www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @909
Počítadlo


Spam poison

Veľké putovanie po Slovensku sa práve začalo

Vo štvorici po Slovensku

Vo štvorici po SlovenskuCesta naprieč Slovenskom z jeho najzápadnejšej časti až po tú najvýchodnejšiu, a to všetko za 24 dní čaká štvoricu cestovateľov – zabávačov. Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Marián Miezga a Robo Jakab nás zoberú na výlet po Slovensku plný prekvapení a kurióznych situácií. Najväčšiu cestovateľskú zábavnú šou Vo štvorici po Slovensku prinášajú na televízne obrazovky SACR, Noemo Production a TV Markíza.

„Projektom chceme predstaviť známe aj menej známe turistické atrakcie Slovenska a podnietiť tak Slovákov k výberu domácej dovolenky. Ponúkame inšpiráciu, ako spoznať Slovensko so všetkými jeho zákutiami a užiť si pritom aj poriadnu zábavu,“ uviedol na tlačovej konferencii 27. 4. 2012 generálny riaditeľ SACR František Stano.

Štvorica chalanov bude brázdiť Slovensko s vtipom a po svojich. Okrem vlastných nôh si vyskúšajú konský povoz, plťky či teplovzdušný balón. Humorom im vlastným nás vtiahnu do dolín, hôr, hradov, jaskýň, skanzenov a ďalších turistických atrakcií. Nebudú chýbať ani rozhovory so zaujímavými ľuďmi, ktorých počas putovania stretnú. Naši cestovatelia nahliadnu ponad plece remeselníkom a sami si čo-to vyskúšajú vyrobiť.

Každé jedno miesto, ktoré naša štvorica navštívi, je niečím jedinečné, má svoje tajomstvá, príbehy, vtipy, hrdinov i čierne ovce. Nastanú chvíle, kedy sa chlapci rozdelia a pôjdu vo dvojici, no onedlho sa opäť stretnú a šliapu ďalej spoločne.

Šou sa objaví v 12 dieloch na obrazovkách televízie Markíza, naši dobrodruhovia budú sledovaní a vždy krátke reportáže odznejú v televíznych novinách aj relácii Teleráno. Živé vstupy ponúkne rádio Expres, postrehy a zážitky z ciest sa objavia na weboch a sociálnych sieťach televízie a SACR. Každý divák, poslucháč a návštevník portálov tak môže ísť kilometer po kilometri s našou výpravou a online prežívať humor, improvizáciu a najmä dozvedieť sa niečo viac o Slovensku.

Základná myšlienka projektu

Štvorica cestovateľov, ktorými sú vtipní, originálni a svojskí herci, nás zoberie na výlet po Slovensku plný prekvapení a kurióznych situácií. Chceme predstaviť našu krajinu ako pestrú a podmanivú, ktorá vie ponúknuť stále niečo nové ostrieľaným cestovateľom, ako aj motivovať lenivcov.

Ponúkame inšpiráciu, ako spoznať Slovensko so všetkými jeho zákutiami, prekvapeniami, a užiť si pritom aj poriadnu zábavu!

Cestovatelia

Lukáš Latinák a Juraj KemkaRobo Jakab a Marián MiezgaNaša štvorica – Latinák, Kemka, Miezga, Jakab – nebola vybraná náhodne. Chceme sprostredkovať autentický výlet štyroch kamarátov a oni nimi skutočne aj sú. Spoločne zvládli študentské roky na Vysokej školy múzických umení, vojenčinu až sa stali kolegami-hercami v divadle Astorka a v televíznej šou Partička. Ich blízky vzťah je popretkávaný spoločnými oslavami narodenín a sviatkov, vzájomnými škodoradostnými kúskami, neustálym podpichovaním a bláznivými rituálmi. Spomeňme aspoň jeden – vždy, keď má niekto z tejto štvorice narodeniny, všetci sa hodia do gala nech sú kdekoľvek a za akýchkoľvek okolností. Vďaka tomu sa Lukáš Latinák poriadne zapotil v Egypte pod 40-stupňovou páľavou v tmavom obleku. Spriaznenosť ich veselých duší len umocní ľahkosť a sviežosť improvizácie, prirodzenosť dialógov aj kanadských žartíkov.

Príprava projektu

Miesta, na ktoré sa pozrieme, nebudú vybrané náhodne a za pochodu. Najprv vytipujeme tie najzaujímavejšie lokality. Myšlienky budeme čerpať priamo z daných miest a regiónov, tipy získame aj od skúsených turistov, chatárov či primátorov. Takto zostavíme pomyslenú trasu, po ktorej sa najprv vydá štáb, ktorý sa nechá viesť získanými inštrukciami, ale zaimprovizuje aj podľa vlastného čuchu na prvotriednu zábavu a humorné situácie. Na čele s Danom Danglom pripravia pôdu našim cestovateľom, našijú na nich žartovné a možno aj škodoradostné prekvapenia. Štvorica odvážlivcov dostane plán cesty, ktorého sa budú možno aj držať. Mená ako Latinák, Kemka, Miezga či Jakab dávajú tušiť, že nič nie je nemenné, pravidlá sa porušujú a v prvom rade, že to bude riadna zábava. Nakoniec sa možno do kurióznej pozície dostane samotný štáb, ktorý to celé v úvode „spískal“.

Šou odštartuje úvodnou samostatnou epizódou. Naladíme vás na smršť vtipu a humoru, ktorá vás strhne spolu s nami.

Základné informácie

• 12 častí (každý bude mať 8 – 10 bodov)
• trvanie jednej časti 45 min.
• 24 cestovateľských dní

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR)
– je štátna príspevková organizácia špecializovaná na marketing a štátnu propagáciu cestovného ruchu Slovenskej republiky. Bola zriadená Ministerstvom hospodárstva v roku 1995. Vykonáva marketing cestovného ruchu na celoštátnej úrovni, poskytuje informácie o možnostiach cestovného ruchu na Slovensku, propaguje Slovensko ako cieľovú krajinu cestovného ruchu, prispieva k tvorbe pozitívneho obrazu Slovenska v zahraničí a podporuje predaj produktov cestovného ruchu Slovenskej republiky. SACR je oprávnená vykonávať oficiálne zastúpenia v zahraničí a vytvárať detašované pracoviská v tuzemsku a v zahraničí.
Čerpané z: www.sacr.sk

SACR, 30. 04. 2012 | Prečítané: 4192 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (17 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 69
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore