK Košice 2013. Prvá časť tohto jedinečného literárneho večera bude patriť umeleckej interpretácii Štrasserových básní a muzikálových piesní v podaní hercov Petra Vilhana a Petra Orgována. Niektoré jeho verše odznejú aj vo francúzskom preklade. Druhá časť stretnutia bude venovaná besede s autorom a otázkam čitateľov. Zúčastnia sa jej aj knihovníčky, ktoré ešte požičiavali knihy študentovi Štrasserovi v sedemdesiatych rokoch minulého storočia a pamätajú si aj pravidelné návštevy jeho rodičov na pobočke Mier Verejnej knižnice Jána Bocatia.

Ján Štrasser (1946) sa do širokého povedomia dostal predovšetkým ako textár satirických piesni, ktoré boli neodmysliteľnou súčasťou najsledovanejšej televíznej relácie 90-tych rokov na Slovensku – talkshow Večer Milana Markoviča. Populárnym sa stal aj vďaka piesňovým textom k muzikálom či hraným filmom (napr. Cyrano z predmestia, 1979; Neberte nám princeznú, 1981; Niekto ako ja, 1988). Jeho publicistická tvorba zahŕňa okrem fejtónov, novinárskych textov aj viacero kníh rozhovorov s významnými osobnosťami slovenského kultúrneho a spoločenského života (Lenže ja som iba komik…, 2005, kniha rozhovorov s M. Lasicom; Som herečka, 2006, kniha rozhovorov so Z. Studenkovou; Herec je vždy na očiach, 2007, kniha rozhovorov s M. Labudom; Humor ho!, 2007, kniha rozhovorov s T. Janovicom a ďalšie). Vydal desať básnických zbierok a venuje sa tiež prekladom z ruského a nemeckého jazyka.

Všetci tí, ktorých oslovuje vtipno-smutné videnie sveta Jána Štrassera, by si nemali nechať ujsť toto prvé košické literárne stretnutie s ním.

Zabudnutý košický rodák príde do Košíc

Pripravila: Mgr. Alena Zavocka
Verejná knižnica Jána Bocatia

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Verejná knižnica Jána Bocatia
– kultúrna inštitúcia Košického samosprávneho kraja
Hlavná 48
042 61 Košice
Čerpané z: www.vkjb.sk

VKJB, 24. 09. 2012 | Prečítané: 1257 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore