www.humanisti.sk
www.humanisti.sk
Inzeráty
Predám ochrannú známku s logom
Webhouse.sk
Humanistická zbierka
Transparentný účet pre humanistov
Humanisti, už môžete pomáhať aj cez transparentný účet. Pozri: Zbierka na pomoc chudobným.
Zbierka na ochranu humanistov vo svete
Humanists International crowd-funds for persecuted humanists
Pomôžte humanistom vo svete! Mnohí čelia prenasledovaniu, mučeniu a trestu smrti za svoje presvedčenie. Pozri: Zbierka na ochranu humanistov vo svete.
Sčítanie ľudí bez náboženského vyznania
Atheist Census
Podporujeme
Spoločnosť PrometheusEthos – občianske združenie so zameraním na etiku, humanizmus a sekularizmusHumanisti Slovenska – občianske združenieZošity humanistovVladislav Marušic – ALTERNATÍVAAteisti Českej republikyVoľná myšlienka v ČeskuThe BrightsAdam RomanSlovenské súťaže.skNAJsúťaže.skeSúťaže.skKochlear.czÚnia nevidiacich a slabozrakých SlovenskaEurobabička Českej a Slovenskej republikyHoax.sk
Iné médiá
Adresa redakcie
e-mailová adresa redakcie
Internetový čas
Internet time: @537
Počítadlo


Spam poison

V Košiciach vznikla prvá hotelová izba venovaná mediálnemu umeniu

V izbe sa môžete ubytovať

Obývačka v izbe The Invisible Hotel

Priamym odkazom na členstvo Košíc v Sieti kreatívnych miest UNESCO v oblasti mediálneho umenia je nová izba The Invisible Hotel venovaná mediálnemu umeniu a digitálnym technológiám. Izba vznikla v časti Košíc, kde sa umenie a kreatívny priemysel koncentrujú v najvyššej miere. V okolí Strojárenskej ulice, oproti Tabačke Kulturfabrik, stojí hotel Yasmin, ktorý sa nedávno stal novým partnerom siete dizajnových izieb. Autormi izby sú umelec Boris Vaitovič a architekt Štefan Pacák.

Zľava: Štefan Pacák a Boris Vaitovič

Interiér izby bude tvoriť niekoľko novo-mediálnych prvkov. Zvuková sound art stena s viac než 40 reproduktormi, ovládaná interaktívnym laserom alebo appkou, môže slúžiť ako špecifický prehrávač vlastnej hudby a v štandardnom režime prehráva skladby slovenských súčasných skladateľov.

V izbe sa bude nachádzať aj CMYK shadow, ktorý rozkladá svetlo a vrhá tieň v jasných tlačových farbách, hologram Dómu sv. Alžbety, ktorý hostí privíta na stole izby či animácia napojená na otváranie dverí. Podstatnou súčasťou bude custom appka na tablete, ktorá interaktívne pracuje s výhľadom na dvor Tabačky, na komplex na Strojárenskej ulici a na celkovú panorámu mesta. V režime paralelných realít bude možné nazrieť na túto panorámu očami umelcov, ktorí doplnia tento výhľad špeciálne pre The Invisible Hotel.

Koncepcia dizajnu samotného interiéru je navrhnutá skúseným architektom Štefanom Pacákom, ktorý stojí za niekoľkými ikonickými budovami a interiérmi nielen v rámci Košíc. Autorom interaktívnej časti izby je novomediálny umelec a pedagóg Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach Boris Vaitovič, ktorý je jednou z najvýznamnejších osobností mediálneho umenia na Slovensku. Borisova celoživotná práca a jeho ambícia posúvať mediálne umenie v Košiciach vpred ho predurčili ako jedinečného kandidáta pre dizajn Media Art Room.

Umelcom pri tvorbe izby značnou mierou pomáhajú viaceré lokálne spoločnosti a jednotlivci. Digitálne spracovaný výhľad a jednotlivé funkcie aplikácie vyvíjal tím spoločnosti GlobalLogic s.r.o. Spoločnosť COPYVAIT s.r.o. okrem realizácie interiéru navrhla a pripravila 3D model Dómu sv. Alžbety a firma MATSUKO s.r.o. pre tento model dodala technológiu a spracovala ho do výsledného hologramu. Na zvukovej stene sa podieľala aj firma ShowMedia s.r.o., a technologicky pomohli aj arduinový guru Jakub Pišek a elektrotechnik Peter Horváth. Aj vďaka tomuto projektu tak vznikajú v Košiciach dôležité kolaborácie medzi umením a IT firmami.

Izba na ôsmom poschodí nevznikla náhodou. Je reakciou na získanie titulu UNESCO Creative City of Media Arts. Kontext izby dotvára príprava Kreatívneho centra na protiľahlej Strojárenskej ulici či aktívne využitie Mlynského náhonu ako zamýšľaného priestoru pre novomediálne umelecké diela vo verejnom priestore. Izba tak prispieva k popularizácii mediálneho umenia a je príkladom inovácií, ktoré vznikajú spojením technológií a umenia.

V izbe sa môžete ubytovať. Rezervácie sú dostupné na stránke The Invisible Hotel.

Kontakt pre hotelových hostí

Sprievodkyňa Vanda:
ikonatel. č.: +421 907 778 069,
ikonae-mail vanda@invisiblehotel.sk.

Viac o mediálnom umení v Košiciach a UNESCO – Košice Creative City of Media Arts na City of Media Arts.

Pod čiarou

O The Invisible Hotel by Creative Industry Košice, n.o.:

The Invisible Hotel je jedinečný koncept ubytovania, ktorý nájdete len v Košiciach. Tvorí ho päť dizajnových izieb na piatich rôznych adresách a v piatich rôznych hoteloch. Odkrývajú témy mesta, vďaka ktorým má návštevník Košíc možnosť spoznať mesto inak ako z bežného cestovateľského bedekra.

Súčasťou každej izby je uvítací balíček, ktorý obsahuje výber remeselných produktov od miestnych výrobcov, voľné vstupenky do inštitúcií ako Kino Úsmev, HUBa Co-working, Východoslovenská galéria a mnoho ďalších. Pre hosťov je pripravený aj na mieru šitý program od lokálnej sprievodkyne, ktorá hosťom poradí ako objaviť to, čo je v meste pre mnohých neviditeľné.

Spolu s Invisible Magazínom vyberá to najlepšie, čo mesto ponúka, a tak propaguje lokálnu ekonomiku. Hlavným poslaním hotela je pričiniť sa o zlepšenie celkovej príťažlivosti mesta prostredníctvom toho najkvalitnejšieho čo máme.

Foto:

Obývačka v izbe The Invisible HotelObývačka v izbe The Invisible HotelObývačka v izbe The Invisible Hotel
Výhľad z izbySpálňa v izbe The Invisible HotelKúpeľňa v izbe The Invisible Hotel
Práca s tabletomZľava: Štefan Pacák a Boris VaitovičHotel Yasmin

Autorom fotografií je Dávid Hanko.

Chcete sa vyjadriť? Využite diskusné fórum.

Creative IndustryCreative Industry Košice, n.o. (CIKE)
– nezisková organizácia
– zakladateľom je právnická osoba Mesto Košice
– CIKE tím má spoločnú víziu vytvoriť z Košíc miesto, kde sa oplatí žiť vďaka kvalitnej kultúre, kreatívnemu prostrediu a inováciám vo všetkých oblastiach života
Čerpané z: www.cike.sk

Creative Industry, 23. 06. 2018 | Prečítané: 707 | Rubrika: Rubrika pána Rubika

Webhouse.sk
Webhouse

Odporúčame najlepší webhosting a domény za super ceny!

Iné médiá
Voliči, pozor na Kisku!
Keď klamal v minulosti, bude klamať aj v budúcnosti. Pozri: Kiska povedal: „Nezaložím stranu.“ a Kiska je hanba Slovenska.
Etická výchova
Ako by mala vyzerať etická výchova — alternatíva nábo­ženskej výchovy pre deti bez vyznania? Aký je váš názor?
Nové vo fóre
 Strana ZA ĽUDÍ
27-02-20 * 20:44
 SaS
27-02-20 * 19:56
 Kto koľko tipuje?
27-02-20 * 19:56
Brajti
The Brights
K teórii a praxi humanistickej výchovy
K teórii a praxi humanistickej výchovy
Kniha
Sumeri
Dobré knihy
Kniha Zakázané ovocie – Etika humanizmuKniha Nemnožme sa!Thomas Paine – Vek rozumu
Podporte útulok pre zvieratká
Podporte útulok pre zvieratká v Humennom
Vytvorené v redakčnom systéme phpRS © Jiří Lukáš | RSS | Návrat hore