www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @237
Počítadlo


Spam poison

Výchovní poradcovia majú nezastupiteľné miesto na základných školách

Medzinárodná konferencia „Retrospektívy a perspektívy výchovného poradenstva v príprave žiakov základných škôl pre potreby trhu práce“

Potvrdila to aj medzinárodná konferencia s názvom „Retrospektívy a perspektívy výchovného poradenstva v príprave žiakov základných škôl pre potreby trhu práce“, pod záštitou ministra školstva Juraja Draxlera. Ku koncu školského roka ju zorganizoval Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie v rámci národného projektu „Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí“.

Od roku 1962 je výchovný poradca základnou zložkou systému výchovného poradenstva a prevencie a často aj jediným zástupcom poradenského systému v škole v súčasnosti. Flexibilne sa prispôsobuje požiadavkám doby, pri riešení problémov vo výchove a vzdelávaní žiakov, vrátane ich kariérovej výchovy a rozhodovania sa o ďalšom štúdiu a povolaní.

Modernizácia poradenského systému sa uskutočňuje v štátoch bývalej V4 aj vďaka Štrukturálnym fondom EÚ. Zahraniční hostia predstavili na konferencii vlastné internetové pomôcky pre žiakov, rodičov a školských poradcov využiteľné vo výchovnom a kariérovom poradenstve. So samostatnými príspevkami vystúpili hostia: Mgr. Pavlína Šťastnová, Národní ústav vzdelávaní, Česká republika, Dr. Eva Lukácsová, Ministerstvo národnej ekonomiky, Maďarsko, Dr. Jerzy Bielecki, Národné centrum pre podporu ďalšieho profesijného vzdelávania, Poľsko.

Účastníci konferencie sa zhodli na potrebe ďalšej podpory digitalizácie pracovných pomôcok, informačných zdrojov využiteľných v systéme výchovného poradenstva a prevencie na Slovensku, a to aj po skončení NP VÚDPaP. Edukačná pomôcka na riadenie komplexného poradenského systému pod názvom KomposyT predstavuje užitočný nástroj zefektívňovania systému výchovného poradenstva a prevencie, využiteľný na úrovni škôl, Centier pedagogického a psychologického poradenstva, ale aj žiakov a rodičov.

Panelová diskusia k perspektíve výchovných poradcov na základných školách opäť upozornila na nevyhnutnosť operatívneho zlepšenia ich postavenia v školách, úpravy ich pracovných podmienok. Situácia na školách je z roka na rok náročnejšia a zložitejšia, rovnako aj potreby trhu práce na Slovensku si vyžadujú urýchlenú podporu výchovných poradcov zo strany štátu pri usmerňovaní žiakov pri ich prvej smerovej voľbe povolania, voľbe strednej školy. Kariérová výchova žiakov v základných školách predstavuje významný nástroj prevencie pred nezamestnanosťou v dospelosti.

Pod čiarou

Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie je rezortným vedeckovýskumným pracoviskom pre komplexné skúmanie psychického vývinu a osobnostného rozvoja detí v norme i patológii. Realizuje výskumné projekty na národnej i medzinárodnej úrovni. Odporúčania a návrhy, vyplývajúce zo zovšeobecnení výsledkov dosiahnutých vedecko – výskumnou činnosťou predkladá ústav štátnym orgánom a ďalším inštitúciám, v kompetencii ktorých je starostlivosť o deti.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 07. 07. 2015 | Prečítané: 764 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:46
 Re: Tomáš Profant
06-08-20 * 18:14
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:14
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore