www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @720
Počítadlo


Spam poison

Verejné miesta v Košiciach ožili umením

Deviaty ročník festivalu USE THE C!TY priniesol do centra mesta a na košické sídliská umenie v jeho najrozličnejších podobách

Počas šiestich dní od pondelka 29. mája až do soboty 3. júna mohli Košičania zažiť umelecké predstavenia na tých najneobvyklejších miestach. Najväčší úspech mala módna šou odohrávajúca sa na hladine Jazera.

Festivalový týždeň otvorila senzácia okolo električky pri Morovom stĺpe v historickom centre Košíc. Išlo o arteterapeutickú maľovanku na oknách dopravného prostriedku, ktorú si okoloidúci vymaľovali špeciálnymi fixkami. Vyfarbená električka následne spríjemňovala cestujúcim ich každodennú jazdu mestskou hromadnou dopravou celý zvyšok týždňa.

Tento rok sa organizátori rozhodli presunúť značnú časť festivalu z centra na sídliská. Ohňová šou, ukážky bojov bezpečnými zbraňami či moderného gReffiti umenia, workshopy pre budúcich cirkusantov, plenér a vernisáž na ulici, to všetko čakalo na návštevníkov vo výmenníkoch na sídliskách KVP a Dargovských hrdinov a v ich bezprostrednej blízkosti.

Niečo pre fajnšmekrov

Najväčšími lákadlami pre divákov boli hedlajneri festivalu: divadlo v paneláku Žiariace mesto a módna šou na jazere. Večer 31. mája sa pred panelákom na Polárnej 12 zišli Jazerčania aj Nejazerčania, aby si vychutnali netradičné multimediálne divadelné predstavenie, ktorého kulisou bol celý panelový dom.

„Diváci sa na predstavenie pozerali z chodníka a k dispozícii mali bezdrôtové trojkanálové slúchadlá, pomocou ktorých prepínali medzi troma paralelnými dejmi. Boli tak postavení do úlohy ‚režisérov‘ či ‚autorov‘ vlastného predstavenia, ktoré v reálnom čase sami (inter)aktívne tvorili. Každý z divákov teda zažil iný príbeh, konkrétne jednu tretinu celého deja,“ vysvetlil svoj zámer spoluautor a režisér Ján Mocek.

Voda ako mólo

Festival vyvrcholil v sobotu 3. júna po zotmení módnou performance s názvom Na hladine, ktorou sa opäť originálnym spôsobom odprezentovala komunitná módna značka VYVA z Výmenníka Važecká. V najnovšej kolekcii Modrá sa skupina amatérskych návrhárok snaží vystihnúť ženy v rôznych obdobiach života. Modelky sa v člnoch plavili cez jazero a na hladine pri tribúne predvádzali oblečenie, ktoré si časť z nich samy navrhujú a šijú. Spojenie módnej prehliadky a vodného živlu bol odvážny krok zo strany režisérky Jany Bučkovej, ktorý posúva hranice módnych predstavení do viac premyslených, nápaditých až umeleckých hlbín módneho priemyslu.

Foto:

9. ročník festivalu USE THE C!TY: Vyfarbi sa v šestke9. ročník festivalu USE THE C!TY: Vyfarbi sa v šestke9. ročník festivalu USE THE C!TY: Žiariace mesto
9. ročník festivalu USE THE C!TY: Žiariace mesto9. ročník festivalu USE THE C!TY: Žiariace mesto9. ročník festivalu USE THE C!TY: Žiariace mesto
9. ročník festivalu USE THE C!TY: Na hladine9. ročník festivalu USE THE C!TY: Na hladine9. ročník festivalu USE THE C!TY: Na hladine

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

K13K13 – Košické kultúrne centrá
Mesto Košice na základe uznesenia mestského zastupiteľstva zriadilo príspevkovú organizáciu K13 – Košické kultúrne centrá k 1. 10. 2013. Svoju činnosť začala 1. 1. 2014 s cieľom budovať na základoch, ktoré sa položili počas roka 2013, kedy boli Košice Európskym hlavným mestom kultúry. Zastrešuje všetky kultúrne centrá, ktoré sa počas neho vytvorili. Vybudovaná kultúrna infraštruktúra, ktorá sa vytvorila vďaka investičným projektom, sa bude využívať na kultúrne účely a pokračovať sa bude aj v projektoch, ktoré sa osvedčili.
Čerpané z: www.k13.sk a vymenniky.sk

K13, 06. 06. 2017 | Prečítané: 498 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Súhlasíte s finančnou odlukou cirkví od štátu?

Rozhodne áno (701 hl.)
 
Viac áno, ako nie (180 hl.)
 
Viac nie, ako áno (166 hl.)
 
Rozhodne nie (175 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 1222
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Pokrytectvo
18-09-20 * 15:59
 Re: Trump sa správa ako Hitler
15-09-20 * 10:00
 Ktorí?
15-09-20 * 09:33
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore