www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Jedálny lístok
BILLA
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVA Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @953
Počítadlo


Spam poison

V Nitre pochodovalo 170 ľudí proti hladu

Zastavme hlad, obíďme svet

Pochod proti hladu, NitraV sobotu 2. júna prišlo v Nitre podporiť myšlienku celosvetovej kampane boja proti hladu takmer 170 zamestnancov TNT a ich priateľov vo forme pochodu. Počas pochodu vyzbierali 3 400 € pre program Nasýtenie detí v školách, ktorý sa organizuje pod záštitou najväčšej humanitárnej organizácie na svete – Svetového potravinového programu OSN (WFP). Táto akcia bola súčasťou v poradí už 10. ročníka akcie End Hunger: Walk the World (Zastavme hlad, obíďme svet), ktorá vznikla z nápadu zamestnanca TNT a dnes ju zaštiťuje WFP. Išlo pritom nielen o jubilejný desiaty ročník akcie, ale aj o 10 rokov spolupráce s TNT Express ako jej hlavným partnerom a sponzorom.

„Sme radi, že dobrú myšlienku tento rok podporilo takmer 170 zamestnancov TNT a ich priateľov. Týmto spôsobom sa snažíme každoročne aktívne pomôcť a upozorniť na zásadný problém nedostatku jedla vo svete,“ hovorí Dino Ajanović, generálny riaditeľ TNT Express.

Pochod proti hladu, NitraEnd Hunger: Walk the World má formu pochodu, v rámci ktorého vyjdú do ulíc v mestách po celom svete desiatky tisíc zamestnancov WFP a TNT, ich rodinných príslušníkov a priateľov, aby oblečení do tričiek s logom akcie upozornili miestne vlády, autority, podnikateľov, ale i verejnosť na najväčší problém ľudstva – hladomor. Pochody sa uskutočnili v Austrálii, Kambodži, Číne, Dánsku, Estónsku, Fínsku, Francúzsku, Taliansku, Nemecku, Malajzii, Rusku, USA, Švajčiarsku, Singapure, vo Švédsku, Veľkej Británii, na Novom Zélande a mnohých ďalších krajinách. Mnohé z nich podporujú miestne celebrity, vládne autority a osobnosti.

Takmer miliarda ľudí trpí na svete hladom. Až 6,5 milióna detí sa každoročne nedožije 5 rokov, pretože sú od hladu príliš slabé, aby odolali akejkoľvek aj tej najslabšej chorobe. Každých 5 sekúnd zomrie jedno dieťa na hlad alebo následky s ním súvisiace. V súčasnosti trpí chronickým hladom 300 miliónov detí. Asi 100 miliónov detí nechodí do školy, najčastejšie kvôli chudobe a hladu. A tieto čísla sa každým rokom zhoršujú. Svetovému potravinovému programu OSN pritom stačí v priemere iba 34 USD na celoročné nasýtenie jedného dieťaťa počas školského roka. To je 19 centov na dieťa na deň!

Keďže na Slovensku nemá organizácia WFP priame zastúpenie, organizáciu akcie zastrešuje a plne financuje spoločnosť TNT Express Worldwide spol. s r. o.

Prostriedky, vyzbierané v rámci pochodu, putujú na konto Svetového potravinového programu OSN (WFP) na program Nasýtenie detí v školách.

O TNT Express

TNT Express je jednou z najväčších expresných doručovacích spoločností na svete. Denne prepraví približne 1 milión zásielok od dokumentov, balíkov až po ťažký paletový náklad. Využíva cestné aj letecké prepravné siete v Európe, na Strednom Východe a v Afrike, v Tichomorskej Ázii a Amerike. Zamestnáva 77 000 ľudí a riadi flotilu 30 000 vozidiel a 46 lietadiel. V roku 2011 boli celkové príjmy TNT Express 7,2 miliárd eur.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

TNT Express na Slovensku
TNT Express pôsobí na slovenskom trhu od roku 1991. V roku 1993 vznikla samostatná pobočka TNT Express Worldwide spol. s r. o. so sídlom v Bratislave. Na Slovensku zamestnáva viac ako 200 interných zamestnancov a zmluvných partnerov a disponuje vyše 80-timi vozidlami. Slovenská sieť TNT Express pozostáva z 5 diep a firma kuriérskymi službami pokrýva celé územie Slovenskej republiky. Administratívne a triediace centrum TNT Express v Bratislave pri Vajnoroch spĺňa najvyššie bezpečnostné požiadavky definované podľa TAPA A. Okrem TAPA A je slovenská pobočka TNT certifikovaná aj na Investor in People, ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001.
Čerpané z: www.tnt.sk

TNT, 03. 06. 2012 | Prečítané: 2228 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Doba slovenská
BILLA
Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Sociálne siete
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Re: Dobyvatelia zo Skrivolandie.
16-07-20 * 16:57
 Re: Čítam
13-07-20 * 17:12
 RE: Zdravá výživa
12-07-20 * 16:56
Lipka – diskusné fórum
Lipka
Diskuteri.sk
Diskuteri.sk
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Biblia očami vedy
Biblia očami vedy
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Spotrebiteľská Poradňasc
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore