www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @003
Počítadlo


Spam poison

Workshop o nohách

Veľakrát prejdú denne aj niekoľko kilometrov

NohySú pre nás rovnako dôležité ako aj ostatné časti nášho tela. No, stáva sa veľmi často, že im nevenuje takú pozornosť, ako by si zaslúžili. Píšem o našich nohách. Zatiaľ, čo tvár si denne aj niekoľkokrát krémujeme, tak isto aj ruky – tak nohy akosi zanedbávame. Začneme ich vnímať až v tej chvíli, keď začnú pobolievať. Preto som so zvedavosťou navštívila 5. júna 2019 Úniu nevidiacich a slabozrakých v Bratislave, kde sme pokračovali v téme ďalších workshopov o kráse a starostlivosti o svoje telo.

Po témach: Pleť a vlasy bola táto akcia zameraná na ošetrenie našich chodidiel. Privítali sme medzi nami majsterku a učnice zo Strednej odbornej školy na Svätoplukovej v Bratislave. Táto škola pripravuje a vychováva dievčatá aj chlapcov pre profesie ako napríklad: kaderník, vizážista, telová kozmetika, manikér – pedikér.

A práve z tohto posledne spomínaného študijného oboru prišli študentky so svojou majsterkou na naše podujatie. Niektoré z účastníčok workshopu si so sebou doniesli aj lavór, a tak sa prezentácia starostlivosti o nohy mohla začať. Lavór, teplá voda, pemza, pilník, drievko na zatláčanie kožtičky a soľ do kúpeľa – to je základná výbava pre domácu starostlivosť o nohy. Prvý krok, ktorým teba začať, je príprava kúpeľa, s teplou vodou. Do nej sa nasype soľ. Na trhu je ich veľké množstvo, najlepšie sú bylinkové varianty. Nohy sa máčajú v takto pripravenom kúpeli aspoň 15 minút.

Dievčatá nám potom ukazovali, ako sa pokračuje v ošetrení s pemzou, ktorej sú tiež rôzne druhy. Miesto pemzy odporúčali aj pilníky so zdrsneným papierom. Mali rôzne tvary. Ďalšie informácie sa tykali techniky strihania nechtov, ako aj zakončenia tejto procedúry, a to rôznymi olejovými zábalmi. Všetky tieto úkony sú však účinné len vtedy, keď budeme nosiť dobrú a správnu obuv.

Dievčatá chodili medzi nami, radili nám, ukazovali jednotlivé výrobky a odpovedali na naše otázky. Pri záverečných slovách som si uvedomila, že opäť mám nové poznatky, ktoré sú ľahko aplikovateľné aj v domácom prostredí, a aj pre nás so zrakovým handicapom. Verím, že v podobných workshopoch sa bude pokračovať.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

LesanaLesana Královičová
– členka Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS)
– má rada divadlo, kultúru, knihy a chodenie do prírody
– písanie jej robí radosť
Čerpané z: vlastný zdroj, www.facebook.com

Lesana Královičová, 06. 06. 2019 | Prečítané: 135 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore