www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @130
Počítadlo


Spam poison

Vláda neplní svoje programové vyhlásenie v oblasti školstva, tvrdí Branislav Gröhling

Strana SaS vyzýva vládu Roberta Fica

Strana Sloboda a Solidarita sa pripája k nespokojnosti učiteľov a žiada vládu Roberta Fica, aby plnila svoje programové vyhlásenie v oblasti školstva.

Podľa poslanca SaS Branislava Gröhlinga vláda neplní programové vyhlásenie hneď v niekoľkých bodoch.

„Nerealizujú sa žiadne zásadné zmeny v systéme školstva. Vláda podľa svojho programu mala návrh školskej reformy sformulovať do konca roku 2016 v Národnom programe rozvoja výchovy a vzdelávania. Nič také sa nestalo,“ povedal tímlíder SaS pre školstvo Gröhling a pripomenul, že víziu expertov, ktorí pripravili dokument „Učiace sa Slovensko“, označila nová ministerka školstva Martina Lubyová za nerealizovateľnú v danej podobe.

Vláda vo svojom programovom vyhlásení uviedla, že je „rozhodnutá spojiť realizáciu zásadných vnútorných zmien s pravidelným medziročným zvyšovaním verejných zdrojov do výchovy a vzdelávania tak, aby celkový objem zvýšenia za volebné obdobie dosiahol 2 miliardy eur a aby úroveň verejných zdrojov, vkladaná ročne do školstva, na konci volebného obdobia v roku 2020 bola porovnateľná s priemerom krajín EÚ“.

Poslanec Gröhling v tejto súvislosti upozorňuje, že zásadné zmeny v školstve sú v nedohľadne. Preto vláda na základe vlastnej reformnej neschopnosti nemôže v školstve plniť ani svoj finančný záväzok.

„Ďalším príkladom je veda, ktorej vláda venuje v programe celú kapitolu. Programové vyhlásenie síce obsahuje vzletné proklamácie o podpore výskumu a inovácií, ale skutočný výsledok je obrovský škandál okolo rozkrádania eurofondov, ktorý vyvrcholil výmenou ministrov a, žiaľ, aj zavrhnutím plánovanej reformy,“ hovorí Branislav Gröhling, ktorý označil za do očí bijúce porušenie vlastného programového vyhlásenia rozhodnutie predsedu vlády Roberta Fica nezvýšiť platy učiteľom aj od januára 2018, lebo sa odmietli vzdať svojho ústavného práva na štrajk.

Vláda sa zaviazala, že platy odborných zamestnancov v školstve sa zvýšia 1. 9. 2016 a následne počínajúc dňom 1. 1. 2018 sa zvýšia každoročne o 6 %, „za predpokladu realizácie zásadných vnútorných zmien v systéme výchovy a vzdelávania“.

Podľa poslanca SaS Gröhlinga je vrcholne nespravodlivé, keď učitelia majú doplácať na to, že vláda žiadne zásadné zmeny v školstve nerealizovala. Strana SaS preto vyzýva vládu Roberta Fica, aby od 1. januára zvýšila platy učiteľom o to isté percento ako ostatným zamestnancom verejného a štátneho sektora.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 07. 11. 2017 | Prečítané: 224 | Rubrika: Polemika o…

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
 Re: Z toho miesta
20-10-19 * 11:03
 Ťažko
17-10-19 * 23:21
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore