www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @900
Počítadlo


Spam poison

Viac ako dvetisíc učiteľov sa vyškolilo ako viesť hodinu v tabletovej učebni

Nový prvok vo vyučovaní privítali učitelia i žiaci pozitívne

Používanie tabletov na vyučovaní sa stáva realitou. Takmer 700 základných a stredných škôl absolvovalo školenia „Manažment tabletovej učebne“, realizované vďaka spolupráci národných projektov Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva (Digiškola) a Aktivizujúce metódy vo výchove (AMV). Nový prvok vo vyučovaní privítali učitelia i žiaci pozitívne.

Zvýšená pozornosť žiakov, ľahšia príprava na vyučovanie i samotné vedenie hodiny so žiakmi. Takto najčastejšie opisujú benefity digitálneho vzdelávania učitelia. Nové prvky sa postupne stávajú každodennou súčasťou vyučovania. Školenia „Manažment tabletovej učebne“ od februára absolvovalo 2 081 pedagógov, medzi nimi aj Zuzana Hlaváčová zo Základnej školy Komjatná:

„Priebeh školenia hodnotím pozitívne. Lektorov výklad bol pre mňa ako účastníka inšpirujúci pre prácu s tabletom, podal ho dostatočne profesionálne. Najviac si cením skutočnosť, že aj učiteľ, ktorý nemá pozitívny vzťah moderným technológiám, ho môže pod vhodným vedením zmeniť a vziať ho ako výzvu na vlastný osobnostný rast.“

Školenia boli zamerané na využívanie riešenia manažmentu tabletov Samsung School a osvojenie si zručností ako viesť vyučovanie v tabletovej učebni. Metodiku školení pripravilo Metodicko-pedagogické centrum. Pedagógovia sa naučili, ako tvoriť pracovné materiály, kolektívne úlohy či ovládať žiacke tablety podľa potrieb.

„Najväčším prínosom je podľa mňa potenciálne zrýchlenie vyučovania a to, že kráčame s dobou. V rámci riešenia Samsung School ma zaujalo hlavne tvorenie a spúšťanie kvízov. Rád by som ich využíval na krátke a rýchle overenie vedomostí mojich žiakov z daného predmetu. Taktiež sa mi ponúka možnosť okamžitého vyhodnotenia správnych či nesprávnych odpovedí,“ uviedol po školení Marián Vizy, pedagóg z CZŠ Šurany.

„Z množstva funkcionalít ma najviac zaujalo a chcela by som na vyučovaní využívať monitorovanie činnosti žiakov a preverovanie nadobudnutých vedomostí. Nadobudnuté poznatky využijem pri prezentácii učiva, využití zdrojov z internetu a získavaní spätnej väzby od študentov,“ dodala Mária Staňová, pedagogička zo SOŠ Vráble.

Druhý stupeň školení sa realizoval od februára do júna 2015. Pokračovať bude aj po školských prázdninách na desiatkach škôl, ktoré sa začali školiť počas školského roka 2014/2015.

Pod čiarou

Metodicko-pedagogické centrum je priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Vykonáva metodickú činnosť a kontinuálne vzdelávanie pedagogických a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení. Metodicko-pedagogické centrum má tri regionálne a šesť detašovaných pracovísk, pričom implementuje viaceré Národné projekty v rámci Operačného programu Vzdelávanie, Prioritná os 2 – Ďalšie vzdelávanie ako nástroj rozvoja ľudských zdrojov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 08. 07. 2015 | Prečítané: 701 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Anketa Strom roka
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore