www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @040
Počítadlo


Spam poison

Vyhlásenie Horského internetového klubu k situácii v TANAP-e

Už 15 rokov zodpovedné štátne organizácie, na čele so Správou TANAP-u, odďaľujú vyhlásenie nového návštevného poriadku s výhovorkou

Horský internetový klubVYSOKÉ TATRY: Namiesto rokmi opakovaného upozorňovania riaditeľa Správy TANAP-u o ukončení zimnej sezóny sme sa dočkali šokujúcej informácie o tom, že návštevný poriadok TANAP-u je neplatný (reportáž V TANAP-e bez pravidiel? Návštevný poriadok tam nefunguje už roky, 4. 4. 2017, TA3). Pritom už 15 rokov zodpovedné štátne organizácie, na čele so Správou TANAP-u, odďaľujú vyhlásenie nového návštevného poriadku s výhovorkou na chýbajúcu zonáciu TANAP-u, bez ktorej vraj nie je možné nový návštevný poriadok vyhlásiť. Vari sa zonáciou zmení skutočnosť, že turisti, horolezci a skialpinisti, teda tí, ktorých sa návštevný poriadok najviac týka, sa budú po zonácii odrazu pohybovať v iných, ako najprísnejšie chránených územiach? Určite nie!

Vyhýbanie sa vyhláseniu nového návštevného poriadku vnímame ako obyčajnú neschopnosť vierohodne preukázať reálne vplyvy týchto činností na konkrétne predmety ochrany prírody, a na základe tejto analýzy vytvoriť moderný model rovnocenného fungovania ochrannej a športovo-rekreačnej funkcie národného parku tak, ako to vidíme v zahraničných národných parkoch, a ako je to napokon zakotvené aj v kritériách Medzinárodnej únie na ochranu prírody a prírodných zdrojov (International Union for Conservation of Nature and Natural Resources, skratka IUCN) pre kategóriu národných parkov.

Pripomeňme len, že Správa TANAP-u dostala za ostatných 15 rokov nejeden návrh na riešenie aktuálneho stavu vo využívaní vysokohorského – najprísnejšie chráneného – územia turistami, horolezcami aj skialpinistami. Naposledy boli odmietnuté návrhy na zmenu návštevného poriadku od občianskej iniciatívy „Naše hory“. Opäť s výhovorkou na chýbajúcu zonáciu.

Aj napriek tomu, že doteraz používaný návštevný poriadok je neplatný od roku 2002, boli podľa neho vyberané pokuty za jeho porušenie. Vymáhanie a vyberanie pokút podľa neplatného právneho predpisu bolo teda neopodstatnené, a štát by mal tieto peniaze vrátiť občanom! V každom prípade je potrebné, aby Správa TANAP-u a Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky tento stav urgentne vyriešili.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Hory.skHorský internetový klub
– občianske združenie
Vysoké Tatry
Čerpané z: www.hory.sk

Horský internetový klub, 19. 05. 2017 | Prečítané: 672 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore