www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @205
Počítadlo


Spam poison

Vicepremiérka Veronika Remišová navštívila Humenné a rokovala o záchrane pracovných miest

V rámci návštevy Prešovského samosprávneho kraja navštívila vicepremiérka Veronika Remišová mesto Humenné, kde ľuďom aktuálne hrozí pre spor dvoch firiem strata až 400 pracovných miest

Podpredsedníčka vlády Veronika Remišová

Vicepremiérka priamo v priemyselnom parku rokovala s predstaviteľmi spoločností a na tlačovej konferencii s primátorom mesta a predsedom výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Petrom Kremským informovala o vývoji rokovaní.

„Po stretnutí s predstaviteľmi oboch strán musím skonštatovať, že situácia je komplikovaná, prioritou pre obe firmy, aj pre štát musí byť v prvom rade záujem ľudí. Napriek ťažkej situácii je potrebné, aby si obidve strany sadli k rokovaciemu stolu. Máme tu životaschopnú fabriku, ktorá sa uplatňuje na zahraničných trhoch a v súčasnej náročnej situácií, keď čelíme dôsledkom koronakrízy, je prioritným záujmom štátu udržanie zamestnanosti a ochrana rodín, ktoré sú existenčne závislé od pracovných miest aj v týchto spoločnostiach. O situáciu sa aktívne zaujímam a priamo na mieste chcem spraviť všetko pre to, aby sme situáciu vyriešili. Hovorila som s mojou straníckou kolegyňou, ministerkou spravodlivosti, o možnostiach riešenia tak, aby bola zabezpečená právna istota a vykonateľnosť súdnych rozhodnutí. V čase krízy je našou prioritou bojovať o každé jedno pracovne miesto,“ vyhlásila Remišová.

Návšteva Veroniky Remišovej v Prešovskom kraji je ďalšou z jej regionálnych ciest po Slovensku, ktoré odštartovala v Banskobystrickom samosprávnom kraji.

„Mojím cieľom je v prvej fáze navštíviť všetky naše kraje, počúvať, čo trápi ľudí v regiónoch a s predstaviteľmi samospráv a miest hľadať riešenia, ktoré pomôžu efektívnemu a systematickému rozvoju,“ uviedla vicepremiérka.

V rámci regiónu Remišová navštívila okrem Humenného aj Vranov nad Topľou a Prešov.

„O východe sa bývalý premiér vyjadril, že tu nič nie je. Tieto slová vystihujú prístup bývalej vlády k regiónu, ktorý má potenciál, má šikovných ľudí a trpí dlhodobým zanedbávaním zo strany štátu, ktorý nebol schopný dobudovať infraštruktúru a systematicky podporovať rozvoj regiónu. Pýtala som sa aj na problematické otázky súvisiace s korupciou a nezrovnalosťami pri čerpaní eurofondov. Mojím cieľom je vyslať jasný signál, že čerpanie eurofondov chceme transparentné a efektívne,“ povedala podpredsedníčka vlády.

Cestu po regióne ukončí vicepremiérka návštevou predsedu Prešovského samosprávneho kraja, kde bude hovoriť o aktivitách kraja, ako aj o aktivitách štátu v oblasti efektívnejšieho čerpania eurofondov.

„Politici majú zlozvyk navštevovať regióny len pred voľbami. V strane ZA ĽUDÍ chceme pomáhať regiónom dlhodobo a systematicky. Som rada, že zo strany samospráv, miest a samosprávneho kraja je na východe ochota a záujem o rozvoj regiónov aj o aktívnu spoluprácu so štátom. Chceme budovať rozvoj regiónov systematicky, poctivo a férovo, nie podľa straníckeho trička, ale podľa skutočných potrieb ľudí v regiónoch. Korupcia, klientelizmus či ‚kupovanie voličov‘ v prospech straníckych starostov nemá v regionálnom rozvoji miesto. Zároveň som veľmi rada, že v regiónoch vítajú vytvorenie samostatného ministerstva, ktoré aj podľa ich názoru zjednoduší čerpanie a pomôže regionálnemu rozvoju,“ uzavrela vicepremiérka.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakÚrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu
– úrad sa podieľa na tvorbe a uskutočňovaní jednotnej štátnej politiky v oblasti využívania finančných prostriedkov z fondov Európskej únie, ako aj v oblasti informatizácie spoločnosti a investícií
Čerpané z: www.vicepremier.gov.sk

ÚPVII, 23. 05. 2020 | Prečítané: 133 | Rubrika: Polemika o…

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:46
 Re: Tomáš Profant
06-08-20 * 18:14
 Re: Paradox kapitalizmu
06-08-20 * 18:14
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore