www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @422
Počítadlo


Spam poison

Za šťastné detstvo

Výzva: Podporte projekt

Sme nezisková organizácia „Za šťastné detstvo“, ktorá poskytuje všeobecne prospešné služby širokej verejnosti, za účelom spojiť príjemné s užitočným. Pomáhame pri uskutočňovaní kultúrnych a športových podujatí, pri ochrane životného prostredia.

Pripravujeme realizáciu viacerých projektov a budeme radi ak sa k nám pripojíte.

Na jeseň a zimu 2013 a pre rok 2014 pripravujeme pre deti najmä podujatia, ktoré budú deti zábavnou formou lákať k aktívnemu tráveniu voľného času, najmä:

– upravenie, resp. vysadenie zelene na detskom ihrisku FANTAGHIRO,
– budú aj jazdy na poníkoch – najobľúbenejšia činnosť z pohľadu detí,
– skákanie na nafukovacom hrade – plánujeme kúpiť na sezónu 2014,
– rozdávanie balónikov a rôzne tvary z modelovacích balónikov,
– mini disco s výukou tanca,
– grilovačka v parku,
– nové súťaže pre deti kombinované s tradičnými ako je chodenie na chodúľoch, skákanie vo vreci a v prípade vašej pomoci prostredníctvom finančných aj nefinančných darov, bude toho ešte viac.

Na október 2013 pripravujeme aj za vašej pomoci výstavbu detského ihriska FANTAGHIRO, kde bude vstup pre všetky deti zdarma. Názov je zámerne z rozprávky „Fantaghiro“, pretože na detskom ihrisku chceme použiť rozprávkové motívy, preliezky – muchotrávky, atď.

Projekt poskytne rodičom s deťmi do 12 rokov bezpečné a originálne miesto na trávenie voľného času. Pozemok časti Rekreačného parku Anička je na to ako stvorený. Detské ihrisko bude prístupné širokej verejnosti, kde budú vytvorené podmienky, aby sa tam cítili príjemne deti ale aj dospelí s možnosťou posedenia a občerstvenia pod altánkom, či pod krásnymi stromami, ktoré sú súčasťou parku.

Cieľ projektu: Vytvoriť bezpečné miesto na prechádzky a zábavu pre deti. Zvýšiť návštevnosť parku a vytvoriť bližší a silnejší vzťah detí i rodičov k stromom a verejnej zeleni.

V príjemnom prostredí plnom stromov a zelene, budú citlivo vsadené drevené hojdačky, rozprávkový domček na hranie a ďalšie atrakcie pre deti.

Očakávané kvalitatívne výsledky projektu: Zvýšenie atraktivity Rekreačného parku Anička pre návštevníkov a vyššia motivácia stráviť deň medzi stromami a nie štyrmi stenami v dome alebo byte, kde deti majú možnosť vybiť svoju energiu a užitočne využiť svoj čas na zdravú zábavu v protiklade s počítačmi, TV a pod.

Skrátka, chceme vytvoriť miesto kde: „Deti dospievajú a dospelí sa na chvíľu opäť stanú deťmi.“

Touto cestou sa vám chceme poďakovať za vami poskytnutú finančnú pomoc, nakoľko projekt je dosť finančne náročný a veríme, že i naďalej budeme spolu realizovať obdobné projekty.

Pripravujeme na novovybudovanom detskom ihrisku FANTAGHIRO pre deti súťaže ako skákanie vo vreci, chodenie na chodúľoch, maľovanie, preťahovanie lanom, súťaž v rýchlosti pití KOFOLY, a pod. a po splnení určených súťaží, budú deti odmenené. Plánujeme doplnenie hracích prvkov na detskom ihrisku FANTAGHIRO pre staršie deti (vo veku 8 – 12 rokov). Malo by ísť najmä o lanové hracie prvky.

Pripravujeme žiadosti o granty od rôznych nadácií, súkromných spoločností a Košického samosprávneho kraja. Dofinancovanie projektu bude vykonané z vlastných zdrojov.

HĽADÁME DOBROVOLNÍKOV

Hľadáme ľudí, ktorí sú ochotní nám pomáhať pri aktivitách našej neziskovej organizácie, napr. organizovanie a realizácia podujatí pre deti, kontrola hracích prvkov a pod., pretože naše podujatia sú pre návštevníkov zadarmo.

OHŇOSTROJ 2013

Na Silvestra 2013 pripravujeme prvý ohňostroj neziskovej organizácie „Za šťastné detstvo“ najmä pre deti na detskom ihrisku FANTAGHIRO v Košiciach na „Aničke“. Očakávame hojnú účasť. Ohňostroj chceme zorganizovať za pomoci sponzorských príspevkov.

2 % ZO ZAPLATENEJ DANE PRE RADOSŤ DETÍ

Budeme radi, ak nás podporíte vašimi 2 % zo zaplatenej dane. Vďaka vám môžeme organizovať podujatia pre deti a vypĺňať ich voľný čas pohybom a zaujímavými aktivitami. Ďakujeme za váš čas, ktorý strávite vypĺňaním a odnesením tlačiva. My sa zase budeme snažiť vyčarovať deťom úsmev na tvári a zanechať im pekné spomienky.

FINANCOVANIE

Nezisková organizácia ZA ŠŤASTNÉ DETSTVO je financovaná svojím zakladateľom a ďalej prostredníctvom:

  • sponzorských darov na č. účtu : 7018557001 / 5600
  • 2 % zo zaplatenej dane (začiatkom roka 2014 nám i vy môžete poslať 2 % zo zaplatenej dane),
  • v súvislosti s výstavbou Detského športového ihriska – FANTAGHIRO prijímame i akúkoľvek materiálnu i nemateriálnu pomoc.

Prosíme, aby ste nás kontaktovali o vašej pomoci, aby sme vedeli v akom rozsahu môžeme pripravovať náš projekt.

ikonaE-mail: zastastnedetstvo@gmail.com

ikonaTelefónne číslo: 0917 834 441

Finančné prostriedky, ktoré nezisková organizácia ZA ŠŤASTNÉ DETSTVO získa, použije výlučne na realizáciu projektov. Všetci, ktorí sa angažujú v neziskovej organizácii ZA ŠŤASTNÉ DETSTVO vykonávajú svoju činnosť dobrovoľne, bez nároku na odmenu.

MÔŽETE NÁM POMÔCŤ I VY.

Ďakujeme za všetky dary, percentá z vašej dane či akúkoľvek pomoc.

Ing. Monika Kopeščanská
riaditeľka neziskovej organizácie

Galéria:

Detské ihrisko FANTAGHIRODetské ihrisko FANTAGHIRO

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Za šťastné detstvo, n. o.
– nezisková organizácia
IČO: 45741409
sídlo: Berlínska 3, Košice
Čerpané z: vlastný zdroj

Za šťastné detstvo, 16. 08. 2013 | Prečítané: 1941 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Anketa
Aký je váš názor pri zániku mandátu poslanca NR SR ohľadom odstupného, ak bol právoplatne odsúdený za trestný čin?


Celkom hlasovalo: 23
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore