www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @938
Počítadlo


Spam poison

Verejné miesta v Košiciach ožili umením

Deviaty ročník festivalu USE THE C!TY priniesol do centra mesta a na košické sídliská umenie v jeho najrozličnejších podobách

Počas šiestich dní od pondelka 29. mája až do soboty 3. júna mohli Košičania zažiť umelecké predstavenia na tých najneobvyklejších miestach. Najväčší úspech mala módna šou odohrávajúca sa na hladine Jazera.

Festivalový týždeň otvorila senzácia okolo električky pri Morovom stĺpe v historickom centre Košíc. Išlo o arteterapeutickú maľovanku na oknách dopravného prostriedku, ktorú si okoloidúci vymaľovali špeciálnymi fixkami. Vyfarbená električka následne spríjemňovala cestujúcim ich každodennú jazdu mestskou hromadnou dopravou celý zvyšok týždňa.

Tento rok sa organizátori rozhodli presunúť značnú časť festivalu z centra na sídliská. Ohňová šou, ukážky bojov bezpečnými zbraňami či moderného gReffiti umenia, workshopy pre budúcich cirkusantov, plenér a vernisáž na ulici, to všetko čakalo na návštevníkov vo výmenníkoch na sídliskách KVP a Dargovských hrdinov a v ich bezprostrednej blízkosti.

Niečo pre fajnšmekrov

Najväčšími lákadlami pre divákov boli hedlajneri festivalu: divadlo v paneláku Žiariace mesto a módna šou na jazere. Večer 31. mája sa pred panelákom na Polárnej 12 zišli Jazerčania aj Nejazerčania, aby si vychutnali netradičné multimediálne divadelné predstavenie, ktorého kulisou bol celý panelový dom.

„Diváci sa na predstavenie pozerali z chodníka a k dispozícii mali bezdrôtové trojkanálové slúchadlá, pomocou ktorých prepínali medzi troma paralelnými dejmi. Boli tak postavení do úlohy ‚režisérov‘ či ‚autorov‘ vlastného predstavenia, ktoré v reálnom čase sami (inter)aktívne tvorili. Každý z divákov teda zažil iný príbeh, konkrétne jednu tretinu celého deja,“ vysvetlil svoj zámer spoluautor a režisér Ján Mocek.

Voda ako mólo

Festival vyvrcholil v sobotu 3. júna po zotmení módnou performance s názvom Na hladine, ktorou sa opäť originálnym spôsobom odprezentovala komunitná módna značka VYVA z Výmenníka Važecká. V najnovšej kolekcii Modrá sa skupina amatérskych návrhárok snaží vystihnúť ženy v rôznych obdobiach života. Modelky sa v člnoch plavili cez jazero a na hladine pri tribúne predvádzali oblečenie, ktoré si časť z nich samy navrhujú a šijú. Spojenie módnej prehliadky a vodného živlu bol odvážny krok zo strany režisérky Jany Bučkovej, ktorý posúva hranice módnych predstavení do viac premyslených, nápaditých až umeleckých hlbín módneho priemyslu.

Foto:

9. ročník festivalu USE THE C!TY: Vyfarbi sa v šestke9. ročník festivalu USE THE C!TY: Vyfarbi sa v šestke9. ročník festivalu USE THE C!TY: Žiariace mesto
9. ročník festivalu USE THE C!TY: Žiariace mesto9. ročník festivalu USE THE C!TY: Žiariace mesto9. ročník festivalu USE THE C!TY: Žiariace mesto
9. ročník festivalu USE THE C!TY: Na hladine9. ročník festivalu USE THE C!TY: Na hladine9. ročník festivalu USE THE C!TY: Na hladine

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

K13K13 – Košické kultúrne centrá
Mesto Košice na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zriadilo príspevkovú organizáciu K13 – Košické kultúrne centrá k 1. 10. 2013. Svoju činnosť začala 1. 1. 2014 s cieľom budovať na základoch, ktoré sa položili počas roka 2013, kedy boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Zastrešuje všetky kultúrne centrá, ktoré sa počas neho vytvorili. Vybudovaná kultúrna infraštruktúra, ktorá sa vytvorila vďaka investičným projektom, sa bude využívať na kultúrne účely a pokračovať sa bude aj v projektoch, ktoré sa osvedčili.
Čerpané z: www.k13.sk a vymenniky.sk

K13, 06. 06. 2017 | Prečítané: 398 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 RE: Zbohom sloboda.
23-10-19 * 18:58
 Re: Vidíš
23-10-19 * 17:35
 Re: Ťažko
20-10-19 * 11:22
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore