www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @950
Počítadlo


Spam poison

Vystúpenie Ivety Radičovej v NR SR

V rozprave k návrhu na spojenie hlasovania o eurovale s hlasovaním o dôvere vláde SR

Vystúpenie Ivety Radičovej v NR SR

Vážený pán predsedajúci, vážený pán predseda Národnej rady, členovia vlády, pani ministerka, pani poslankyne, páni poslanci, ja sa priznám, že som dlho zvažovala, čo ešte mám dodať. Možno na úvod, chcem poďakovať všetkým, ktorí… aj Vám, pán poslanec Rafaj, …ktorí vecne diskutovali problém v záujme občanov Slovenskej republiky a Slovenska. Áno, niektoré okamihy vnímame rozdielne, ale dovoľte mi povedať, to podstatné.

Nech už sme v koalícii alebo v opozícii, určite máme jeden spoločný záväzok, a ten záväzok je ochrániť občanov Slovenskej republiky, maximálne ako to dokážeme… maximálne ako to dokážeme.

Nemám zázračný prútik, nikto z nás nie je David Copperfield. A pravdou je, že sú konkrétni vinníci za dnešný stav. Môžeme ich spolu pomenúvať. Môžeme sa pokúsiť ich potrestať, ale viete čo je podstatné, aby sme spojili sily a zabezpečili, aby nikdy viac nedoviedli krajiny eurozóny a Európy, možno sveta, do takejto situácie. Mne sa pred očami v Bruseli vymieňajú premiéri ako na bežiacom páse. Aj ja sa rozlúčim. S veľkou pravdepodobnosťou. Nie o tom je podstata, podstata je o tom, čo dnes za sebou zanecháme.

Aké meno Slovenska dnes za sebou zanecháme?

Ako dôveryhodného partnera alebo ako krajiny, ktorá je v nejakom spolku dovtedy, kým má výhody? Aké posolstvo zanecháme občanom, že sme sa tu škriepili, debatovali o veci, ktorej bežní občania ani nerozumejú. O čom to hovoríme?

Zdravotníci sa domáhajú lepších platieb. Učitelia sa domáhajú vyšších platov. Odborári štrajkujú na hraniciach. Ja som presvedčená, že ani jednému z vás to nie je príjemná situácia, ani jednému z nás nie je príjemné odpovedať: Je mi ľúto. Rada by som, ale ja tie finančné zdroje nemám. Ani jeden z nás nespochybní, že odvádzajú záslužnú a dobrú prácu, ale musím vyrieknuť ako premiérka vetu, je mi ľúto, ale dva a pol miliardy na navýšenie rozpočtu školstva nemám. A som presvedčená a dívam sa do očí pána poslanca Počiatka, že by musel povedať rovnakú vetu.

To, čo dnes rozhodujeme, je dobré meno Slovenska. To, čo dnes rozhodujeme, je dôveryhodnosť Slovenska.

O tom, o čom dnes rozhodujeme, je kam bude Slovenská republika a občania patriť. Je to o tom, kto budú naši partneri. Je to o tom, s kým sa môžeme poradiť. Je to o tom, či sa sami vylúčime zo spoločenstva úspešnejších.

Ja vás prosím… dôverujte tejto vláde, že narába zodpovedne s verejnými financiami. Dôverujte tejto vláde, že nezneužije ani na sekundu ťažko zarobené peniažky daňových poplatníkov. A dôverujte tejto vláde, že záujem a dôveryhodnosť Slovenskej republiky je to najcennejšie čo viem, čo mám a čo ponúkame.

Prosím vás. Ďakujem. (Potlesk.)

Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v utorok 11. októbra 2011 schválila návrh na spojenie hlasovania o eurovale s hlasovaním o dôvere vláde SR.

Program 24. schôdze 5. volebného obdobia Národnej rady Slovenskej republiky sa začal 11. októbra 2011 o 13.00 hod.

Schválený bod rokovania má plný názov Návrh na spojenie hlasovania Národnej rady Slovenskej republiky o návrhu na vyslovenie súhlasu Národnej rady Slovenskej republiky s Dodatkom k Rámcovej zmluve medzi Belgickým kráľovstvom, Spolkovou republikou Nemecko, Estónskou republikou, Írskou republikou, Helénskou republikou, Španielskym kráľovstvom, Francúzskou republikou, Talianskou republikou, Cyperskou republikou, Luxemburským veľkovojvodstvom, Maltskou republikou, Holandským kráľovstvom, Rakúskou republikou, Portugalskou republikou, Slovinskou republikou, Slovenskou republikou, Fínskou republikou a Európskym finančným stabilizačným nástrojom s hlasovaním o dôvere vláde Slovenskej republiky (tlač 502).

Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová vystúpila v rozprave v Národnej rade Slovenskej republiky v nočných hodinách medzi 22.02 až 22.08 hod.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Národná rada Slovenskej republiky
Námestie Alexandra Dubčeka 1
812 80 Bratislava 1
Čerpané z: Rozprava k programu 24. schôdze NR SR, 11. 10. 2011

Súvisiace články:
Hlasovanie o eurovale (22.06.2012)

NR SR, 12. 10. 2011 | Prečítané: 1448 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Komunista na fašistickej kandidátke
26-02-20 * 21:18
 Re: Mladá sila
25-02-20 * 17:18
 Mladá sila
23-02-20 * 22:24
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore