www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
Quasars Ensemble
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @135
Počítadlo


Spam poison

V Rači rastie nová moderná materská škola

Na Novohorskej rastie krásna a moderná nová škôlka

Rokmi schátraná budova bývalých jaslí a následne sanatória pre deti s dýchacími ochoreniami na Novohorskej ulici v Rači je už od jesene minulého roka v procese veľkej rekonštrukcie. Zveľaďovanie škôl a škôlok bolo od začiatku jednou z priorít súčasného starostu Rače Petra Pilinského a po tom, ako sa samospráve skutočne podarilo všetky budovy základných a materských kôl v Rači zrekonštruovať, a niektoré aj zväčšiť, a tým vytvoriť nové miesta pre deti, uzatvára Rača túto ambíciu práve vybudovaní celkom novej, v poradí ôsmej materskej školy.

Zväčšovanie existujúcich škôlok a vytváranie nových miest pre deti sa v Rači odzrkadlilo na celkovom počte prijatých a neprijatých detí. Čísla z posledného zápisu hovoria, že na aktuálne prebiehajúci školský rok sa račianskej samospráve podarilo umiestniť až 71 percent detí z celkového počtu odovzdaných prihlášok.

„Z tých 111 detí, ktoré sme už nedokázali prijať, bolo 90 s trvalým pobytom v Rači, a navyše 56 z nich malo menej ako 3 roky. Čiže v rámci oficiálnych kritérií, podľa ktorých by sa mali prijímať deti s trvalým pobytom u nás a vo veku od 3 do 6 rokov – ich nebolo umiestnených iba 34. Po dobudovaní novej škôlky na Novohorskej, kde môže chodiť približne 90 detí, by sme teda problém s neprijatými deťmi mali v našej mestskej časti úplne eliminovať,“ vyhlásil račiansky starosta Peter Pilinský, ktorý sa v pondelok 19. marca zúčastnil na stavbe na kontrolnom dni.

Kontrolný deň na stavbe

Po kliknutí na fotografiu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 4 128 × 2 322 bodov (≅ 2 MB).

Na budove ešte stále prebiehajú búracie práce, no pomaly sa prechádza do budovania statických stĺpov. Na základe projektovej dokumentácie tu budú vykonávané rôzne stavebno-technické úpravy pre potreby budúcej škôlky vrátane dobudovania nadstavby a vytvorenia dvoch nových pavilónov. Obrovské vnútorné priestory umožňujú aj dispozičné zmeny oproti pôvodnému usporiadaniu, ktoré budú šité na mieru pre deti od 3 do 6 rokov. Vybuduje sa nová plynová prípojka aj s kotolňou, vymenia sa rozvody elektro, zdravotechniky, zriaďovacích predmetov, samozrejmosťou je nové a kvalitné zateplenie obvodového a strešného plášťa, a tiež sa v areáli vybuduje krásne nové detské ihrisko s rôznymi hracími prvkami.

„Kým pôvodný rozpočet stavby bol odhadovaný na 851 tisíc €, verejným obstarávaním sme vysúťažili cenu o viac ako 100 tisíc € nižšiu – 730 tisíc €. Navyše sa nám podarilo na rekonštrukciu a nadstavbu na Novohorskej ulici získať dotáciu od Ministerstva pôdohospodárstva vo výške 573 tisíc €,“ povedal starosta Pilinský.

Túto novú materskú školu plánujeme otvoriť na jeseň tohto roku po ukončení celého kolaudačného procesu,“ doplnil starosta.

Avšak už teraz počas zápisu do materských škôl od 23. do 27. apríla, môžu rodičia, ktorí majú záujem umiestniť dieťa do MŠ Novohorská, vyplniť tlačivo, ktoré bude pre nich pripravené v každej našej škôlke.

Vizualizácia materskej školy

Po kliknutí na vizualizáciu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 2 500 × 1 566 bodov (≅ 2 MB).

Vizualizácia materskej školy

Po kliknutí na vizualizáciu sa v novom okne zobrazí v lepšom rozlíšení o rozmeroch 2 500 × 1 875 bodov (≅ 3 MB).

Vizualizácie: Mgr. arch. Miloš Juráni.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

RačaMestská časť Bratislava-Rača
Adresa: Kubačova 21, 831 06 Bratislava
Rača je známa udeľovaním ocenenia Račianske srdce, ktoré sa udeľuje významným osobnostiam Rače, ktoré výraznou mierou prispeli ku skvalitneniu života v mestskej časti v akejkoľvek oblasti – športe, kultúre, vede, výskume, vzdelávaní alebo aj v sociálnej či spoločenskej oblasti
Čerpané z: www.raca.sk

Rača, 20. 03. 2018 | Prečítané: 354 | Rubrika: Veda a spoločnosť

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Anketa
Ktorý vtáčik z týchto fotografií sa vám najviac páči?

Kolibkárik čipčavý (26 hl.)
 
Sýkorka belasá (17 hl.)
 
Stehlík obyčajný (11 hl.)
 
Sokol myšiar (9 hl.)
 
Drozd plavý (6 hl.)
 

Celkom hlasovalo: 69
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore