www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @508
Počítadlo


Spam poison

Víťazstvá, ktoré pomáhajú

Verejnú zbierku Biela pastelka organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska

Na jednej strane isté a hlavne bezpečné kroky s bielou palicou, reliéfne bodky usporiadané do písmen, slov a viet, písanie mailov či SMS rutinou, na druhej vsietený gól, prekonaný rekord či medaila na hrudi. Všetko víťazstvá, ktoré pomáhajú a posúvajú nás vpred. Práve víťazstvá spojili verejnú zbierku Biela pastelka s jej tohoročným ambasádorom Marekom Hamšíkom.

Marek Hamšík

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 000 × 666 bodov.

Verejnú zbierku Biela pastelka organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) už od roku 2002. Jej výnos bude použitý na dofinancovanie špeciálnych rehabilitačných programov pre ľudí so zrakovým postihnutím, obhajobu ich práv, odstraňovanie a prevenciu vytvárania architektonických a dopravných bariér.

„Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodnú prostredníctvom Bielej pastelky podporiť našu činnosť,“ hovorí predseda ÚNSS Branislav Mamojka.

„Aj vďaka tomu môžeme na pomyselný stupeň víťazov viesť všetkých, ktorí o to prejavia záujem, a to na celom území Slovenskej republiky.“

Odmenou za príspevok je pre darcu plastová spinkaBiela pastelka 2017 je zapísaná v Registri verejných zbierok Ministerstva vnútra SR od 1. 6. do 31. 12. Pomôcť je možné príspevkom na účet SK23 1111 0000 0014 3025 8006, zaslaním SMS na číslo 820 v hodnote 2 € v sieti všetkých mobilných operátorov či on-line na www.bielapastelka.sk. Počas hlavných zbierkových dní Bielej pastelky 2017, ktorými sú piatok 22. a sobota 23. 9., bude môcť verejnosť v uliciach 300 miest a obcí po celom Slovensku stretnúť takmer 3 500 našich dobrovoľníkov, ktorí budú za ľubovoľný príspevok ponúkať spinky v tvare bielej pastelky.

To, aké to je byť slabozrakým či nevidiacim, si každý bude môcť vyskúšať na vlastnej koži. V informačných stánkoch ponúkne ÚNSS prezentáciu svojej činnosti, prehliadku rôznych kompenzačných a optických pomôcok, možnosť napísať si niečo v Braillovom písme, ale aj odfotiť sa s maketou kapitána SSC Neapol Mareka Hamšíka. Navyše, v krajských mestách budeme záujemcom merať zrakové parametre.

Úvodný výkop sprievodných podujatí Bielej pastelky 2017 urobíme vo štvrtok 21. 9. v Banskej Bystrici, rodnom meste ambasádora tohto ročníka, niekoľkonásobného futbalistu roka. V piatok 22. 9. pokračujeme v Trnave, Trenčíne, Nitre, Topoľčanoch, Žiline, Martine, Prešove, Poprade, Humennom a v Košiciach.

Bratislavská Eurovea sa opäť stane dejiskom hlavného podujatia Bielej pastelky. V piatok 22. 9. sa návštevníci môžu tešiť na showdown (aplikovaný stolný tenis pre ľudí so zrakovým postihnutím), maľovanie na tvár pre deti, minikalčeto a ukážky výcviku vodiacich a asistenčných psov. Moderovania bohatého programu sa zhostia Patrik Herman a Kristína Prekopová.

Viac informácií získate na www.bielapastelka.sk a na Facebooku Bielej pastelky, kde od 19. 9. prebieha dražba futbalového dresu Bielej pastelky a futbalovej lopty s originálnym podpisom Mareka Hamšíka.

Za akúkoľvek podporu ďakujeme!

Zdroj video záznamu: Biela pastelka 2017 – ambasádor Marek Hamšík.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

ÚNSSÚnia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS)
Slovak Blind and Partially Sighted Union
– je občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priaznivci, priatelia a rodičia nevidiacich a slabozrakých detí. Poslaním ÚNSS je poskytovanie sociálnych služieb, obhajoba záujmov ľudí so zrakovým postihnutím zameraná na vytváranie rovnakých príležitostí, zabezpečenie rovnakého zaobchádzania a realizáciu pozitívnych opatrení na prekonávanie a kompenzáciu dôsledkov zrakového postihnutia.
Čerpané z: www.unss.sk

ÚNSS, 20. 09. 2017 | Prečítané: 638 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (8 hl.)
 
Sýkorka belasá (11 hl.)
 
Stehlík obyčajný (6 hl.)
 
Sokol myšiar (2 hl.)
 
Drozd plavý (0 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 27
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Veď rozmýšľaj!
05-07-20 * 08:58
 Podporte 2 percentami ľudské práva
02-07-20 * 22:34
 Re: Werner
02-07-20 * 19:16
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore