www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

Volania na Antikorupčnú linku ÚV SR sú bezplatné

Volajte 0800 111 001

Oznamovanie podozrenia z korupcie prostredníctvom Antikorupčnej linky Úradu vlády SR, ktorá funguje od roku 2011 bolo spoplatňované rovnakou tarifou ako miestny hovor. Od stredy 9. júla 2014 však môžu občania podozrenia zo spáchania trestného činu prijímania úplatku, podplácania či nepriamej a volebnej korupcie nahlasovať bezplatne, a to na novom telefónnom čísle – 0800 111 001.

Antikorupčná linka je k dispozícii každý pracovný deň v čase od 8.30 do 14.30 h.

Viac informácií o spôsobe nahlasovania korupcie nájdete na stránke Úradu vlády.

Dovoľujeme si vás upozorniť, že Úrad vlády SR sa bude zaoberať len podnetmi, ktoré možno hodnoverne prešetriť – to znamená, že budú obsahovať aktuálne, konkrétne a overiteľné informácie nasvedčujúce spáchaniu niektorého z vyššie uvedených trestných činov. Oznámenia/podozrenia, ktoré nemajú povahu naznačujúcu korupčné správanie nebudú zaznamenané (napr. udania, nahlasovanie nečinnosti úradov a orgánov verejnej správy a pod.). Protikorupčná linka neslúži na podávanie podaní/sťažností/oznámení/petícií podľa osobitných predpisov (napr. 9/2010 Z.z., 382/2004 Z.z., 233/1995 Z.z., 323/1992 Z.z., 85/1990 Z.z., 757/2004 Z.z., 211/2000 Z.z. a pod.), ani na priame podávanie trestných oznámení, ktoré patria do kompetencie orgánov činných v trestnom konaní – polícia a prokuratúra.

Zároveň dávame do pozornosti, že podľa Trestného zákona (§ 345) sa lživé obvinenia z trestného činu v úmysle privodiť trestné stíhanie klasifikujú ako trestný čin krivého obvinenia. Podozrenia možno podať aj anonymne. Ak však chcete byť o výsledku prešetrenia informovaní, je potrebné uviesť kontaktné údaje: meno, priezvisko, adresu, telefón, prípadne e-mail.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Úrad vlády SR
Tlačový a informačný odbor
Nám. slobody 1, 813 70 Bratislava 1
Čerpané z: www.vlada.gov.sk

Úrad vlády SR, 09. 07. 2014 | Prečítané: 614 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Najmenší muž
18-01-20 * 01:55
 Re: Ženy neplačú
15-01-20 * 10:40
 RE: Klimatické zmeny
14-01-20 * 16:46
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @904