www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistov Ateisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republiky
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @418
Počítadlo


Spam poison

V Smere neexistuje slušnejšia alternatíva

Škandál v súvislosti s prevádzkou slovenskej domény .sk

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini ignoroval masívne pripomienky, podpísal dodatok so súkromnou spoločnosť SK-NIC a je plne zodpovedný za predaj domény .sk za 26 miliónov eur britskej firme s neveľmi dobrou reputáciou. Podľa predstaviteľov strany Sloboda a Solidarita tak Pellegrini urobil „nenapraviteľnú škodu“.

Ešte v roku 2002 získala vládnou mocou preferovaná spoločnosť SK-NIC od štátu monopol na správu slovenskej domény (.sk). V roku 2017 sa začalo rokovať o dodatku k zmluve, na starosti to mal úrad podpredsedu vlády Pellegriniho.

„Nepomohlo ani takmer 10-tisíc podpisov v petícii, podpora veľkých firiem či známych osobností. Pellegrini odingoroval názor IT komunity, ktoré smerovali k naplneniu verejného záujmu a dodatok s SK-NIC odsúhlasil predtým, ako ho Združenie poskytovateľov webhostingu mohlo pripomienkovať,“ uviedol poslanec NR SR za SaS a tímlímder strany pre štíhly štát Jozef Rajtár.

A doplnil:

„Celý tento podraz dokonal SK-NIC v posledných dňoch, keď správu domény .sk predal britskej firme s pochybnou povesťou za 26 miliónov eur. Peter Pellegrini nielenže prihral svojim kamarátom milióny eur, ale okrem toho nás všetkých obral o vzácny zdroj, keďže výnosy z registrácii domén budú tiecť do Spojeného kráľovstva.

Zmluva nie je vypovedateľná ani v prípade závažných technických pochybení.

Pýtame sa, čo alebo koľko má z toho Peter Pellegrini? Aj tento prípad ukazuje, aké mylné sú pokusy niektorých médií a mienkotvorcov ‚rehabilitovať‘ niektorých členov Smeru. V Smere totiž neexistuje slušnejšia alternatíva,“ poznamenal člen SaS Peter Cmorej.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Sloboda a SolidaritaSloboda a Solidarita
– politická strana
Ctíme si slobodu, kladieme prekážky jej nepriateľom, bojujeme za vyššiu životnú úroveň ľudí v dobre spravovanej krajine. Toto je naše poslanie v strane Sloboda a Solidarita. Našou úlohou je vytvárať podmienky pre zvyšovanie príjmov tých, ktorí pracujú, zabezpečiť základnú mieru solidarity s tými, ktorí nepracujú, zvyšovať mieru osobnej slobody ruka v ruke so zodpovednosťou a usilovať sa o štíhly štát, hospodáriaci efektívne a vyrovnane. Štát je v našom ponímaní garantom včasnej spravodlivosti.
Čerpané z: www.sas.sk

SaS, 07. 09. 2017 | Prečítané: 129 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Globálna kampaň na ochranu humanistov.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Podpísali by ste sa ako občan pod petíciu, aby mohol kandidovať na prezidenta SR Martin Daňo?

Áno (32 hl.)
 
Asi áno (6 hl.)
 
Asi nie (3 hl.)
 
Nie (29 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 70
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Boh zomrel na syfilis
21-02-18 * 21:08
 RE: Projekt cesty na Mars
21-02-18 * 17:49
 RE: Projekt cesty na Mars
20-02-18 * 21:39
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore