www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Pozvánka na koncert
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @437
Počítadlo


Spam poison

Vicepremiér Raši a experti z OECD diskutovali o efektívnej podpore regiónov

Financovanie rozvoja na regionálnej a miestnej úrovni

Odborný seminár OECD

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 1 600 × 1 200 bodov.

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši sa 30. januára 2020 zúčastnil spoločne s odborníkmi z OECD na odbornom seminári – Financovanie rozvoja na regionálnej a miestnej úrovni. Kľúčovou bola diskusia o efektívnom využívaní finančných prostriedkov pre regióny v podmienkach našej krajiny.

„Regionálny rozvoj patrí do agendy nášho úradu od 1. januára 2019. Za rok sme skoordinovali prípravu a schválenie štyroch nových akčných plánov rozvoja najmenej rozvinutých okresov (Snina, Levoča, Stropkov a Michalovce), zazmluvnili stovky projektov prostredníctvom ročných priorít a vyhlásili dve výzvy na dotácie v oblasti podpory regionálneho rozvoja, v ktorých evidujeme približne 5-násobný nárast počtu žiadostí. Prispeli sme tak k vytvoreniu viac ako 23 000 nových pracovných miest,“ zdôraznil v úvode vicepremiér Richard Raši.

Seminár bol určený predovšetkým zástupcom miestnej a regionálnej samosprávy, štátnej správy a odborníkom v oblasti regionálneho rozvoja. Experti z OECD a z Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) diskutovali o konkrétnych príkladoch a skúsenostiach s financovaním regionálneho rozvoja vo vybraných krajinách OECD. Zhodli sa, že zvýšiť adresnosť a zlepšiť koordináciu implementácie rozvojových stratégií je možné napríklad posilnením kompetencií jednotlivých územných samospráv. Závery a odporúčania seminára budú využité pri prijímaní a implementácii Vízie a stratégie rozvoja Slovenska do roku 2030.

„Okrem vytvárania pracovných miest treba v najmenej rozvinutých okresoch vytvárať ľudom čo najlepšie podmienky, aby z týchto regiónov neodchádzali a mohli so svojimi rodinami žiť kvalitný život. Je preto potrebné budovať infraštruktúru, modernizovať verejné zariadenia a zlepšovať služby. A toto sa nám darí. Pre regióny je otázkou prežitia, či táto cielená podpora bude pokračovať,“ uzavrel Raši.

Foto:

Odborný seminár OECDOdborný seminár OECDRichard Raši (odborný seminár OECD)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakÚrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu
– úrad sa podieľa na tvorbe a uskutočňovaní jednotnej štátnej politiky v oblasti využívania finančných prostriedkov z fondov Európskej únie, ako aj v oblasti informatizácie spoločnosti a investícií
Čerpané z: www.vicepremier.gov.sk

ÚPVII, 31. 01. 2020 | Prečítané: 67 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore