www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @781
Počítadlo


Spam poison

V Trenčíne funguje nové akreditované poradenské centrum pre obete násilia na ženách a ich deťoch

Aliancia žien – Cesta späť je dcérskou organizáciou mimovládnej organizácie Aliancie žien Slovenska

Mimovládna organizácia Aliancia žien – Cesta späť otvorila v Trenčíne nové akreditované poradenské centrum pre obete násilia páchaného na ženách a ich deťoch. Špeciálne vyškolené poradkyne poskytujú sociálne, psychologické, ekonomické a právne poradenstvo, a to osobne alebo na krízovej telefónnej linke 0903 519 550. Založenie poradenského centra je reakciou na kritickú geografickú situáciu dostupnosti špecializovaných služieb pre ženy zažívajúce násilie v Trenčianskom samosprávnom kraji.

Aliancia žien – Cesta späť je dcérskou organizáciou mimovládnej organizácie Aliancie žien Slovenska, ktorá sa venuje riešeniu domáceho a rodovo podmieneného násilia páchaného na ženách už od roku 1994. Vďaka projektu podporeného z programu SK09 Nórskeho finančného mechanizmu, ktorý spravuje Úrady vlády, sa osamostatnila a poskytuje špecializované poradenstvo v rámci novozaložených pobočiek v Trenčíne a v Trnave. Nové poradenské služby majú za cieľ poskytovať ženám a deťom traumatizovaným násilím efektívnu pomoc a podporu a za prítomnosti krízových poradkýň pomáhať zhodnotiť vlastnú situáciu a pripraviť plán na jej riešenie.

„V našej práci sa snažíme priblížiť minimálnym štandardom Rady Európy. Základné východiská a princípy sa zakladajú na presvedčení, že osobné je politické. Inými slovami, že násilie páchané na ženách je spoločenským a politickým problémom, nie len osobným a individuálnym,“ hovorí riaditeľka Aliancie žien Katarína Farkašová.

Od svojho založenia poskytli špecializované poradkyne v nových pobočkách v Trnave a v Trenčíne pomoc celkom 42 ženám v počte 135,50 hodín.

Projekt Aliancia žien – Cesta späť reaguje na geografickú situáciu špecializovaných služieb pre ženy zažívajúce násilie v Trnavskom a Trenčianskom samosprávnom kraji, kde podľa výsledkov monitoringu Inštitútu pre výskum práce a rodiny tieto služby chýbajú. Cieľom projektu je preto poskytovať podporu, poradenstvo a pomoc v týchto krajoch, ktoré sú sídlu Aliancie žien (Bratislava) najbližšie.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Aliancia žien SlovenskaAliancia žien Slovenska
Mimovládna organizácia, ktorá vznikla v roku 1994, sa venuje monitorovaniu implementácie medzinárodných dokumentov k problematike žien, ich prekladom a vydávaniu. Venuje sa aj konkrétnej práci proti násiliu na ženách. Poskytuje krízové sociálno-právne poradenstvo (SOS linka 0903 519 550 od 9.00 – 17.00 h, v ostatných časoch volajte národnú linku na 0800 212 212), psychologickú a právnu pomoc. Zaoberá sa aj legislatívnymi aspektmi násilia páchaného na ženách.
V roku 2000 Aliancia žien Slovenska zriadila telefónnu linku pre obete domáceho násilia, ktorá sa neskôr rozšírila na krízové centrum. Dnes tu pracujú poradkyne so špecializáciou na domáce násilie, psychologičky, právničky a právnici a stále sa školia noví odborníci a odborníčky. Keďže sme objavili, že zákony týkajúce sa domáceho násilia, sú nedostatočné, začali sme pripravovať s viacerými právničkami a právnikmi ich novelizáciu. V októbri 2001 boli novely zákonov pripravené a v júni 2002 ich schválil parlament. V tom istom roku a s pokračovaním v roku 2002 vznikla v spolupráci s ďalšími organizáciami kampaň 5. žena, ktorá mala za cieľ informovať verejnosť o probléme domáceho násilia.
Čerpané z: www.alianciazien.sk

Aliancia žien Slovenska, 11. 04. 2016 | Prečítané: 405 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Podpísali by ste sa ako občan pod petíciu, aby mohol kandidovať na prezidenta SR Martin Daňo?

Áno (9 hl.)
 
Asi áno (2 hl.)
 
Asi nie (1 hl.)
 
Nie (10 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 22
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Ty si…
18-02-18 * 16:47
 Re: Ty si…
18-02-18 * 10:55
 Re: Ty si poriadne
18-02-18 * 10:54
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore