www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @690
Počítadlo


Spam poison

Za skutočnú demokraciu teraz!

Vyhlásenie k demonštrácií 19/06

19. júna 2011 (nedeľa) o 18.00Dňa 19. júna 2011 (nedeľa) o 18.00 organizuje občianska iniciatíva SlovenskáRevolúcia – Za skutočnú demokraciu teraz! protestné zhromaždenie na Námestí SNP v Bratislave.

Akcia sa uskutočňuje paralelne s ďalšími aktivitami v Martine, Poprade a Košiciach. Sme súčasťou celoeurópskej siete sociálnych revolúcií, ktoré vyjadrujú jasné požiadavky adresované svojim vládam.

Ani Slovensko nie je v tomto prípade výnimkou. Iniciatíva vzniká ako odpoveď na aktuálnu, ale aj minulú vládnu politiku, privatizáciu, zvyšujúcu sa nezamestnanosť, okresávanie sociálnych práv obyvateľov, ale i agresívnu vojnu v Líbyi, ktorú vláda SR podporuje.

Iniciatíva je voľným združením občanov SR, ktorí požadujú hĺbkovú zmenu politicko-ekonomického systému v našej krajine. Sme presvedčení o neudržateľnosti aktuálneho neoliberálneho ekonomického modelu, kde bohaté elity bohatnú na úkor čoraz chudobnejšieho obyvateľstva nie len na Slovensku, ale v celosvetovom kontexte.

Protestné zhromaždenie v nedeľu 19. júna 2011 bude prvé oficiálne protestné zhromaždenie. Organizuje sa po dvoch verejných diskusiách, ktoré sa uskutočnili 29. mája a 5. júna na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave, na ktorých sa zúčastnilo okolo 40 ľudí.

Za skutočnú demokraciu teraz!

Fotografia je z prvého stretnutia solidarity so španielskymi protestami, ktoré sa uskutočnilo v nedeľu 29. mája 2011.

Po arabskej jari prichádza európske leto. Touto krátkou vetou sa dá zhodnotiť stav, ktorého sme svedkami v posledných dňoch. Celé to začalo v uliciach španielskych miest, kde polícia násilným až brutálnym spôsobom rozohnala alebo zatkla ľudí, ktorí protestovali proti nezamestnanosti, proti vládnej politike, proti korupcii aj proti policajnému teroru.

Každá akcia vyvoláva automaticky reakciu a inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Po dosť radikálnych policajných zásahoch prišla reakcia v podobe solidarity zo strany obyvateľov ďalších európskych krajín, ktorí vyšli do ulíc, aby tak isto vyjadrili nespokojnosť so súčasným stavom a žiadali väčšie práva a slobody pre občanov.

Myšlienka boja za priamu demokraciu sa dostala aj k nám na Slovensko. 5. júna sa konala v poradí už druhá akcia pod názvom European revolution 5 of June – Bratislava (Európska revolúcia, 5. jún). Zhromaždenie sa zorganizovalo na Hviezdoslavovom námestí pred americkou ambasádou a zúčastnilo sa ho zhruba 30 prevažne mladých ľudí, ktorí pokojným spôsobom vyjadrili svoju nespokojnosť so súčasným stavom, ktorý je postavený na vláde kapitálu a z bežných pracujúcich ľudí robí len novodobých otrokov. Ľudia tak isto vyjadrili svoju nespokojnosť so zastupiteľskou demokraciou, kde vláda ľudu bola už dávno nahradená vládou bánk a korporácii a vyjadrili myšlienku, že jediná skutočná demokracia je priama demokracia. Na zhromaždení bola na znak solidarity rozprestretá aj vlajka španielskej republiky, pod ktorou ľudia v španielskej občianskej vojne bojovali proti frankistickému fašistickému puču. Z ambasády USA nepretržite sledovala protestujúcich skupinka policajtov, ktorá prišla na zhromaždenie po tom, ako jeden z protestujúcich začal prostredníctvom megafónu hovoriť fakty o situácii v Španielsku, ktoré mimochodom naše média zámerne zamlčujú. Policajti ľudí varovali, že protestné zhromaždenie nie je nahlásené a tým pádom nemajú právo do megafónu vravieť svoje názory.

Po príchode policajtov vlastne akcia skončila, ale určite priniesla v boji za priamu demokraciu značný pokrok. Bola vytvorená na Facebooku skupina SlovenskáRevolúcia – Za skutočnú demokraciu teraz!, kde môžu všetci ľudia pridávať nápady a svoje názory, boli spísané prvé konkrétne požiadavky, ktoré sú nevyhnutné pre nastolenie skutočnej demokracie na Slovensku a začalo sa s plánovaním ďalších zhromaždení a demonštrácií, ktoré sú nieže užitočné, ale potrebné k tomu, aby sme politikom a bankárom vyslali jasný odkaz, že nie sme len tovar na obchodovanie, ale živé bytosti a ako živé bytosti máme svoje práva.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

SlovenskáRevolúcia
– je občianska iniciatíva
– voľné združenie občanov SR, ktorí požadujú hĺbkovú zmenu politicko-ekonomického systému a podporujú priamu demokraciu
Čerpané z: www.slovenskarevolucia.sk

SlovenskáRevolúcia, 17. 06. 2011 | Prečítané: 3561 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (713 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (169 hl.)
 
Rozhodne nie (182 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1248
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore