www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @917
Počítadlo


Spam poison

Vyhlásenie predsedu NR SR Andreja Danka

Úprimne si želám, aby ich vrah a objednávateľ skončil v pekle

V nedeľu 4. marca 2018 vo večerných hodinách po televíznych správach (Správy RTVS) mal mať príhovor prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Avšak prezident vystúpil už skôr. Večer sa k občanom Slovenskej republiky prihovorili predseda vlády SR Robert Fico a predseda NR SR Andrej Danko.

Andrej Danko vo svojom vyhlásení povedal (krátené):

„Nedokážem si predstaviť ten veľký smútok a bolesť rodičov, ktorých deti niekto minulý týždeň brutálne zavraždil. Verejne vyhlasujem a úprimne si želám, aby ich vrah a objednávateľ skončil v pekle. Viem, že moje slová nevrátia čas, a ešte raz chcem úprimnú sústrasť vyjadriť obom pozostalým rodinám. Sám som rodič, a nedokážem si tu bolesť predstaviť.

Prvé informácie od prezidenta Policajného zboru boli o tom, že trestný čin súvisí s prácou novinára, a preto musí byť vyšetrený.

Skúsme však spolu oddeliť vraždu od politiky, a štát od mafie. Nerobme však závery skôr, než budeme mať dôkazy, lebo to vedie k anarchii. Nemôžeme byť vyšetrovateľmi, sudcami a katmi zároveň. Rešpektujme legitímny proces vyšetrovania, rešpektujme prácu polície, prokuratúry a súdov. Ak to tak nebude, nerešpektujeme svoj štát.

V situácii, ktorú dnes prežívame, je najdôležitejšia rozvaha. Unáhlené rozhodnutia, ktoré sú často ovplyvňované emóciami, nič nevyriešia. Podporujme vyšetrovací tím, podporujme Policajný zbor.

Ani nie 24 hodín od závažného trestného činu sa na verejnosti objavili ‚zaručené správy‘ a konštrukcie o tom, kto je vinníkom. Vítal som ich, a vítam tak, ako každú verziu tohto prípadu. Zrazu sa vynorili desiatky ľudových vyšetrovateľov a sudcov, ktorí na rozdiel od polície ‚presne‘ vedeli, čo sa stalo.

Preto vyzývam najmä politikov, aby sa zdržali zneužívania tejto udalosti na svoje osobné ciele.

Pre mňa je netvor ten, kto spáchal túto vraždu. Ale zlým človekom pre mňa je aj ten, kto túto vraždu zneužíva. A to na akýkoľvek účel. Zlo plodí len zlo! Odmietam pošpiňovanie nevinných ľudí v podobe, ako sa dialo minulý týždeň. Chcem vyzvať všetkých, aby svoj hnev obrátili voči skutočným páchateľom a objednávateľom. Ale tých musí potvrdiť relevantné vyšetrovanie. A potom za spravodlivosť, a proti nim, sa pokúsim byť jedným z prvých na barikádach. Nebudem mať zľutovanie s nikým, ak sa preukáže súvislosť. Vražda dvoch mladých ľudí musí byť bezpodmienečne vyšetrená a vinníci spravodlivo potrestaní. Na tom sa zhodneme všetci. A to je postoj, ktorý by nás mal spájať.

Slovensko sa nachádza v zložitej situácii. Musíme urobiť všetko pre to, aby sme chránili medzinárodne jeho meno. Všetci tí, ktorí s tým nemáme nič, musíme spojiť sily, aby sme zlo zastavili.

Slovensko je mladý štát, ale za 25 rokov sme toho dokázali veľa.

…vieme byť dobrí, vieme sa nahnevať, ale dnes sa naozaj musíme spojiť. Nesmieme ubližovať nevinným!

Slovenská republika je naďalej suverénny, právny a demokratický štát. Ako predseda Národnej rady Slovenskej republiky urobím všetko pre to, aby nikto náš štát neoznačoval za mafiánsky. A to urobím i v boji s tými, ktorí sa z mafií dostávajú do politiky. Rovnako však nedovolím absurdné spájania, intrigy a konšpirácie, ktoré vznikajú len na základe toho, aby bol prilievaný olej do ohňa.

Za Slovenskú národnú stranu ako predseda Slovenskej národnej strany vyhlasujem, že som pripravený viesť dialóg s prezidentom Slovenskej republiky, i s predsedom vlády Slovenskej republiky, že som pripravený zvolať mimoriadny snem Slovenskej národnej strany, a som pripravený viesť konštruktívnu politiku k tomu, aby táto vzniknutá situácia bola vyriešená.

Ešte raz na záver ale vyzývam všetkých k rozvahe. Máme indície, máme pocity, nemáme však dôkazy. Ukameňujme spolu tých netvorov, ktorí to urobili, ale až vtedy, keď budeme vedieť, kto sú skutoční páchatelia.

Ďakujem vám.“

Zdroj video záznamu: RTVS.

Archív:

RTVS: Mimoriadne správy 4. 3. 2018 (Andrej Danko)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Ján ParadaJán Parada
laik s celoživotným vzdelávaním
Čerpané z:
vlastný zdroj

Ján Parada, 07. 03. 2018 | Prečítané: 200 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Myslíte si, že predseda NR SR JUDr. Andrej Danko odtajní svoju rigoróznu prácu?


Celkom hlasovalo: 4
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Slobodomurári
15-10-18 * 21:45
 Re: Kapitalistická šľachta
15-10-18 * 18:07
 Re: Áno
15-10-18 * 17:49
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore