www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @130
Počítadlo


Spam poison

VšZP si vyplatila odmeny napriek škandalóznym výsledkom hospodárenia

Všeobecná zdravotná poisťovňa je v mnohomiliónovom mínuse

Poslanci za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) vyzývajú ministra zdravotníctva Tomáša Druckera, aby preskúmal odmeny 25 tisíc eur pre manažérov stratovej Všeobecnej zdravotnej poisťovne a veľmi podrobne sa zaoberal znením zmlúv, ktoré umožňujú takéto odmeňovanie.

„Nepoukazujeme na veľkosť sumy, avšak ide o drzosť štátnej poisťovne urobiť takýto krok, lebo poisťovňa má dlh 114 miliónov eur. Bývalí štátni manažéri sú zodpovední za stratu VšZP a namiesto trestného stíhania dostali odmenu,“ povedala na brífingu poslankyňa NR SR a členka zdravotníckeho tímu SaS Janka Cigániková.

Poslanec NR SR a tímlíder SaS pre verejné financie Eugen Jurzyca tvrdí, že vyplatená suma predstavuje symbol.

„Je symbolom toho, že aj pri neplnení plánov a zlých výsledkov Robert Fico a jeho vláda vyplácajú peniaze, hoci jedným dychom tvrdí, že chce zastaviť zisk zdravotným poisťovniam,“ uviedol Eugen Jurzyca a pokračoval: „Za Radičovej vlády si ústavní činitelia znížili svoje platy, keď bolo ťažko Slovensku, aby sme mohli zdôvodňovať ostatné kroky, úsporné opatrenia. Teraz je to presne naopak. Pripomínam, že podľa údajov z 30. júna plnila Všeobecná zdravotná poisťovňa plán opatrení znižujúcich výdavky na 35,1 milióna eur z plánovaných 143 miliónov eur na celý rok, čo je približne len štvrtina plánu.“

Podľa SaS by aj v zdravotníctve mali byť pravidlá nastavené jasne, transparentne a odmeňovaní majú byť šikovní ľudia za reálne výsledky. Súčasný stav, keď najprv VšZP má za sebou škandály a straty, a potom si ešte vyplatia manažéri odmeny, považujú liberáli za neudržateľný.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 27. 10. 2017 | Prečítané: 246 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore