www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @922
Počítadlo


Spam poison

Yamato – „Gamushara“

Svetoznámi bubeníci z Japonska

Svetoznámi umelci z Japonska, majstri hry na tradičných japonských bubnoch Wadaiko, sa po štyroch rokoch opäť predstavia na Slovensku s úplne novým programom GAMUSHARA! Význam tohto slova znamená byť ponorený do pohybu a smerovať k určitému cieľu bez toho, aby ste presne vedeli, čo vás čaká. A presne takýto pocit má chvíľami každý, kto má možnosť vidieť a počuť extatické predstavenie Yamato naživo.

Kedy: 12. 2. 2012 o 20.00 h (nedeľa)
Kde: Incheba Expo Aréna, Bratislava

Kedy: 23. 2. 2012 o 19.00 h (štvrtok)
Kde: Steel Aréna, Košice

Yamato – „Gamushara“

Niekto si možno povie, že Yamato tu už bolo, je to len bubnovanie na obrovských bubnov, stále dookola to isté. Takto však môže rozmýšľať len ten, kto vystúpenie Yamato nikdy nezažil. Každé ich vystúpenie je totiž bez najmenších pochybností oslavou ducha, tela a hlavne nespútanej radosti z hry. Máte pocit, že tú šou poznáte, a predsa zakaždým človek zažíva stále nové a nové pocity šťastia a nefalšovaného nadšenia z prílevu energie.

Toto medzinárodne uznávané teleso založil v roku 1993 Masa Ogawa. Prvé vystúpenie malo Yamato na miestnom kultúrnom festivale v dedinke Nara. Od svojho vzniku pred 18 rokmi odohralo viac ako 2 300 predstavení, ktoré videli tri milióny nadšených divákov po celom svete. Ich fascinujúca hra doslova dvíha ľudí zo stoličiek. Vidieť a najmä počuť YAMATO je nezabudnuteľným zážitkom pre každého, inšpirujúcim a fascinujúcim zároveň. Hráči na tradičných japonských „wadaiko“ brilantne spájajú technickú zručnosť s umeleckým poňatím svojho predstavenia so zakomponovaním tradičných japonských motívov.

Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť započúvať sa do neuveriteľných hudobných variácií, ktoré vám dodajú čistú energiu.

Yamato – „Gamushara“

Yamato – „Gamushara“

Gamushara! – Užívaj si!

Tak s takýmto odkazom prichádzajú najznámejší japonskí bubeníci YAMATO a s nimi aj úplne nová, energiou nabitá šou, ktorá vám rozpumpuje krv v žilách.

„Výnimočné, úžasné, doposiaľ najlepšie od Yamato!“ – tí, ktorí predstavenie videli, nešetria chválami.

A niet sa čo čudovať. Ako vraví jeden z bubeníkov, Gen Hidaka:

„Šou sa nesie v duchu oslavy života. Samotný názov znamená žiť podľa svojich predstáv, nemyslieť na nič iné, ničím sa netrápiť. Proste rob to, čo chceš.“

Vystúpenie je oslavou ducha, tela a hlavne nespútanej radosti z hry. Predstavenie totiž nie je ani zďaleka len jednotvárnym bubnovaním na obrovských bubnoch. Divák sa stáva súčasťou vystúpenia, zažíva stále nové a nové pocity šťastia a nefalšovaného nadšenia z prílevu energie.

Členovia Yamato skutočne pôsobia tak, že si užívajú nielen každé vystúpenie, ale aj celý svoj život.

Japonskí bubeníci Yamato hrajú na tradičné bubny Wadaiko, niektoré dokonca staršie ako 400 rokov. Umelci veria, že zvuk bubnov je ako tlkot srdca, centrum života a zdroj sily, ktorá pulzuje naprieč celým telom.

Yamato – „Gamushara“

GAMUSHARA! Oslávte svoj život! Nabite sa životnou energiou doplna!

Lístky si môžete zakúpiť v predpredaji v sieti Ticketportal.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

redakcia
Portálu mladých humanistov
Čerpané z:
vlastný zdroj, Incheba Expo Bratislava a Steel Aréna Košice

redakcia, 28. 01. 2012 | Prečítané: 2173 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore