www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @292
Počítadlo


Spam poison

Vyhlásenie predsedu vlády SR Roberta Fica

Slovensko je štandardnou demokratickou krajinou

V nedeľu 4. marca 2018 vo večerných hodinách po televíznych správach (Správy RTVS) mal mať príhovor prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Avšak prezident vystúpil už skôr. Večer sa k občanom Slovenskej republiky prihovorili predseda vlády SR Robert Fico a predseda NR SR Andrej Danko.

Robert Fico vo svojom vyhlásení povedal (krátené):

„Slovenská republika, ktorá svojimi demokratickými štandardmi a úrovňou slobody, bola a je zaraďovaná medzi vyspelé demokracie, stojí v týchto dňoch pred vyriešením zásadnej úlohy. Je ňou odhalenie brutálneho činu, spáchaného na dvoch mladých ľuďoch. Je to skúška, ktorá naplno odhalí vnútornú silu štátu, jeho vyšetrovacích orgánov, politikov, ako aj verejnosti, nedať príležitosť uniknúť tým, ktorí tento čin spáchali.

Ak sa potvrdí, že Ján Kuciak a jeho priateľka Martina Kušnírová zomreli v súvislosti s novinárskou prácou, považujem to jednoznačne za útok na demokratické piliere štátu. Vyšetrenie tohto prípadu je jednoznačnou prioritou, pretože odhalením páchateľov hráme o budúcnosť tejto krajiny, republiky, ktorá je slobodná, a nikto si v nej nemôže dovoliť násilne útočiť na jednu zo základných slobôd, a tou je sloboda slova. Vyšetrenie tohto zločinu je prvoradou úlohou, pretože tým ukážeme občanom silu štátu, ktorý takéto činy nikdy nebude tolerovať. Akékoľvek politické konzekvencie môžeme vyvodzovať, až keď budeme poznať podstatu tohto brutálneho činu.

Slovenská republika vo svojich moderných dejinách už neraz ukázala, že sa vie vyrovnať s kritickými situáciami, a nájsť z nich pozitívnu cestu von. To nás urobilo silnejších a sebavedomejších. Pred jednou takou skúškou dnes stojíme, a som presvedčený, že ju zvládneme. Preto ma z hľadiska budovania štátu mrzí, že existujú politické hlasy, ktoré úzke mocenské ciele stavajú nad snahu vysporiadať sa s páchateľmi. Oni už páchateľa nehľadajú. Oni ho už majú! A bez ohľadu na vyšetrovaciu realitu pracujú s negatívnou emóciou. Negativizmus však v tejto ťažkej chvíli krajine určite nepomôže.

Vážení spoluobčania, využime najbližšie dni na zjednotenie sa a vytvorenie atmosféry, ktorá prispeje k vyšetreniu tohto ohavného zločinu. Je na každom z nás, aby sme ukázali zodpovednosť za osud krajiny a potvrdili, že Slovensko je štandardnou demokratickou krajinou, ktorá vie potrestať akýkoľvek útok na piliere jej štátnosti a slobody.“

Zdroj video záznamu: RTVS.

Archív:

RTVS: Mimoriadne správy 4. 3. 2018 (Robert Fico)Prezidentov program 4. 3. 2018

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Dôverujete terajšej vláde?

Áno, dôverujem (Počet hlasov: 148)
(24.71 %)

Áno, skôr dôverujem ako nedôverujem (Počet hlasov: 99)
(16.53 %)

Nie, skôr nedôverujem ako dôverujem (Počet hlasov: 78)
(13.02 %)

Nie, nedôverujem (Počet hlasov: 274)
(45.74 %)Celkom hlasovalo: 599

Ján Parada, 05. 03. 2018 | Prečítané: 125 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Hodina Zeme
Zhasnite 24. 3. 2018 o 20.30.
Hodina Zeme 2018
Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ale
18-03-18 * 11:23
 Ale
18-03-18 * 08:27
 Fico
18-03-18 * 08:25
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore