www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @300
Počítadlo


Spam poison

Vyjadrenie k antikomunistickému cenzorskému zásahu v Českej republike

Nesúhlasím s tým, čo hovoríš, ale do poslednej kvapky krvi budem brániť tvoje právo povedať to. (Voltaire)

V Českej republike (ČR) došlo vo februári tohto roku k ďalšiemu cenzorskému zásahu voči mladým komunistom – konkrétne proti jedným z najsledovanejších regionálnych webových stránok Zväzu mladých komunistov Československa (Svazu mladých komunistů Československa – SMKČ). Potom, čo si istý pán, podľa vlastných slov „demonštrant proti propagácii triedneho boja“ (to je ako bojovať proti propagácii gravitácie), Kinter, sťažoval na obsah stránok ksmprobrno.wbs.cz, boli tieto stránky prevádzkovateľom webhostingu websnadno.cz zablokované. Stránky prejavovali názory dvoch v ČR legálnych občianskych združení, okrem už spomenutého SMKČ tiež Komunistického zväzu mládeže (Komunistického svazu mládeže – KSM). Toho KSM, ktorý pred niekoľkými rokmi zvíťazil v súdnom spore s Ministerstvom vnútra ČR, ktoré sa ho roky snažilo zlikvidovať.

Aj keď ide o zdarma poskytovaný webhosting, dôrazne protestujeme proti zablokovaniu stránok. Protestujeme proti tomuto kroku tiež preto, že sa zakladal na zjavne nezmyselných a nepravdivých argumentoch. Medzi zámienkami „vyniká“ „propagácia triedneho boja“, čo je filozofický pojem, o ktorého propagáciu ani nemohlo ísť a nešlo, alebo tvrdenie, že heslo „bojuj za socializmus!“ je výzva k násiliu (rovnakou výzvou je teda asi aj „bojuj za demokraciu!“), či tým, že dokonca i Che Guevara bol sťažovateľom pomenovaný masovým vrahom. Domnievame sa, že blokácia webu súvisí s novou, trápnou vlnou antikomunizmu, „vedenou“ umierajúcou Občianskou demokratickou stranou (ODS), rozpútanou v ČR po nedávnom úmrtí významného predstaviteľa predošlej Komunistickej strany Československa (KSČ), s. Vasila Biľaka, na ktorého pohrebe mal klub SMKČ Brno svoje zastúpenie. Podnikli sme základné právne kroky, ale za každé vyjadrenie domácej i medzinárodnej podpory budeme veľmi vďační. Je to po prvý raz, keď boli v ČR, od začiatku s otvoreným pomenovaním dôvodu ako politického, zablokované stránky komunistickej organizácie. To si buržoázny režim v ČR nedovolil, ani keď bol KSM po nejakú dobu rozpustený. Závažným precedensom v boji súčasného režimu proti opozičným názorom bola však už proti SMKČ organizovaná hysterická kampaň po zverejnení materiálov poukazujúcich na pravú tvár politiky bývalého prezidenta Československa a neskôr ČR, reprezentanta obnovy kapitalizmu v našej krajine, Václava Havla. Poskytovateľ služieb webu vtedy však hovoril o technických problémoch – o (hackerských) útokoch i v situácii, keď už sa žiadne útoky nekonali (v januári 2012 a neskôr), aby následne prestal komunikovať s predstaviteľmi SMKČ úplne. Na výzvy, otázky a žiadosti o to, aby oficiálne stránky legálnej organizácie, ktoré boli včas a v plnej výške zaplatené, obnovil, nereagoval. V tejto situácii navyše nebol vykonaný proti SMKČ či čomukoľvek, čo by s ním súviselo, žiadny právny krok. Neexistovala teda ani táto zámienka, a napriek tomu poskytovateľ prestal plniť svoje služby, ktoré boli podľa zákona a včas objednané a uhradené. Pozorný čitateľ iste pochopí, prečo sme celú situáciu v časoch vtedajšej hystérie a s vedomím toho, ako funguje právo buržoázneho systému, neriešili.

Dnes, pri repríze tohto prípadu, protestovala proti tejto cenzúre okamžite i senátorka Parlamentu Českej republiky zvolená za Komunistickú stranu Čiech a Moravy (KSČM), s. Marta Bayerová. Ďalší demokraticky zmýšľajúci ľudia sa pridávajú potom, ako postupne zverejňujeme informácie o cenzúre na www.websnadno.cz na základe absurdných „sťažností“, na ktoré bolo v predchádzajúcom prípade, predošlým adminom www.websnadno.cz, reagované vetou „toto politické vyznanie v ČR nie je trestné“.

Klub SMKČ Brno

David Pazdera – administrátor stránky www.ksmprobrno.wbs.cz

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

VZDOR – hnutie práce
politická strana
Čerpané z:
Časopis VZDOR, marec 2014; VZDOR – strana práce

VZDOR, 10. 04. 2014 | Prečítané: 1310 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (9 hl.)
 
Sýkorka belasá (14 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (4 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 33
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Imperializmus
06-07-20 * 20:27
 Re: Ruskí imperialisti
06-07-20 * 16:18
 Ruskí imperialisti
06-07-20 * 14:36
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore