www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @962
Počítadlo


Spam poison

Vyčistíme si svet za víkend

TrashOut

Mobilnú aplikáciu TrashOut už snáď hádam nikomu netreba predstavovať. O popularite tejto voľne dostupnej aplikácie svedčí stále narastajúce množstvo používateľov, ale aj nikdy neutíchajúca polemika okolo jej účinnosti. Našťastie v poslednej dobe pribúda udalostí dokazujúcich, že to má zmysel.

Úspešne vyčistené skládky

Prednedávnom svet obletela fotografia nelegálnej skládky v Rumunsku. Nebola ani tak šokujúca veľkosťou ako obsahom. Nachádzal sa na nej okrem gauču aj mŕtvy kôň. Toto vyvolalo v mnohých občanoch doslova pobúrenie. Našťastie dobrí ľudia so zmyslom pre poriadok ešte nevymreli. Nahlasovateľ skládky kontaktoval zodpovedné osoby a priniesol autorom aplikácie potešujúcu správu. Táto skládka bola vyčistená v súlade s právnymi predpismi v priebehu niekoľkých hodín.

Vyčistíme si svet za víkend

Vyčistíme si svet za víkend

Zhruba v tom istom čase sa pochlapili aj dve obce na Slovensku. Jedna väčšia a druhá menšia. Ako to už býva zvykom tá väčšia vyčistila menšiu skládku a naopak. No v žiadnom prípade sa nejednalo len tak o hocijaké skládky. Jedna obsahovala odpad o hmotnosti 4,7 tony (tá v Nováčanoch) a druhá menšia „len“ 2,7 tony (Trebišov). Viete si to vôbec predstaviť? 4,7 tony je hmotnosť 4 osobných áut a ešte dva motocykle k tomu. Autori aplikácie veľmi pekne ďakujú všetkým mestám a obciam ktoré si plnia svoje povinnosti.

Plánované celosvetové čistenie

To však nie je dosť! Pokiaľ existujú nelegálne skládky projekt TrashOut s nimi bude bojovať. Aj kvôli tomu sa stal hrdým podporovateľom podujatia zvaného Clean Up The World Weekend, ktoré sa bude konať od 20. do 22. septembra. Clean Up The World je globálna kampaň, ktorá inšpiruje a posilňuje komunity po celom svete, aby vyčistili, opravili a chránili svoje prostredie. Je usporiadúvaná každoročne v partnerstve s Environmentálnym programom Spojených Národov (www.unep.org), mobilizuje viac ako 35 miliónov ľudí vo vyše 130 krajinách.

Projekt Život bol akceptovaný ako člen tejto kampane za Slovensko a pri tejto príležitosti sa zapojí do zbierania odpadkov z našich lesov v rámci celej krajiny počas víkendu 20. – 22. septembra. Ak vám nie sú ľahostajné odpadky v našich krásnych lesoch, priložte aj vy ruku k dielu, aby sme mohli spoločnými silami vyzbierať lesy a obľúbené turistické destinácie od odpadkov.

Budeme veľmi radi, ak si stiahnete mobilnú aplikáciu TrashOut. Predtým, ako sa pustíte do čistenia, urobíte prostredníctvom tejto aplikácie fotku špinavého prostredia a nahlásite ho ako nelegálnu skládku. Po vyčistení taktiež odfoťte čisté prostredie, odpadky, alebo seba a označte skládku ako vyčistenú. Takto dáte vedieť veľkému množstvu ľudí o vašej prospešnej činnosti. Fotky, ktoré nebudú obsahovať presnú GPS adresu (neboli nahlásené aplikáciou) môžete posielať emailom na odpadkyzlesov@gmail.com budú zverejnené na webovej stránke www.facebook.com/ciste.lesy a tie z aplikácie budú zobrazené v mape odpadov (www.trashout.me/trashmap).

Kto sa ešte zapojí do Clean Up The World víkendu?

Doteraz sa podarilo vybaviť viacero odhodlaných partnerov. Veľmi pozitívne ohlasy na podujatie sú v USA, kde skupina z Vancouver Islands pri poslednom čistení odstránila svojpomocne približne 24 ton odpadu. Už dnes majú dohodnutú spoluprácu so spoločnosťou Timberwest, ktorá im zabezpečí odvoz odpadu a pomoc s jeho odpratávaním, tak isto zasponzoruje aj dve kamery, ktoré budú predchádzať znečisťovaniu.

Projektu prisľúbili pomoc aj partneri TrashOut-u z Nemecka a Mexika.

Všetky aktuálne informácie sa dozviete na Facebooku.

Neváhajte a podporte toto podujatie aj vy. Tešíme sa na vašu účasť.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Peter Čelko
– známy ako Peo, je začínajúci podnikateľ, zaoberajúci sa sociálnymi sieťami, marketingom a copywritingom, pracuje pre slovenský environmentálny startup TrashOut
Čerpané z: www.petercelko.sk

Peter Čelko, 28. 08. 2013 | Prečítané: 1628 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Dobyvatelia zo Skrivolandie.
16-07-20 * 16:57
 Re: Čítam
13-07-20 * 17:12
 RE: Zdravá výživa
12-07-20 * 16:56
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore