www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @819
Počítadlo


Spam poison

V Trenčíne funguje nové akreditované poradenské centrum pre obete násilia na ženách a ich deťoch

Aliancia žien – Cesta späť je dcérskou organizáciou mimovládnej organizácie Aliancie žien Slovenska

Mimovládna organizácia Aliancia žien – Cesta späť otvorila v Trenčíne nové akreditované poradenské centrum pre obete násilia páchaného na ženách a ich deťoch. Špeciálne vyškolené poradkyne poskytujú sociálne, psychologické, ekonomické a právne poradenstvo, a to osobne alebo na krízovej telefónnej linke 0903 519 550. Založenie poradenského centra je reakciou na kritickú geografickú situáciu dostupnosti špecializovaných služieb pre ženy zažívajúce násilie v Trenčianskom samosprávnom kraji.

Aliancia žien – Cesta späť je dcérskou organizáciou mimovládnej organizácie Aliancie žien Slovenska, ktorá sa venuje riešeniu domáceho a rodovo podmieneného násilia páchaného na ženách už od roku 1994. Vďaka projektu podporeného z programu SK09 Nórskeho finančného mechanizmu, ktorý spravuje Úrady vlády, sa osamostatnila a poskytuje špecializované poradenstvo v rámci novozaložených pobočiek v Trenčíne a v Trnave. Nové poradenské služby majú za cieľ poskytovať ženám a deťom traumatizovaným násilím efektívnu pomoc a podporu a za prítomnosti krízových poradkýň pomáhať zhodnotiť vlastnú situáciu a pripraviť plán na jej riešenie.

„V našej práci sa snažíme priblížiť minimálnym štandardom Rady Európy. Základné východiská a princípy sa zakladajú na presvedčení, že osobné je politické. Inými slovami, že násilie páchané na ženách je spoločenským a politickým problémom, nie len osobným a individuálnym,“ hovorí riaditeľka Aliancie žien Katarína Farkašová.

Od svojho založenia poskytli špecializované poradkyne v nových pobočkách v Trnave a v Trenčíne pomoc celkom 42 ženám v počte 135,50 hodín.

Projekt Aliancia žien – Cesta späť reaguje na geografickú situáciu špecializovaných služieb pre ženy zažívajúce násilie v Trnavskom a Trenčianskom samosprávnom kraji, kde podľa výsledkov monitoringu Inštitútu pre výskum práce a rodiny tieto služby chýbajú. Cieľom projektu je preto poskytovať podporu, poradenstvo a pomoc v týchto krajoch, ktoré sú sídlu Aliancie žien (Bratislava) najbližšie.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Aliancia žien SlovenskaAliancia žien Slovenska
Mimovládna organizácia, ktorá vznikla v roku 1994, sa venuje monitorovaniu implementácie medzinárodných dokumentov k problematike žien, ich prekladom a vydávaniu. Venuje sa aj konkrétnej práci proti násiliu na ženách. Poskytuje krízové sociálno-právne poradenstvo (SOS linka 0903 519 550 od 9.00 – 17.00 h, v ostatných časoch volajte národnú linku na 0800 212 212), psychologickú a právnu pomoc. Zaoberá sa aj legislatívnymi aspektmi násilia páchaného na ženách.
V roku 2000 Aliancia žien Slovenska zriadila telefónnu linku pre obete domáceho násilia, ktorá sa neskôr rozšírila na krízové centrum. Dnes tu pracujú poradkyne so špecializáciou na domáce násilie, psychologičky, právničky a právnici a stále sa školia noví odborníci a odborníčky. Keďže sme objavili, že zákony týkajúce sa domáceho násilia, sú nedostatočné, začali sme pripravovať s viacerými právničkami a právnikmi ich novelizáciu. V októbri 2001 boli novely zákonov pripravené a v júni 2002 ich schválil parlament. V tom istom roku a s pokračovaním v roku 2002 vznikla v spolupráci s ďalšími organizáciami kampaň 5. žena, ktorá mala za cieľ informovať verejnosť o probléme domáceho násilia.
Čerpané z: www.alianciazien.sk

Aliancia žien Slovenska, 11. 04. 2016 | Prečítané: 512 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Vláda 1%, jedným percentom pre 1%
10-12-18 * 17:48
 Lieky
09-12-18 * 13:15
 Len na okraj
09-12-18 * 13:12
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore