www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @626
Počítadlo


Spam poison

Veľké sny potrebujú malú pomoc

15. ročník Hodina deťom

„Veľké sny potrebujú malú pomoc“ je mottom aktuálneho, v poradí už 15. ročníka Hodiny deťom, ktorého cieľom je i tomto roku získať finančné prostriedky na podporu jedinečných a užitočných projektov pre deti zo všetkých regiónov Slovenska.

Veľké sny potrebujú malú pomoc

Od roku 1999 podporuje Nadácia pre deti Slovenska prostredníctvom fondu Hodina deťom projekty pre deti zdravé i choré, talentované, sociálne slabé či hendikepované; v rodinách, školách, centrách voľného času, nízkoprahových kluboch, komunitách i v detských domovoch. Podporené projekty zároveň myslia aj na mladých ľudí opúšťajúcich detské domovy a dôležitých dospelých, ktorí majú na život a budúcnosť detí vo svojom okolí a v našej krajine zásadný vplyv – teda rodičov, starých rodičov, učiteľov, vedúcich krúžkov, trénerov, ale aj aktívnych jednotlivcov v komunitách, a pod.

Za 14 rokov podporila Nadácia pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom viac ako 1 525 projektov v sume 4 491 977,94 EUR. V minulom roku to bolo 48 projektov v sume 191 218,21 EUR a priamy prínos z realizovaných aktivít malo viac ako 6 900 detí a mladých ľudí. Realizované projekty však majú ďalekosiahly dopad i na širšie komunity; v rámci minulého ročníka to bolo 49 267 ľudí.

„Hodina deťom má počas svojej existencie nepochybne veľký dopad na mnohé deti na Slovensku. Na každom kroku nájdete niekoho, kto povie: ‚Aj mne Hodina deťom pomohla!‘ – a najmä tým sa šíri jej dobré meno.“ Emília Vášáryová, čestná predsedníčka Hodiny deťom

„Rozhodnutie, či sa staneme generálnym partnerom zbierky aj po druhýkrát, bolo pre nás jednoznačné. V projekte vidíme zmysel aj budúcnosť. Jednoducho chceme, aby sa našim deťom plnili ich veľké sny.“ Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera

Ako možno podporiť Hodinu deťom v jej 15. ročníku:

  • Zaslaním prázdnej SMS na číslo 800 a darovaním hodinovej mzdy v hodnote 4 € až do 31. marca 2014
  • Darovaním ľubovoľného finančného príspevku do pokladničiek dobrovoľníkov počas verejnej zbierky v uliciach v termíne 13. – 15. novembra 2013
  • Zaslaním prázdnej SMS na číslo 800 alebo zavolaním na pevnú linku 14 222 v nedeľu 8. decembra 2013 počas TV šou Hodina deťom
  • Zriadením trvalého alebo jednorazového bankového príkazu alebo prostredníctvom on-line formulára na www.nds.sk

EVENTY 15. ročníka Hodiny deťom

Komunikačná a mediálna kampaň Hodiny deťom

Ako každý rok, i tentokrát sa verejnosti budeme v predvianočnom čase pripomínať s dôležitou myšlienkou a posolstvom Hodiny deťom – témou filantropie a prosbou o pomoc pri podpore jedinečných projektov pre deti a mladých ľudí na Slovensku. V jubilejnom ročníku však v našom komunikačnom koncepte prinášame určité – a veríme, že pozitívne a veľmi zmysluplné – prekvapenie… Veľmi si vážime dlhoročnú podporu mnohých známych a populárnych osobností slovenského predovšetkým umeleckého a kultúrneho sveta, ktoré v uplynulých ročníkoch nezištne venovali svoje „tváre a hlasy“ Hodine deťom a pomohli nám tak osloviť verejnosť s prosbou o podporu dobrej myšlienky a ich podporu i v tomto ročníku s veľkou vďakou vítame v rámci našich verejných eventov a obzvlášť v divácky veľmi atraktívnej TV šou. V našej komunikačnej kampani sa však tento rok „hlavnými hviezdami“ stávajú samotné deti – sympatickí chlapci a dievčatko, ktorí reprezentujú tie tisíce detí a mladých ľudí, ktorým Hodina deťom dosiaľ pomohla a chce pomáhať i naďalej prežiť detstvo v harmonickom a inšpirujúcom prostredí, v blízkosti milujúcich a podporujúcich dospelých a najmä so šancou rozvíjať svoj potenciál a v budúcnosti úspešne kráčať za svojimi snami – nájsť si v živote svoje miesto a vyrásť v spokojnú, harmonickú osobnosť. Táto myšlienka je nielen hlavným odkazom našej tohtoročnej kampane, ale predovšetkým našou dlhodobou misiou, k podpore ktorej verejnosť i tento rok prizývame prostredníctvom TV i rozhlasových spotov, billboardov, letákov, printových inzerátov, webových bannerov a mnohých iných nosičov.

Zbierka v uliciach

Po prvýkrát bude možné podporiť zbierku v uliciach až počas troch dní; od 13. do 15. novembra 2013 tak stretnete v uliciach 72 miest a obcí Slovenska takmer 1 900 dobrovoľníkov, ktorí vás oslovia a za váš dobrovoľný príspevok vám venujú odznak HUGA – kamaráta všetkých detí. Každý dobrovoľník bude počas zbierky opatrený identifikačnými prvkami v podobe žltej pokladničky s motívom HUGA, logom Nadácie pre deti Slovenska a logom Hodiny deťom. Každá pokladnička bude prelepená bielymi nálepkami s postavičkou HUGA a textom „Hodina deťom a www.hodinadetom.sk“ i nálepkou s číslom povolenia zbierky a číslom pokladničky. S cieľom čo najviac ochrániť dobré meno zbierky a čo najviac zabrániť možnému zneužitiu, bude každá pokladnička vybavená špecifickým prvkom – hologramovou nálepkou s jedinečným identifikačným číslom. Najväčším mestom, v ktorom sa bude zbierka konať je Bratislava, „najkratšou“ obcou je Lok, najvýchodnejšie zapojenou obcou je Podhoroď, najjužnejšie Komárno, najsevernejšou Čadca a tou najzápadnejšou je Lozorno.

Benefičné pečenie s Potten&Pannen

Možnosť podporiť Hodinu deťom je aktuálna i v sobotu 16. novembra 2013 od 14.00 do 18.00 hodiny v OC Centrál Bratislava a to formou zakúpenia si ručne vyrábaného medovníčka. Osobne sa na vás tešia Adela Banášová, Roman Juraško, Lenka Šoóšová, Iveta Malachovská, Barbora Rakovská, Miro Jaroš a ďalší. Pekné popoludnie zažijú nielen mamičky s deťmi, ale i milovníci pečenia v podobe workshopu o príprave medovníkov, či návodu, ako si pripraviť pravú domácu polevu.

Benefičná aukcia Hodiny deťom

Vďaka dlhoročnej podpore slovenských umelcov, ktorí každý rok darujú svoje diela (predovšetkým fotografie, no i maľby a sochy) na dobročinný účel, dochádza k prepojeniu sveta detí, umelcov, ale i dražiteľov z radov podnikateľských subjektov, či známych osobností Slovenska. 12. ročník Benefičnej aukcie sa uskutoční pod záštitou Stredoeurópskeho domu fotografie a za podpory aukčnej spoločnosti SOGA vo štvrtok 21. novembra 2013 v hoteli Lindner v Bratislave. Počas dvanástich rokov eventu podarilo vydražiť 614 diel v hodnote 203 519 €.

TV šou

Dych vyrážajúce stávky i známi umelci v netradičných vystúpeniach za podpory talentovaných detí podporených z fondu Hodina deťom… to je len malá časť zážitku, na ktorý sa môžete tešiť počas priameho prenosu TV šou na Jednotke RTVS v nedeľu 8. decembra od 20.20 hodiny. Priamo počas šou môžete volať do štúdia a porozprávať sa so známymi osobnosťami ako Sona Müllerová, Beáta Dubasová, bratia Hochschornerovci, Eva Pavlíková, Veronika Vadovičová, Štefan Nosáľ, Marcel Merčiak, Ľudovít Ludha, a i.

Večerom vás pritom budú sprevádzať obľúbení moderátori Martin Nikodým, Petra Bernasovská, Iveta Malachovská i Andrej Bičan. V umeleckých a zábavných číslach či napínavých stávkach vás svojím umením potešia a zmyslom pre humor možno prekvapia a určite strhnú napríklad Mirka Partlová, Filip Jančík, Filip Tůma, Čarovné ostrohy, ale i Virtuoso, Mufuza, Kochanski band a mnohí ďalší; pričom všetci umelci vystupujú v šou bez nároku na honorár.

I keď samotná kampaň bude trvať do polovice decembra, Hodinu deťom je možné podporiť až do 31. marca 2014. Na Hugove meniny, 1. apríla, sa verejnosť dozvie, koľko finančných prostriedkov sa podarilo vyzbierať. Ktoré organizácie boli na základe vyhodnotenia odbornými komisiami podporené a ktoré konkrétne projekty sa v ďalšom roku vďaka Hodine deťom budú realizovať, vyhlásime 1. júna 2014.

Všetky podporené projekty i jednotlivé realizované aktivity je možné si pozrieť priamo v on-line aplikácii, ktorú plnia samotní grantisti v reálnom čase na www.hodinadetom.sk alebo www.nds.sk.

Ďakujeme všetkým nezištným darcom, dobrovoľníkom i podporovateľom a sympatizantom zbierky Hodina deťom, vďaka pomoci ktorých sa nám podarilo dosiaľ urobiť veľmi veľa pre krajšie detstvo detí na Slovensku a ich lepšiu budúcnosť… a tešíme sa na všetky ďalšie prospešné aktivity pre deti a mladých ľudí, ktoré budeme môcť spolu podporiť v aktuálnom jubilejnom 15. ročníku Hodiny deťom!

Foto: Antonios Vlachou

Veľké sny potrebujú malú pomoc

Zľava: Dana Rušinová (Nadácia pre deti Slovenska), Emília Vášáryová (čestná prezidentka Hodiny deťom), Martin Kultan (ZP Dôvera), Kateřina Nakládalová (Autistické centrum Andreas, n. o.)

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Nadácia pre deti Slovenska
– je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom, ktorí sa ocitnú v najrôznejších životných situáciách
Čerpané z: www.nds.sk

Súvisiace články:
Na bezpečnosti detí záleží školám, samosprávam i mimovládkam, podporí ich Nadačný fond Deti v bezpečí poisťovne KOOPERATIVA (06.01.2017)
Diskutujme k veci (10.11.2016)
Nadácia pre deti Slovenska a poisťovňa KOOPERATIVA podporia bezpečné prostredie pre deti a mladých ľudí doma, v školách a komunitách (10.10.2016)
Bezpečné a nesúťažné športovanie detí s podporou grantového programu poisťovne Kooperativa (13.09.2016)
Každé dieťa má talent! (07.09.2016)
Prázdniny pokračujú, ale my pracujeme (04.08.2016)
Nadácia pre deti Slovenska prináša správy o svojej činnosti (12.07.2016)
HUGO, všetko najlepšie k meninám! (03.04.2016)
Ďakujeme za 20 rokov pomoci deťom (10.12.2015)
Tri nadácie spojili sily v projekte Srdce plné zdravia (12.02.2015)
Hodina deťom (18.12.2014)
Sedem tipov ako viac spoznávať deti počas prázdnin (23.07.2014)
Rodičia, čítate si s deťmi? (23.07.2014)
Väčšina rodičov pozná dobre svoje deti (23.07.2014)
Leto v Trnave odštartuje aj HUGO (10.06.2014)
Rodičia, dobre poznáte svoje dieťa? (04.06.2014)
Rodičia, viete ako lepšie spoznať Vaše dieťa? (04.06.2014)
Hodina deťom podporí 38 projektov (02.06.2014)
Spoznaj svoje dieťa (30.05.2014)
Vitafit kútiky sa tešia záujmu detí i rodičov (23.05.2014)
Škola pre 21. storočie (13.05.2014)
Na Veľký festival maskotov príde aj HUGO (28.04.2014)
Hodina deťom bude pomáhať už 15. krát (01.04.2014)
Veľké sny potrebujú Vaše 2 % (13.03.2014)
Global Money Week – prvýkrát na Slovensku (10.03.2014)
„Plesajte“ a podporte Hodinu deťom (17.02.2014)
Nadácia pre deti Slovenska podporuje Deň bezpečnejšieho internetu 2014 (10.02.2014)
Nadácia pre deti Slovenska vyhlásila 15. ročník Grantového programu Hodina deťom (05.02.2014)
Výnos pre Hodinu deťom sa zvýšil na 160 268 eur (09.12.2013)
TV šou Hodina deťom v znamení detských snov (05.12.2013)
Do fondu Hodiny deťom pribudne 16 705 eur (22.11.2013)
Benefičná aukcia Hodiny deťom (18.11.2013)
Hodina deťom je teraz! (13.11.2013)
Grantový program BUS ovplyvnil 3 000 účastníkov z komunít (28.08.2013)
Nadácia pre deti Slovenska podporila vznik prvého Dia šlabikára (23.08.2013)

Nadácia pre deti Slovenska, 07. 11. 2013 | Prečítané: 3252 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 12:17
 Re: Moje poznámky
08-08-20 * 09:55
 Re: Kurča na fazuľke
08-08-20 * 09:39
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore