www.humanisti.sk
Súťaž o knihu
Webhouse.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @970
Počítadlo


Spam poison

V Záhorskej Bystrici bude viac miest pre škôlkarov

Aj Záhorská Bystrica bojuje s nedostatkom miest v materskej škole

Preto sa vedenie MČ rozhodlo riešiť tento problém nadstavbou. Na jeseň tak bude môcť nastúpiť do škôlky o 48 detí viac, než vlani. Nadstavbou vzniknú dve nové triedy.

„Okrem toho sme v procese nadstavby zistili, že pristavením jedného poschodia existujúcej prístavby jedálne by mohla vzniknúť ďalšia trieda, prinajmenšom by sa však kapacita nadstavovanej materskej školy zvýšila o päť detí,“ vysvetľuje starosta Jozef Krúpa.

Tak by do škôlky tento rok mohli prijať 100 detí zo 160 zapísaných.

Spoločnosť KAMI PROFIT, s.r.o., ako víťaz verejnej súťaže, prevzala stavenisko v polovici novembra 2018. Práce by mali ukončiť tak, aby na jeseň mohli do vynovených priestorov nastúpiť škôlkari. Náklady na výstavbu predstavujú 850-tisíc eur a 95 % by mala pokryť schválená dotácia z programu IROP Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Na stavbe teda panuje čulý ruch, v škôlke sú namiesto detí stavbári. Samospráva vyriešila tiež problém, čo s deťmi počas výstavby.

„S pokračujúcou nadstavbou materskej školy museli hľadať náhradné priestory. Našli sme ich v Spoločenskom dome, v novovybudovanej športovej hale a v rámci dobrej spolupráce s farou aj vo farských priestoroch,“ hovorí Viera Mazáčková, zástupkyňa riaditeľky ZŠ a MŠ pre MŠ.

„Aby sme situáciu stopercentne zvládli, pomohli aj rodičia. Ktorým to dovoľovali podmienky a mali možnosť, tak si deti, najmä tie najmenšie, nechali doma. Veľmi nám to pomohlo,“ dodáva Viera Mazáčková.

Deti sa novej situácii rýchlo prispôsobili. Je to pre ne istým spôsobom dobrodružstvo. Náhradným priestorom prispôsobili aj denný režim, aj „škôlkarske“ aktivity. A čo na toto provizórium hovoria rodičia?

„Je to síce provizórium, ale päť hviezdičiek za to, ako to mestská časť aj učiteľky zvládli. Ja som veľmi spokojná,“ hovorí mamička Angelika Grancová.

A väčšina rodičov s ňou súhlasí.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Záhorská BystricaMestská časť Bratislava-Záhorská Bystrica
Záhorská Bystrica leží na úpätí Malých Karpát. Po prvýkrát sa spomína ako osada Pystrich v darovacej zmluve kráľa Karola Róberta z roku 1314. Mestskou časťou Bratislavy sa ako obec stala v roku 1972, ale aj napriek tomu si stále zachováva svoj vidiecky charakter a tradície
Čerpané z: www.zahorskabystrica.sk

Záhorská Bystrica, 05. 06. 2019 | Prečítané: 171 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ťažko
03-12-19 * 17:00
 Re: Ťažko
27-11-19 * 19:58
 Re: Je to tak
23-11-19 * 09:44
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore