www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @004
Počítadlo


Spam poison

Vlastníkom pozemkov hrozí, že o ne prídu

Občania môžu kontaktovať SaS

Strana Sloboda a Solidarita upozorňuje vlastníkov pozemkov – predovšetkým na južnom Slovensku –, že o ne môžu prísť. Na tlačovej besede o tom informovali tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová, poslankyňa NR SR za SaS Anna Zemanová a budúci poslanec za SaS Radoslav Pavelka.

„Ministerka pôdohospodárstva Matečná priznala, že náhradné pozemky sú lukratívne. Celkovo ide o približne 341 tisíc hektárov poľnohospodárskych pozemkov v najprodukčnejších oblastiach Slovenska a o asi 100 tisíc ľudí, ktorých sa tento problém týka,“ uviedla Jarmila Halgašová a doplnila, že viac ako polovica vyčlenených pozemkov sa nachádza v okresoch Levice, Dunajská Streda, Trebišov, Galanta, Komárno a Rimavská Sobota.

Halgašová tvrdí, že zámer niektorým ľudom môže pomôcť, zároveň však môže poškodiť veľmi veľa ľudí.

„Téma náhradných pozemkov nie je riešená dlhé roky, preto by sme sa chceli pani ministerky pôdohospodárstva opýtať, prečo sa táto téma a tento problém potrebujú riešiť expresne. Myslíme si, že na časovú tieseň nie je dôvod. Mnohí poľnohospodári si myslia, že za týmto ponáhľaním a pozemkovými úpravami sa skrývajú budúce kšefty s pozemkami a záujem developerov.“

Poslankyňa NR SR Anna Zemanová upozornila, že lehota, do ktorej musia hospodári podať žiadosť, aby mohli pozemky obrábať aj naďalej, je kratučká. Začala v septembri 2017 účinnosťou novely zákona o pozemkových úpravách a vyprší vo februári tohto roka. Ak si hospodári žiadosť nepodajú včas, stratia nárok hospodáriť na týchto náhradných pozemkoch – bez náhrady.

„Na aktuálnej schôdzi NR SR preto predkladám pozmeňovací návrh, ktorým sa aspoň čiastočne situácia napraví. Návrhom sa predĺži lehota na predkladanie žiadostí do konca roka 2018 a ustanoví sa, že okresný úrad bude musieť rozhodnúť o žiadosti v zmysle správneho poriadku – teda v lehote 30, resp. 60 dní,“ povedala Anna Zemanová.

SaS pripravila informačný leták, pre ľudí, ktorých sa problematika dotýka.

„Leták bude distribuovaný dvojjazyčne, predovšetkým v okresoch južného Slovenska,“ informoval budúci poslanec za SaS Radoslav Pavelka.

ikonaStrana SaS vyzvala občanov, ktorí potrebujú pomôcť alebo poradiť v otázke náhradných pozemkov, aby ju kontaktovali e-mailom na podohospodarstvo@sas.sk.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 30. 01. 2018 | Prečítané: 96 | Rubrika: Polemika o…

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Podpísali by ste sa ako občan pod petíciu, aby mohol kandidovať na prezidenta SR Martin Daňo?

Áno (30 hl.)
 
Asi áno (6 hl.)
 
Asi nie (3 hl.)
 
Nie (26 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 65
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Boh zomrel na syfilis
21-02-18 * 21:08
 RE: Projekt cesty na Mars
21-02-18 * 17:49
 RE: Projekt cesty na Mars
20-02-18 * 21:39
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore