www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @497
Počítadlo


Spam poison

Viac ako dvetisíc učiteľov sa vyškolilo ako viesť hodinu v tabletovej učebni

Nový prvok vo vyučovaní privítali učitelia i žiaci pozitívne

Používanie tabletov na vyučovaní sa stáva realitou. Takmer 700 základných a stredných škôl absolvovalo školenia „Manažment tabletovej učebne“, realizované vďaka spolupráci národných projektov Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva (Digiškola) a Aktivizujúce metódy vo výchove (AMV). Nový prvok vo vyučovaní privítali učitelia i žiaci pozitívne.

Zvýšená pozornosť žiakov, ľahšia príprava na vyučovanie i samotné vedenie hodiny so žiakmi. Takto najčastejšie opisujú benefity digitálneho vzdelávania učitelia. Nové prvky sa postupne stávajú každodennou súčasťou vyučovania. Školenia „Manažment tabletovej učebne“ od februára absolvovalo 2 081 pedagógov, medzi nimi aj Zuzana Hlaváčová zo Základnej školy Komjatná:

„Priebeh školenia hodnotím pozitívne. Lektorov výklad bol pre mňa ako účastníka inšpirujúci pre prácu s tabletom, podal ho dostatočne profesionálne. Najviac si cením skutočnosť, že aj učiteľ, ktorý nemá pozitívny vzťah moderným technológiám, ho môže pod vhodným vedením zmeniť a vziať ho ako výzvu na vlastný osobnostný rast.“

Školenia boli zamerané na využívanie riešenia manažmentu tabletov Samsung School a osvojenie si zručností ako viesť vyučovanie v tabletovej učebni. Metodiku školení pripravilo Metodicko-pedagogické centrum. Pedagógovia sa naučili, ako tvoriť pracovné materiály, kolektívne úlohy či ovládať žiacke tablety podľa potrieb.

„Najväčším prínosom je podľa mňa potenciálne zrýchlenie vyučovania a to, že kráčame s dobou. V rámci riešenia Samsung School ma zaujalo hlavne tvorenie a spúšťanie kvízov. Rád by som ich využíval na krátke a rýchle overenie vedomostí mojich žiakov z daného predmetu. Taktiež sa mi ponúka možnosť okamžitého vyhodnotenia správnych či nesprávnych odpovedí,“ uviedol po školení Marián Vizy, pedagóg z CZŠ Šurany.

„Z množstva funkcionalít ma najviac zaujalo a chcela by som na vyučovaní využívať monitorovanie činnosti žiakov a preverovanie nadobudnutých vedomostí. Nadobudnuté poznatky využijem pri prezentácii učiva, využití zdrojov z internetu a získavaní spätnej väzby od študentov,“ dodala Mária Staňová, pedagogička zo SOŠ Vráble.

Druhý stupeň školení sa realizoval od februára do júna 2015. Pokračovať bude aj po školských prázdninách na desiatkach škôl, ktoré sa začali školiť počas školského roka 2014/2015.

Pod čiarou

Metodicko-pedagogické centrum je priamo riadenou organizáciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Vykonáva metodickú činnosť a kontinuálne vzdelávanie pedagogických a nepedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení. Metodicko-pedagogické centrum má tri regionálne a šesť detašovaných pracovísk, pričom implementuje viaceré Národné projekty v rámci Operačného programu Vzdelávanie, Prioritná os 2 – Ďalšie vzdelávanie ako nástroj rozvoja ľudských zdrojov.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Štátny znakMinisterstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky (MŠVVŠ SR)
Stromová 1
813 30 Bratislava
Čerpané z: www.minedu.sk

MŠVVŠ SR, 08. 07. 2015 | Prečítané: 798 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (715 hl.)
 
Viac áno, ako nie (184 hl.)
 
Viac nie, ako áno (173 hl.)
 
Rozhodne nie (183 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1255
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
27-09-20 * 11:12
 Re: "Sväté" médiá.
24-09-20 * 17:07
 RE: Niečo tu nie je v poriadku
22-09-20 * 16:42
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore