www.humanisti.sk
Inzeráty
Webhouse.sk
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republiky Voľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam Roman
Spolupracujeme
Slovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.skdTest
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Počítadlo


Spam poison

V Kvačanoch hýbu svetom – sú prvými nositeľmi ocenenia Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom za rok 2015

Ešte do 31. marca 2017 môže verejnosť nominovať komunity na ocenenie za aktivity v roku 2016

Komunita priateľská deťom a mladým ľuďomK tomu, aby sa v minulom roku Kvačany stali historicky prvou obcou, ktorá získala ocenenie Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom za rok 2015, nemalou mierou prispela aj spolupráca samosprávy s tunajšou základnou školou.

28. marca 2017 Nadácia pre deti Slovenska v kvačianskej Základnej škole otvorila putovnú edukatívnu výstavu, ktorá zobrazuje princípy Školy s rešpektom. Škola s rešpektom je podľa pedagogických expertov nadácie taká škola, ktorá napĺňa princípy zmeny prístupu k deťom a mladým ľuďom a k zmene prostredia tak, aby zo školy vychádzali jedinečné osobnosti, ktoré sú schopné rozvíjať svoj potenciál. A o tom je aj kvačianska škola – preto jej tento titul neoficiálne patrí. Dokazuje to aj niekoľko fotografií výstavy, napr. atmosféra v školskom holubníku, komunikácia detí a učiteľov.

„Škola je prirodzene miestom vytvárania rešpektujúceho vzťahu k deťom. Vo svojom úsilí ale nemôže zostať osamotená, lebo subjekty formujúce životy detí nedosiahnu izolovane výsledok, pokiaľ nebudú spolupracovať a navzájom sa pozitívne aktivizovať,“ zdôraznila Mgr. Mária Rypáková, riaditeľka ZŠ Kvačany a vysvetlila, že „preto je to o komunite, ktorá prepojením všetkých článkov reťazca nadobudne možnosti, ktoré dokážu pohnúť svetom. Preto je to o komunite priateľskej deťom a mladým ľuďom“.

Jej vyjadrenie doplnil Jozef Grúň, starosta obce Kvačany:

„Ako starosta môžem skonštatovať, že v Kvačanoch v spolupráci s poslancami, občanmi, učiteľmi a žiakmi našej školy sa nám podarilo vytvoriť komunitu, ktorá spoločnými silami, rozhodnutiami a systematickou prácou vytvára hodnoty, ktoré slúžia v prospech celej obce.“

KOMUNÁLNA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group

Združenie miest a obcí SlovenskaOcenenie Komunity priateľské deťom a mladým ľuďom je určené komunitám a samosprávam, ktoré systematicky a udržateľne na úrovni svojich politík, stratégií, plánov, financovania, a najmä reálnych aktivít vytvárajú pre deti a mladých ľudí prostredie, v ktorom sa cítia bezpečne, majú v ňom naplnené svoje potreby a sú rovnocennými a rešpektovanými partnermi dospelých. Udeľuje ho Nadácia pre deti Slovenska od roku 2016 a partnermi ocenenia sú KOMUNÁLNA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group a Združenie miest a obcí Slovenska. KOMUNÁLNA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group program podporuje od jeho začiatku.

„Naša poisťovňa zameriava svoje filantropické aktivity primárne na podporu spoločenských, kultúrnych a športových aktivít organizovaných mestami a obcami na celom Slovensku a na rozvoj detí a mladých ľudí. Želáme si, aby sa deti a mladí ľudia cítili v našich mestách a obciach bezpečne a aby boli naše mestá a obce miestom, kde chcú zostať žiť a zakladať si svoje rodiny,“ povedala Daniela Michaličová, riaditeľka úseku komunikácie a bankopoisťovníctva KOMUNÁLNEJ poisťovne.

„Slovensko je plné príkladov dobrej praxe, ktoré môžu inšpirovať iných. Napokon obec Kvačany ako minuloročný víťaz ocenenia Komunita priateľská deťom to tiež dokazuje. Myslím si, že takéto aktivity rozširujú pestrú paletu inovatívnych prístupov v samospráve, čo zvýrazňuje jej rozmanitosť a jedinečnosť,“ hovorí hovorca ZMOS Michal Kaliňák, ktorý v podpore mladých ľudí samosprávami vidí aj budovanie silného puta lokálpatriotizmu.

Do 31. marca 2017 verejnosť ešte môže nominovať komunity na ocenenie za aktivity v roku 2016 prostredníctvom formulára na stránke www.codetipotrebuju.sk.

„Deti a mladí ľudia sú naši dôležití a rešpektovaní partneri. Len dialóg a spolupráca všetkých aktérov, deti a mladých ľudí nevynímajúc, totiž dokáže priniesť výsledok, ktorý sa nielen udrží, ale ktorý budeme radi a spoločne zveľaďovať,“ zdôraznila Dana Rušinová, správkyňa a výkonná riaditeľka Nadácie pre deti Slovenska.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov bude 17. mája 2017 počas slávnostného večera na sneme ZMOS.

Vložila: Stella Hanzelová.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

NDSNadácia pre deti Slovenska
– je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom, ktorí sa ocitnú v najrôznejších životných situáciách
Čerpané z: www.nds.sk

Súvisiace články:
Poisťovňa KOOPERATIVA a Nadácia pre deti Slovenska vyhlasujú 4. ročník grantového programu Bezpečne v komunite, bezpečne doma (09.01.2019)
Hodina deťom tento rok oslávila 20. výročie a pripravila hneď dve vianočné prekvapenia – pieseň Vankúš aj koncerty v kostoloch (20.12.2018)
Každé dieťa si zaslúži rovnakú šancu na vzdelanie (10.10.2018)
Aby deti na Slovensku športovali s radosťou a bezpečne (11.09.2018)
Študentská konferencia Poznaj svoje peniaze 2018 (20.06.2018)
Silné reči v prospech detí (05.03.2018)
Hlavným hudobným hosťom na VII. Benefičnom plese Hodiny deťom v Kursalone Trenčianske Teplice bude jedinečný Pavol Habera (29.01.2018)
Poisťovňa KOOPERATIVA a Nadácia pre deti Slovenska vyhlasujú 3. ročník grantového programu Bezpečne v komunite, bezpečne doma (11.01.2018)
Zdravie bojovníkom a podpora pre projekty, ktoré zlepšujú život detí (14.12.2017)
Výstava fotografií ukáže, ako by samosprávy mali myslieť na deti a mladých ľudí (23.11.2017)
Žlté pokladničky opäť zaplavia Slovensko (09.11.2017)
Nadácia pre deti Slovenska prerozdelí komunitám 14 000 eur z grantového programu DÔVERA (18.09.2017)
Grantový program poisťovne KOOPERATIVA opäť podporí projekty zamerané na bezpečné športovanie a prevenciu detských úrazov (08.09.2017)
Global Money Week 2017 podporuje zvyšovanie finančnej gramotnosti aj na Slovensku (25.03.2017)
Na nominácie samospráv na ocenenie Komunita priateľská deťom a mladým ľuďom zostáva už len týždeň (07.03.2017)
Pasterizátor v Starej Ľubovni pomôže mesačne viac ako 60 deťom (24.02.2017)
Ples Hodiny deťom: Máme odvahu byť iní, hovorí organizátorka Petronela Chalupková (17.02.2017)
Princípy Školy s rešpektom pomôžu aj rodičom (30.01.2017)

Nadácia pre deti Slovenska, 29. 03. 2017 | Prečítané: 487 | Rubrika: Kto sú humanisti?

Webhouse.sk

Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Oxymoron
18-01-20 * 23:22
 Komunisti a fašisti spoločne
18-01-20 * 23:20
 Najmenší muž
18-01-20 * 01:55
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Internetový čas
Internet time: @375