www.humanisti.sk
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Kochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Kultúrny program (Staré Mesto)
Bratislava-Staré Mesto
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @660
Počítadlo


Spam poison

V pondelok bude celé Slovensko bubnovať, aby bolo deti lepšie počuť!

4. ročník Bubnovačky organizuje Koalícia pre deti Slovensko

V pondelok 20. 11. 2017 sa od 10.00 ráno bude na celom Slovensku bubnovať, aby bolo deti lepšie počuť. 4. ročník Bubnovačky organizuje Koalícia pre deti Slovensko a jej členské organizácie.

Bubnovačka sa koná pri príležitosti 18. novembra – Európskeho dňa ochrany detí pred sexuálnym vykorisťovaním a sexuálnym zneužívaním, 19. novembra – Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí a 20. novembra – Svetového dňa detí vyhláseného organizáciou UNICEF, počas ktorého si svet pripomína prijatie medzinárodného Dohovoru o právach dieťaťa.

Podujatie, ktorého minulé ročníky úspešne rozbehlo a organizovalo nitrianske Centrum Slniečko, n.o., člen Koalície pre deti Slovensko, bude tento rok pod záštitou Koalície pre deti Slovensko.

Koalícia pre deti Slovensko

V rovnakom čase bude v 37 mestách a obciach na celom Slovensku bubnovať viac ako 6 000 detí a bezmála 750 učiteľov a učiteliek.

Premiérový ročník čaká Bubnovačku aj v Bratislave. Pred nákupným centrom Polus budú deti z bratislavských škôl bubnovať pod vedením Bubnovej školy Rytmika a za výdatnej pomoci vyslanca dobrej vôle UNICEF Slovensko Jara Bekra, či postavičky Huga z Hodiny deťom.

„Pri všetkých našich aktivitách vychádzame zo štyroch základných princípov zakotvených v Dohovore o právach dieťaťa – nediskriminácia, najlepší záujem dieťaťa, právo na život, prežitie a rozvoj a právo na rešpektovanie názorov dieťaťa. Považujeme za nesmierne dôležité, aby sa hlas detí nestratil vo všetkom tom hluku okolo rôznych káuz a podporujeme ich aktívnu účasť na veciach, ktoré sa ich týkajú. Bubnovačkou sa zároveň snažíme o zvýšenie povedomia verejnosti o téme násilia na deťoch, a vyzývame k úsiliu chrániť a podporovať práva dieťaťa,“ povedala Mariana Kováčová, prezidentka Koalície pre deti Slovensko.

Hlavnou myšlienkou Bubnovačky je „Aby bolo deti dobre počuť“. Práve preto budú deti, učitelia, rodičia i ďalší dospelí bubnovať na všetkom, čo dáva priestor na vybubnovanie čo najväčšieho hluku.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Koalícia pre deti SlovenskoKoalícia pre deti Slovensko, o.z.
Koalícia pre deti Slovensko vznikla ako neformálne združenie mimovládnych organizácii v roku 2012, oficiálne zaregistrovaná je od 12. 12. 2014. Jej poslaním je presadzovanie, obhajovanie a napĺňanie práv, potrieb a záujmov detí v zmysle Dohovoru o právach dieťaťa a jeho opčných protokolov. Koalícia pre deti Slovensko i jej členské organizácie sa vo svojej činnosti riadia princípmi Dohovoru o právach dieťaťa. Koalícia je členom Výboru pre deti a mládež SR a európskej organizácie Eurochild a Siete národných partnerov – National Partners Network. Koalícia je partnerom Výboru OSN pre práva dieťaťa.
Čerpané z: www.koaliciapredeti.sk

Koalícia pre deti Slovensko, 20. 11. 2017 | Prečítané: 201 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Zbierka na ochranu humanistov
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasle­dovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Nová zbierka na ochranu humanistov vo svete.
HELP US PROTECT HUMANISTS AT RISK
Anketa
Myslíte si, že predseda NR SR JUDr. Andrej Danko odtajní svoju rigoróznu prácu?


Celkom hlasovalo: 18
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
Brajti
The Brights
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Biela pastelka 2018
Biela pastelka 2018
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore