www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @977
Počítadlo


Spam poison

Výsledky externej časti MATURITY 2015

Do externej časti sa zapojilo 726 stredných škôl

46 583 maturantov písalo od 17. do 20. marca 2015 testy z vyučovacích jazykov a matematiky. Na niektorých školách žiaci vypĺňali testy elektronickou formou, vybraným 3 495 žiakom ponúklo túto možnosť 176 škôl.

Do externej časti a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky sa v tomto školskom roku zapojilo 726 stredných škôl, z toho bolo 656 s vyučovacím jazykom slovenským, 40 s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským, 29 s vyučovacím jazykom maďarským a 1 škola s vyučovacím jazykom ukrajinským.

Každý žiak povinne maturoval z jedného cudzieho jazyka, gymnazisti si povinne volili vyššiu úroveň obťažnosti – B2. Žiaci si mohli vybrať matematiku ako voliteľný, alebo ako dobrovoľný predmet, test si napísalo spolu 6 666 žiakov.

Slovenský jazyk a literatúra

Priemerná úspešnosť testu: 52,3 %. Žiaci gymnázií dosiahli vyššiu úspešnosť (66,1 %) v porovnaní so žiakmi stredných odborných škôl a konzervatórií (44,8 %). Úspešnosť nižšiu, alebo rovnú 33 % dosiahlo 6 747 žiakov (15,41 %).

Matematika

Priemerná úspešnosť testu: 45,7 %. Maturitu z matematiky si vybralo 14,3 % všetkých maturantov, z toho bolo 72,7 % žiakov gymnázií a 27,3 % žiakov stredných odborných škôl.

Úspešnosť nižšiu alebo rovnú 25 % v riadnom a náhradnom termíne dosiahlo 1 193 žiakov (17,9 %). Z tohto počtu bolo 407 žiakov gymnázií a 786 žiakov stredných odborných škôl. Z počtu 407 žiakov gymnázií si 389 žiakov vybralo matematiku ako voliteľný predmet, to znamená, že títo žiaci musia opakovať maturitnú skúšku z matematiky, ak chcú byť úspešní.

Anglický jazyk

Priemerná úspešnosť testu z anglického jazyka na úrovni B2 bola 68,2 %. Priemerná úspešnosť testu z anglického jazyka na úrovni B1 bola 51,4 %.

Nemecký jazyk

Priemerná úspešnosť testu z nemeckého jazyka na úrovni B2 bola 53,8 %. Priemerná úspešnosť testu z nemeckého jazyka na úrovni B1 bola 39,6 %.

Žiaci, ktorí neuspeli v externej časti maturitnej skúšky v riadnom či náhradnom termíne, môžu využiť opravný termín. Naplánovaný je v čase od 3. – 8. septembra 2015.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 15. 05. 2015 | Prečítané: 400 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom